Już wiadomo, ile będzie zarabiać prezydent Inowrocławia. Radni patrzyli na każdy grosz

2024-05-17, 07:45  Marcin Glapiak/Redakcja
Arkadiusz fajok, prezydent Inowrocławia już wie, jaka będzie dostawać wypłatę/fot. inowroclaw.pl/archiwum

Arkadiusz fajok, prezydent Inowrocławia już wie, jaka będzie dostawać wypłatę/fot. inowroclaw.pl/archiwum

Inowrocławscy radni ustalali wysokość wynagrodzenia dla prezydenta tego miasta Arkadiusza Fajoka. Nie obyło się bez debaty z elementami uszczypliwości.

Maksymalnej stawki, jaką przewiduje prawo domagali się radni związani z obecnym prezydentem, krytykując jednocześnie pomysł przewodniczącego rady.
- Pan przewodniczący Patryk Kaźmierczak przygotował projekt uchwały o ustaleniu wynagrodzenia prezydenta Inowrocławia, który zakłada że prezydent Inowrocławia będzie miał wynagrodzenie dokładnie na takim samym poziomie, jak wójt gminy Inowrocław. Z całym sam szacunkiem dla pana wójta gminy, ale uważam, że pan przewodniczący nie uwzględnił skali obowiązków oraz odpowiedzialności związanej z zarządzaniem dużym miastem. Dlatego też powinien otrzymywać wyższe wynagrodzenie - argumentował radny Bartłomiej Stanisz z klubu Arkadiusza Fajoka Łączy nas Inowrocław.

Inne zdanie na ten temat miał oczywiście przewodniczący Rady Miejskiej Patryk Kazimierczak z Koalicji Obywatelskiej, który proponował 10 tys. zł podstawy.
- Dziwnym jest dla mnie sytuacja, w której urzędnik po sześciu dniach otrzymuje, jakby podwyżkę do maksymalnej stawki - oceniał Kaźmierczak.

Propozycje radnych Arkadiusza Fajka poparł też radny Prawa i Sprawiedliwości Jacek Tarczewski. Argumentował to w oparciu o Biblię. - Praca to godność. „Godzien jest robotnik zapłaty swojej"...

Ostatecznie radni przyjęli pomysł Roberta Rychlickiego z Trzeciej Drogi, który zaproponował 10770 zł podstawy.
Podczas sesji 16 maja wybrano także przewodniczących komisji. Są to głównie przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.

Więcej w relacji Marcina Glapiaka.

Relacja Marcina Glapiaka

Inowrocław

Region

Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

2024-11-01, 11:52
22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

2024-11-01, 10:47
Ten robot potrafi badać jakość wody. Studenci UKW stworzyli bioniczną meduzę

Ten robot potrafi badać jakość wody. Studenci UKW stworzyli bioniczną meduzę

2024-11-01, 09:23
Już są oszczędności. Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy po termomodernizacji [zdjęcia]

„Już są oszczędności”. Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy po termomodernizacji [zdjęcia]

2024-10-31, 21:08
Dwie dziewczynki potrącone na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. Jedna trafiła do szpitala

Dwie dziewczynki potrącone na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. Jedna trafiła do szpitala

2024-10-31, 20:23
Luteranie obchodzą Święto Reformacji. To pamiątka ogłoszenia tez przez Marcina Lutra

Luteranie obchodzą Święto Reformacji. To pamiątka ogłoszenia tez przez Marcina Lutra

2024-10-31, 20:15
Był jednym z ojców niepodległości Polski. Witos uczczony w rocznicę śmierci

Był jednym z ojców niepodległości Polski. Witos uczczony w rocznicę śmierci

2024-10-31, 19:11
Ulica w centrum Inowrocławia zamknięta Kamienicy grozi katastrofa budowlana

Ulica w centrum Inowrocławia zamknięta! Kamienicy grozi katastrofa budowlana

2024-10-31, 18:33
Miał zabić teściową i grozić żonie. Oskarżony o zbrodnię w Złotorii stanie przed sądem

Miał zabić teściową i grozić żonie. Oskarżony o zbrodnię w Złotorii stanie przed sądem

2024-10-31, 17:29
Zderzenie czterech samochodów na S5 w Łaziskach. Jedna osoba trafiła do szpitala

Zderzenie czterech samochodów na S5 w Łaziskach. Jedna osoba trafiła do szpitala

2024-10-31, 16:33
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę