SKO: sprawę spalarni w Mątwach ma przeprowadzić prezydent Inowrocławia

2023-05-05, 15:03  Marcin Glapiak/Redakcja
SKO zdecydowało się na zmianę decyzji i sprawa spalarni śmieci w Mątwach znów wróci na biurko prezydenta Inowrocławia/Fot Pit1233/Wikipedia

SKO zdecydowało się na zmianę decyzji i sprawa spalarni śmieci w Mątwach znów wróci na biurko prezydenta Inowrocławia/Fot Pit1233/Wikipedia

Burmistrz Pakości nie będzie jednak wydawał decyzji środowiskowej dla spalarni w Mątwach. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bydgoszczy uchyliło swoje wcześniejsze postanowienie.

Przypomnijmy, prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza na początku kwietnia wnioskował do SKO o wyłączenie go, a także jego pracowników z postępowania administracyjnego oraz o wyznaczenie innego organu dla podejmowania decyzji w tej sprawie.

Włodarz argumentował, swoją tym, że miasto jest właścicielem kilku działek w obszarze objętym postępowaniem i w ten sposób byłby jedną ze stron. SKO przychyliło się do wniosku, wyznaczając Burmistrza Pakości. Okazuje się jednak, że ta decyzja jest już nieaktualna, o czym dowiedziało się Stowarzyszenie Nie dla Spalarni.

– SKO samo podjęło decyzję o przeniesieniu wszystkiego do Urzędu Miejskiego w Inowrocławiu i zawiadomiło prezydenta miasta, że jednak ma prowadzić tę całą sprawę. Nie rozumiemy tego, jest to zaskoczeniem dla nas wszystkich – zaznaczył Krzysztof Pietrzak ze Stowarzyszenia Nie dla Spalarni.

Prezydent Brejza otrzymał już postanowienie SKO o uchyleniu wcześniejszej decyzji i uznaniu prezydenta Inowrocławia za właściwego do wydania decyzji środowiskowej – o czym czytamy na stronie internetowej ratusza.

„To niewiarygodne, nie spotkałem się do tej pory przez 20 lat mojej pracy z podobną sytuacją. Przy tak ważnej inwestycji, przy podejmowanych decyzjach, należy zachować nie tylko szczególną staranność, lecz również zadbać o bezstronność. SKO w ciągu kilkunastu dni zmienia swoją własną decyzję i naraża mnie, jako prezydenta miasta na różne insynuacje i posądzenia, których można było uniknąć. Co zdecydowało o tym, prawo czy sprawiedliwość? Można mieć wątpliwości…" – komentuje prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Więcej: TUTAJ

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Nielegalne pestycydy w samochodzie osobowym. Po kontroli inspektorów KAS z regionu [wideo, zdjęcia]

Nielegalne pestycydy w samochodzie osobowym. Po kontroli inspektorów KAS z regionu [wideo, zdjęcia]

2025-09-16, 17:45
Grudziądz. Kupiłeś bilet na przejazd komunikacją miejską Możesz wygrać atrakcyjne nagrody

Grudziądz. Kupiłeś bilet na przejazd komunikacją miejską? Możesz wygrać atrakcyjne nagrody

2025-09-16, 17:07
Inowrocławski Pozkal otrzyma środki na utrzymanie miejsc pracy Część zakładu spłonęła w pożarze

Inowrocławski Pozkal otrzyma środki na utrzymanie miejsc pracy? Część zakładu spłonęła w pożarze

2025-09-16, 16:02
Trwa Europejski Tydzień Mobilności. Aktywni mogą zdobyć wirtualne odznaki i wziąć udział w losowaniu nagród

Trwa Europejski Tydzień Mobilności. Aktywni mogą zdobyć wirtualne odznaki i wziąć udział w losowaniu nagród

2025-09-16, 15:02
Śmiertelny wypadek w powiecie rypińskim. Na miejscu cztery strażackie zastępy

Śmiertelny wypadek w powiecie rypińskim. Na miejscu cztery strażackie zastępy

2025-09-16, 14:30
Włocławek. Rozrasta się osiedle tanich mieszkań na wynajem. Jest przetarg na budowę siódmego bloku

Włocławek. Rozrasta się osiedle tanich mieszkań na wynajem. Jest przetarg na budowę siódmego bloku

2025-09-16, 13:57
W Unisławicach na drodze krajowej nr 91 zderzyły się dwie ciężarówki

W Unisławicach na drodze krajowej nr 91 zderzyły się dwie ciężarówki

2025-09-16, 13:03
Wzmożona aktywność lisów w Pakości. Władze gminy apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności

Wzmożona aktywność lisów w Pakości. Władze gminy apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności

2025-09-16, 12:50
Po nocnych burzach strażacy w województwie kujawsko-pomorskim interweniowali zaledwie kilka razy

Po nocnych burzach strażacy w województwie kujawsko-pomorskim interweniowali zaledwie kilka razy

2025-09-16, 12:28
Pijany kierowca dachował oplem w Szpetlu Górnym. Miał 3,2 promila alkoholu w organizmie

Pijany kierowca dachował oplem w Szpetlu Górnym. Miał 3,2 promila alkoholu w organizmie

2025-09-16, 12:12
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę