Pesa oddała do użytku pięć nowoczesnych pojazdów. Elektryki już na torach! [zdjęcia, wideo]

2022-11-25, 17:30  Redakcja/PAP/Maciej Wilkowski
Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa./fot. Maciej Wilkowski

Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa./fot. Maciej Wilkowski

Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa. Oficjalne przekazanie odbyło się w Toruniu. W Bydgoszczy, Inowrocławiu i we Włocławku zorganizowano prezentacje nowych składów. Niestety, nie obyło się bez poślizgu. Nie wszystko poszło zgodnie z planem...

W Bydgoszczy skład miał być dostępny od 10:00. O 10:20 wjechał na jeden z peronów ale... był zamknięty i po paru minutach odjechał. Za to na inny peron wjechały aż dwa pojazdy złączone ze sobą. Jeden z nich miał jechać do Inowrocławia. Ale tam o 10:30 nikt pociągu nikt nie zobaczył, bo stał on na peronie w Bydgoszczy. Na dworcu Bydgoszcz Główna zabrakło informacji o prezentacji, nie było także nikogo, kto mógłby coś opowiedzieć o tym pociągu.
Na szczęście na miejscu pojawił się pasjonat komunikacji z Bydgoszczy - Tymon Myga, który przekazał nam swoje pierwsze wrażenia po obejrzeniu składów:

- Jeżeli chodzi o samo wyposażenie, to jest całkiem dobre. Mamy tutaj dużo miejsca dla osób niepełnosprawnych, dla osób z wózkami i dużą liczbę wyświetlaczy informujących o przejeździe, o trasie. Jest także sporo foteli, natomiast samo wnętrze opisałbym jako dosyć surowe, nawet szpitalne, bo pomimo, iż nasze barwy wojewódzkie są kolorowe, to wnętrze jest szare, można nawet powiedzieć: jałowe (...).



Zakup nowych pojazdów sfinansowano z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Umowa z Pesą została podpisana w październiku. Pociągi kosztowały 180 milionów złotych. W barwach Polregio, gdyż to ten przewoźnik obsługuje w województwie kujawsko-pomorskim kolejowe przewozy pasażerskie na liniach zelektryfikowanych, pojawią się na trasach w całym regionie.

Więcej w materiale Macieja Wilkowskiego.

Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Pięć nowych Elfów 2 wyjechało na tory w naszym regionie. Wyprodukowała je bydgoska PESA, a kupił samorząd województwa./wideo: Maciej Wilkowski

Bydgoszcz

Region

Ostrożnie z aplikacjami i social mediami. O cyberbezpieczeństwie w Rozmowie Dnia

Ostrożnie z aplikacjami i social mediami. O cyberbezpieczeństwie w „Rozmowie Dnia”

2025-04-03, 09:00
Na łosie trzeba uważać nawet w centrum miasta. Niecodzienni goście w Bydgoszczy [wideo]

Na łosie trzeba uważać… nawet w centrum miasta. Niecodzienni goście w Bydgoszczy [wideo]

2025-04-03, 08:24
Społecznicy łączą siły, by pomagać. Ciepło serca w słoiku wraca na wiosnę

Społecznicy łączą siły, by pomagać. „Ciepło serca w słoiku” wraca na wiosnę

2025-04-03, 07:51
Sztukę argumentacji opanowali na szóstkę. Drużyna VI LO najlepsza w Bydgoskiej Lidze Debat

Sztukę argumentacji opanowali na szóstkę. Drużyna VI LO najlepsza w Bydgoskiej Lidze Debat

2025-04-03, 06:51
Zaśpiewali w 20. rocznicę śmierci Jan Pawła II. Duchowa uczta w Bydgoszczy [zdjęcia  wideo]

Zaśpiewali w 20. rocznicę śmierci Jan Pawła II. Duchowa uczta w Bydgoszczy [zdjęcia + wideo]

2025-04-02, 20:27
Specjalna rada przy marszałku województwa dla dobra konsumentów. Znamy jej zadania

Specjalna rada przy marszałku województwa dla dobra konsumentów. Znamy jej zadania

2025-04-02, 20:03
We Włocławku powstaną kolejne tanie mieszkania do wynajęcia

We Włocławku powstaną kolejne tanie mieszkania do wynajęcia

2025-04-02, 19:01
Autystycy są wrażliwsi od innych i wciąż niezrozumiani. 2 kwietnia to ich dzień

Autystycy są wrażliwsi od innych i wciąż niezrozumiani. 2 kwietnia to ich dzień

2025-04-02, 17:58
Film o Janie Pawle II, wspólna modlitwa i przemarsz z lampionami ulicami podbydgoskiej Brzozy

Film o Janie Pawle II, wspólna modlitwa i przemarsz z lampionami ulicami podbydgoskiej Brzozy

2025-04-02, 17:19
Torunianin zbiera na remont malucha Simony Kossak. Auto ma stanąć w izbie pamięci

Torunianin zbiera na remont malucha Simony Kossak. Auto ma stanąć w izbie pamięci

2025-04-02, 14:55
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę