Sobota, 24 września 2022 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-08-08, 15:15 Tatiana Adonis/Redakcja

Nowy prezes MZK Bydgoszcz? Rada Nadzorcza spółki podejmie decyzję w czwartek

Poprzedni prezes MZK, Andrzej Wadyński, zgodnie z postulatem strajkujących pracowników podał się do dymisji. /fot. Tatiana Adonis/archiwum
Poprzedni prezes MZK, Andrzej Wadyński, zgodnie z postulatem strajkujących pracowników podał się do dymisji. /fot. Tatiana Adonis/archiwum
Zakończyło się posiedzenie Rady Nadzorczej MZK, podczas którego prowadzane były rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. O fotel prezesa miejskiej spółki ubiegają się: Piotr Bojar (spółka Tramwaj Fordon), Piotr Szałkowski (kierownik działu autobusowego MZK Bydgoszcz) i Jacek Szemraj (Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w Gdyni).
Cykl spotkań z kandydatami rozpoczął się w poniedziałek (8 sierpnia) o godz. 10 i miał potrwać do 13. Spotkanie znacznie się przedłużyło, jednak decyzja nie zapadła. Wiadomo kto ubiega się o stanowisko prezesa MZK Bydgoszcz: Piotr Bojar (spółka Tramwaj Fordon), Piotr Szałkowski (kierownik działu autobusowego MZK Bydgoszcz) i Jacek Szemraj (Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w Gdyni).

W rozmowach z kandydatami uczestniczą szefowie dwóch związków działających w MZK: Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej oraz NSZZ Solidarność.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej oceniane są predyspozycje, kwalifikacje oraz wiedza kandydata między innymi na temat działalności podmiotów świadczących usługi w zakresie komunikacji miejskiej, czy znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem zespołami pracowników. Dodatkowo oceniana ma być koncepcja funkcjonowania i rozwoju spółki oraz zarządzania nią w warunkach konkurencji.

Decyzja o wyborze lub odrzuceniu kandydatur zapadnie w czwartek (11 sierpnia). Więcej w materiale Tatiany Adonis, która rozmawiała z Jerzym Nadarzewskim, przewodniczącym Rady Nadzorczej MZK.
Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2022-09-24, godz. 20:35 „Baza przygody”, czyli nowa siedziba włocławskich harcerzy Włocławscy harcerze mają nową siedzibę. Z wielką pompą w parku na Słodowie otwarto „Bazę przygody” - tak bowiem będzie się nazywać siedziba włocławskiego… » więcej 2022-09-24, godz. 19:35 100 lat inowrocławskiej „Konopy”. Jubileusz liceum II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji w tamtejszym Teatrze Miejskim odbyła… » więcej 2022-09-24, godz. 17:30 Bydgoski Londynek zmienia oblicze i... świętuje Malowanie twarzy, zjeżdżalnie, wata cukrowa - to oraz inne atrakcje czekały na dzieci na ul. Pomorskiej w Bydgoszczy, gdzie odbyło się święto ulicy i dzielnicy… » więcej 2022-09-24, godz. 14:45 Święto toruńskiego Przedzamcza. Piknik na ulicy Koncerty, pokazy rycerskie, animacje dla dzieci i zabawy taneczne - to część atrakcji Święta ulicy Przedzamcze w Toruniu. Przygotowano też jarmark produktów… » więcej 2022-09-24, godz. 13:15 Terytorialsi gotowi na każde wyzwanie. Wspierają walkę o życie 18-miesięcznej Zosi [wideo] Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej przyłączyli się do akcji pomocy dla Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa, chorującej na SMA - rdzeniowy… » więcej 2022-09-24, godz. 11:45 Minister Schreiber apeluje do senatorów KO o poparcie ustawy blokującej fuzję bydgoskich szpitali O jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat ustawy zawierającej poprawkę, która blokuje fuzję bydgoskich szpitali uniwersyteckich apeluje minister Łukasz Schreiber… » więcej 2022-09-24, godz. 08:15 Bohaterem tego wydawnictwa ma być Nowy Fordon. Trwa zbiórka zdjęć! Zdjęć, ale też innych materiałów dokumentujących powstawanie Nowego Fordonu poszukuje jeden z redaktorów portalu „Fordon na co dzień'. Błażej Bembnista… » więcej 2022-09-23, godz. 21:00 Do psychiatry zwykle jest dalej, niż bliżej. Cel: centrum pomocy w każdym powiecie Za 5 lat w każdym powiecie powinno działać Centrum Zdrowia Psychicznego. Pilotażowo program realizowany jest już w Toruniu, gdzie dziś odbyło się VII Kujawsko-Pomorskie… » więcej 2022-09-23, godz. 20:30 100 lat „Uranii”! Czasopismo znają wszyscy miłośnicy astronomii Dwumiesięcznik „Urania - Postępy Astronomii” świętuje w Toruniu 100-lecie swojego istnienia. To jedno z najstarszych polskich czasopism i jeden z trzech… » więcej 2022-09-23, godz. 18:46 Do niedzieli w Bydgoszczy bez tramwajów z centrum do Fordonu i odwrotnie W ten weekend bydgoszczan czekają zmiany w komunikacji tramwajowej na ul. Fordońskiej. Mają one związek z budową nowych mostów nad Brdą. » więcej
1234567