Sobota, 10 grudnia 2022 r.   Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-08-02, 15:30 Tatiana Adonis/Redakcja

Trzy osoby walczą o fotel prezesa Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy

Protest pracowników MZK na Starym Rynku 3 lipca. Fot. Archiwum
Protest pracowników MZK na Starym Rynku 3 lipca. Fot. Archiwum
Nazwisko następcy Andrzeja Wadyńskiego poznamy prawdopodobnie 8 sierpnia. Tego dnia odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej MZK, podczas którego zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.
Na konkurs wpłynęło 5 ofert. cztery na prezesa spółki i jedno na członka zarządu. Po wstępnej weryfikacji dwie ofert odrzucono.

– Jedna została odrzucona z uwagi na brak dołączenia do oferty wymaganych dokumentów, a druga z uwagi na niespełnienie przez kandydata wymogów formalnych, które były postawione w regulaminie, chodziło o staż pracy na stanowiskach kierowniczych w spółkach prawa handlowego – mówi Jerzy Nadarzewski, przewodniczący Rady Nadzorczej MZK.

Jedna odrzucona oferta dotyczyła stanowiska prezesa, druga członka zarządu. Do kolejnego etapu przeszły więc trzy osoby. To z nimi w poniedziałek Rada Nadzorcza miejskiej spółki przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne.

– Po tym wysłuchaniu Rada Nadzorcza podejmie dalsze decyzje, co do ewentualnego wyboru prezesa z pośród tych trzech kandydatów - dodał Jerzy Nadarzewski.

W rozmowach z kandydatami będą uczestniczyli także przedstawiciele załogi, to szefowie dwóch związków, które działających w MZK. Jest szansa, że nowego szefa MZK poznamy już w poniedziałek.

Konkurs na członków zarządu Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy ogłoszono 6 lipca. Było to konieczne, bo Andrzej Wadyński i Adam Szulc, czyli dotychczasowy prezes i wiceprezes miejskiej spółki podali się do dymisji. Rezygnacja ze stanowiska to efekt strajku załogi MZK. Zmiany prezesa domagali się protestujący pracownicy. Najważniejszym postulatem był jednak wzrost wynagrodzeń. Walka o podwyżki spowodowała paraliż komunikacji miejskiej. Przez dwa tygodnie autobusy i tramwaje obsługiwane przez miejską spółkę nie wyjeżdżały na ulice. Ostatecznie doszło do kompromisu. Porozumienie zakłada średnio ok. 350 zł podwyżki dla pracowników MZK.
Materiał Tatiany Adonis
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2022-12-10, godz. 10:00 „Pokażcie program!" - apel bydgoskich posłów PiS do Platformy Obywatelskiej Posłowie Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos i Piotr Król zaapelowali do Platformy Obywatelskiej, by przedstawiła wreszcie swój program. W tej sprawie udali… » więcej 2022-12-10, godz. 09:40 Świątecznie we Włocławku! Miasto zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy We Włocławku, jak co roku, rozpoczął się bożonarodzeniowy jarmark, organizowany przez Urząd Miasta. Na Zielonym Rynku stanęło kilkadziesiąt straganów… » więcej 2022-12-10, godz. 08:00 „Wigilia pod gołym niebem". Stary Fordon wraca do swojej pięknej tradycji Bydgoski Stary Fordon zaprasza do wspólnego świętowania. Na tamtejszym Rynku znów odbędzie się „Wigilia pod gołym niebem”, a po uroczystym poczęstunku… » więcej 2022-12-10, godz. 07:00 Policja sprawdza miejsca przebywania bezdomnych. Tu im pomogą [lista placówek] W związku z spadkiem temperatur, bydgoscy policjanci sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych oraz potrzebujących pomocy. Przypominają także, gdzie… » więcej 2022-12-09, godz. 20:20 Najnowsze technologie w służbie zabytkom. UMK otworzyło specjalistyczne centrum Cztery tysiące metrów powierzchni, 115 specjalistycznych urządzeń, pięć laboratoriów, trzy pracownie. Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego… » więcej 2022-12-09, godz. 19:15 Posłanka Scheuring-Wielgus interweniowała w ECFC. Chodzi o dostęp do dokumentów Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus zwróciła się m.in. do Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu o udostępnienie jej kopii umów i raportu… » więcej 2022-12-09, godz. 18:37 Do wojska, marsz! Armia będzie wzywać na szkolenie. Nie tylko rezerwistów Sporo emocji i komentarzy wywołała ostatnio informacja o tym, że wojsko wzywać będzie w przyszłym roku na szkolenia. Także te osoby, które w przeszłości… » więcej 2022-12-09, godz. 17:55 W Zielonce samochód uderzył w słup. Zdjęcia straszą, ale nikt nie ucierpiał [zdjęcia] W piątek parę minut po północy samochód osobowy wpadł na słup energetyczny w Zielonce (gm. Białe błota). Zdjęcia mogą sugerować nieciekawy finał… » więcej 2022-12-09, godz. 16:38 Akt oskarżenia w sprawie śmierci druhów OSP w wypadku w Czernikowie Prokuratura Rejonowa w Lipnie skierowała do sądu akt oskarżenia ws. wypadku z grudnia 2021 roku, w którym zginęło dwoje druhów OSP. 63-letni kierowca ciężarówki… » więcej 2022-12-09, godz. 15:15 Prezenty spakowane! „Szlachetna Paczka” z PR PiK jedzie do Pani Józefiny Pracownicy Polskiego Radia PiK po raz kolejny włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”. Przygotowaliśmy prezenty dla 63-letniej Pani Józefiny z gminy… » więcej
1234567