Poniedziałek, 03 października 2022 r.   Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana
Uwaga na silne wiatry! IMGW ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia dla województwa kujawsko-pomorskiego.
Uwaga na silne wiatry! IMGW ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia dla województwa kujawsko-pomorskiego.
Uwaga na silne wiatry! IMGW ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia dla województwa kujawsko-pomorskiego.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Leszczyńskiego
2022-06-28, 18:54 Informacyjna Agencja Radiowa

Prezydent zawiadamia prokuraturę. Strajk MZK w Bydgoszczy trwa

Od piątku autobusy i tramwaje obsługiwane przez spółkę komunalną MZK stoją w zajezdniach/fot. Archiwum
Od piątku autobusy i tramwaje obsługiwane przez spółkę komunalną MZK stoją w zajezdniach/fot. Archiwum
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zawiadomił prokuraturę w związku z trwającym od piątku strajkiem pracowników Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.
O zawiadomieniu napisał „Express Bydgoski”. Rzeczniczka prezydenta Marta Stachowiak potwierdza, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczy „działania nieznanych osób na szkodę spółki powodującego dzienną stratę spółki na poziomie ponad 400 tysięcy złotych”.

Od piątku autobusy i tramwaje obsługiwane przez spółkę komunalną MZK stoją w zajezdniach. Załoga zapowiada, że wróci do pracy dopiero wtedy, kiedy podpisze porozumienie i dostanie podwyżkę 1000 złotych brutto. Protestujący sformułowali trzy żądania płacowe i dwa kadrowe.

Ratusz od początku nazywa akcję protestacyjną nielegalną. Twierdzi, że jest ona kłopotem zarządu MZK. - Stroną sporu jest zarząd spółki i to zarząd musi podjąć stosowne działania - mówi cytowana przez „Express Bydgoski” rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy. W poniedziałek prezes MZK Andrzej Wadyński złożył rezygnację. Jego ustąpienie było jednym z pięciu postulatów strajkujących.

W mieście została zorganizowana komunikacja awaryjna. Autobusy kursują także za tramwaje. Po mieście jeżdżą jedynie linie zastępcze, które są obsługiwane przez pracowników firmy IREX Trans. Jednak niektóre miejsca i osiedla zostały komunikacji pozbawione. Na przystankach pojawiły się nowe rozkłady jazdy.

Wiadomości lokalne

2022-10-03, godz. 09:40 Bądźmy czujni! Bydgoski zakład gazowniczy sprawdza szczelność instalacji Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje: PSG sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy przeprowadzi w dniach 3-6 października akcję przewonienia… » więcej 2022-10-03, godz. 09:00 Obywatelska Kontrola Wyborów. Opozycja zachęca do pracy w komisjach. PiS też Lokalne porozumienie w sprawie Obywatelskiej Kontroli Wyborów podpisali pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu przedstawiciele partii opozycyjnych. » więcej 2022-10-03, godz. 08:30 O romantyzmie w Toruniu. Sesja popularnonaukowa dla młodzieży Trwający właśnie Rok Romantyzmu stał się okazją do zorganizowania sesji popularnonaukowej pod tytułem „Oblicza romantyzmu w literaturze polskiej”, na… » więcej 2022-10-02, godz. 15:00 Szlakiem męczeńskiej drogi księdza Jerzego Popiełuszki. Sztafeta, maraton i pamięć [wideo] Trzydziesty bieg sztafetowy i siódmy maraton szlakiem męczeńskiej drogi księdza Jerzego Popiełuszki wyruszył sprzed kościoła św. Polskich Braci Męczenników… » więcej 2022-10-02, godz. 13:30 Rocznica Zbrodni Pomorskiej. Ponad 30 tys. ludzi zginęło za to, że byli Polakami [wideo] W Toruniu upamiętniono 83.rocznicę Zbrodni Pomorskiej. Uroczystość odbyła się przy pomniku w Parku Pamięci. Były oficjalne przemówienia, inscenizacja… » więcej 2022-10-02, godz. 09:55 Uroczystość ku czci mieszkańców Starego Fordonu zamordowanych w 1939 roku Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zaprasza do uczczenia pamięci mieszkańców miasta zamordowanych 2 października 1939 roku. W intencji ofiar w niedzielę… » więcej 2022-10-02, godz. 08:16 UKW Bydgoszcz wyprawiło setne urodziny prof. Władysława Bartoszewskiego „Dialog, pojednanie i pokój' - to hasło przewodnie setnych urodzin prof. Władysława Bartoszewskiego. Uroczystość, upamiętniająca sylwetkę, zmarłego… » więcej 2022-10-01, godz. 21:42 Ale się ludzie nabiegali! W Osiu biegali, w Miradzu biegali. Brawo! [wideo] 24. Biegi Oskie, czyli Leśna ZaDyszka za nami. W sobotnie słoneczne południe na gminnym stadionie w Osiu pojawiło się kilkaset osób, w tym całe rodziny… » więcej 2022-10-01, godz. 20:45 125. rocznica śmierci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Uroczystości we Włocławku „Uczyniliśmy z Kościoła nasze laboratorium, wielki plac budowy, ale brakuje samej istoty - bicia serca bez którego wszystko zmierza w pustkę”, mówił… » więcej 2022-10-01, godz. 20:29 Śmiertelny wypadek koło Nakła. Kierowca był nietrzeźwy. Pasażer nie żyje Jedna osoba zginęła w sobotę w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 241, w miejscowości Studzienki koło Nakła nad Notecią - poinformował dyżurny Komendy… » więcej
1234567