Szpital na Bielanach przejmie lekarzy i otworzy własny oddział hematologii?

2022-06-23, 16:05  Michał Zaręba/Redakcja
Wojewódzki szpital w Toruniu jest gotowy do przejęcia specjalistów, którzy odchodzą z oddziału hematologii miejskiej lecznicy/fot. Archiwum

Wojewódzki szpital w Toruniu jest gotowy do przejęcia specjalistów, którzy odchodzą z oddziału hematologii miejskiej lecznicy/fot. Archiwum

- Wojewódzki szpital w Toruniu jest gotowy do przejęcia specjalistów, którzy odchodzą z oddziału hematologii miejskiej lecznicy - powiedział Polskiemu Radiu PiK marszałek Piotr Całbecki.

Jak informowaliśmy, 11 specjalistów z oddziału hematologii szpitala miejskiego w Toruniu nie porozumiało się z dyrekcją i 1 lipca odchodzi z pracy. Nie pomogły protesty pacjentów, ani wizyta wiceministra zdrowia Waldemara Kraski.

- Dzisiaj rozmawiałem z panią dyrektor szpitala wojewódzkiego Sylwią Sobczak i cała grupa lekarzy, ale i chyba część pielęgniarek i personelu, który do tej pory wciąż pracuje w szpitalu miejskim, zadeklarowała przejście i utworzenie oddziału hematologii i transplantologii szpiku kostnego na Bielanach – mówi marszałek Piotr Całbecki. - Od strony technicznej i organizacyjnej taka możliwość istnieje.

Jak dodaje marszałek, dyrektor uczyniła już pierwsze kroki formalne, aby taki oddział powstał. - Oczywiście istnieją stosowne procedury, aby tak się stało - licencja kontraktu, być może jakieś inne rozwiązania. Szkoda, że się tak dzieje, ale pacjent jest najważniejszy. Jako, że jesteśmy instytucją publiczną, szpital na Bielanach jest gotów przyjąć cały ten personel i rozpocząć pracę niemalże natychmiast - mówi Piotr Całbecki.

Na stronie miejskiej lecznicy dyrekcja szpitala zapewnia, że pacjenci oddziału hematologii i transplantacji szpiku mają zapewnioną opiekę i nie jest planowana żadna przerwa w działaniu oddziału czy ograniczenie udzielanych świadczeń zdrowotnych.

Relacja Michała Zaręby

Region

Pamiętają o ukochanych zwierzętach. Opiekunowie na grobach pupili w Toruniu [zdjęcia]

Pamiętają o ukochanych zwierzętach. Opiekunowie na grobach pupili w Toruniu [zdjęcia]

2024-11-02, 16:55
Ostre cięcie lodu w Fordonie Miejska ślizgawka wpuściła na taflę pierwszych łyżwiarzy [zdjęcia]

Ostre cięcie lodu w Fordonie! Miejska ślizgawka wpuściła na taflę pierwszych łyżwiarzy [zdjęcia]

2024-11-02, 15:42
Szpilka w halloweenowym cukierku Zabójcze słodycze dostało dziecko z Fordonu

Szpilka w halloweenowym cukierku! „Zabójcze" słodycze dostało dziecko z Fordonu

2024-11-02, 11:33
Domagają się upragnionego wiaduktu drogowego. Mieszkańcy Laskowic narzekają na korki

Domagają się upragnionego wiaduktu drogowego. Mieszkańcy Laskowic narzekają na korki

2024-11-02, 09:14
Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

2024-11-02, 07:53
Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych Ewangelicy obchodzą dwa święta

Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych? Ewangelicy obchodzą dwa święta

2024-11-01, 21:27
Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

2024-11-01, 20:17
Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

2024-11-01, 18:03
Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

2024-11-01, 16:50
Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

„Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać”. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

2024-11-01, 15:44
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę