Piątek, 30 lipca 2021 r.   Imieniny: Julity, Piotra, Aldony
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Plichta
2021-07-19, 06:52 Redakcja

Rodzicielstwo zastępcze promują po ludzku, z serca, gdzie się da - nie zza biurka!

Rodzicielstwo zastępcze - MOPS poprowadzi chętnych krok po kroku. Dzieci czekają.../fot. Pixabay
Rodzicielstwo zastępcze - MOPS poprowadzi chętnych krok po kroku. Dzieci czekają.../fot. Pixabay
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy przyspiesza z kampanią na rzecz rodzicielstwa zastępczego. Cel - zainteresować mieszkańców tą ideą. Są nowe pomysły i nowe pieniądze.
MOPS za swoje działanie został doceniony w ogólnopolskim konkursie dotyczącym rodzin zastępczych. Marta Frankowska, rzeczniczka ośrodka zapowiada jeszcze szersze wejście w przestrzeń miasta...bo to jest skuteczne.

- Z dużą dozą nieśmiałości przystąpiliśmy do kampanii społecznej organizowanej w ramach II edycji konkursu fundacji Ernst & Young. Chodzi o przygotowanie takiej kampanii, która dotrze do jak najszerszej grupy odbiorców z wiedzą: czym jest rodzicielstwo zastępcze, na czym polega rola tych opiekunów, jak i gdzie się zgłosić. Z 50 projektów nagrodzono 9, w tym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. Dzięki dofinansowaniu możemy jeszcze prężniej działać - co też czynimy. Drukujemy ulotki, tworzymy przedstawienia, pojawiliśmy się na Memoriale im. Ireny Szewińskiej. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że ludzie tak mało wiedzą o rodzicielstwie zastępczym. (...) Doceniono nasze działania wychodzące poza taki twardy, sztampowy szkielet. My nie chcemy być urzędnikami, chcemy dotrzeć do ludzi - zapewnia Marta Frankowska, rzecznik bydgoskiego MOPS.

Grupa urzędników - pasjonatów stworzyła też facebookową stronę „Skrzydła Pieczy" i to w godzinach wolnych - po pracy. Ta inicjatywa także została doceniona. Właśnie na tej stronie MOPS zamieszcza wszystkie informacje o swoich akcjach i działaniach.

Potrzeby są duże. W tej chwili w samej Bydgoszczy na kochający i spokojny dom czeka kilkanaścioro dzieci.
Materiał Sławy Skibińskiej - Dmitruk (Popołudnie z nami)

Dla rodziny

2021-07-30, godz. 13:08 Eko Plener na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Będzie się działo! To ma być największe w regionie rodzinne wydarzenie ekologiczne. Tak Eko Plener - imprezę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę ( 1 sierpnia) na Wyspie M ... » więcej 2021-07-30, godz. 11:15 Konkurs „Fotka z rowerem”: do naszego peletonu dołączają dzieciaki [zdjęcia] To już czwarty odcinek naszego konkursu „Fotka z rowerem”. Tym razem do naszego peletonu dołączają (naj)młodsi! Wprawdzie na rowerach bardziej stacjonarnych, ... » więcej 2021-07-30, godz. 09:03 Popiela znowu zjedzą myszy. Lalkowy spektakl dla dzieci w Bydgoszczy Autorski spektakl teatru lalek na motywach legendy o „Księciu Popielu, którego zjadły myszy” będzie można obejrzeć w piątek (30 lipca) w Kujawsko-Pomorskim Ce ... » więcej 2021-07-30, godz. 06:06 Jezioro i lasy na Pojezierzu Brodnickim. Dobre miejsce na wypoczynek Wóz transmisyjny Polskiego Radia PiK odwiedził Pojezierze Brodnickie. Michał Zaręba i Krystian Makowski byli nad jeziorem Niskie Brodno, a cienia szukali w po ... » więcej 2021-07-28, godz. 15:09 Parada bryczkarzy, jeźdźców na koniach i popisy kaskaderów. Piknik w Śliwicach „Konie i Kaskaderzy' - to nazwa tegorocznej edycji Pikniku Koniarzy, który w niedzielę (1 sierpnia) odbędzie się w Śliwicach w powiecie tucholskim.  » więcej 2021-07-27, godz. 06:51 „Żeliwni ludzie" o złotych sercach wspomogą 6-letniego Henia w walce z chorobą Zebranie środków na rehabilitację chłopca z uszkodzonymi nerwami wzrokowymi i autyzmem to cel trzecich zawodów dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych „Żeliwni lu ... » więcej 2021-07-26, godz. 17:25 Dzieci z Litwy na wakacjach w Brzozie i Bydgoszczy. „Dar na Pierwszą Komunię Św.” W sobotę do Bydgoszczy i podbydgoskiej Brzozy przyjeżdża 40 polskich dzieci z Litwy. Na portalu zrzutka.pl ciągle trwa zbiórka pieniędzy na ich pobyt. » więcej 2021-07-26, godz. 16:28 Tutaj koń jest terapeutą. Półkolonie w Ośrodku „Pod Aniołami” w Myślęcinku - Koń to ogromna ilość bodźców, które działają na dziecko - tłumaczą organizatorzy półkolonii w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami' w bydgoskim Myślęcinku. » więcej 2021-07-26, godz. 15:25 Doczekała się 11 wnucząt i 15 prawnucząt. Pani Łucja skończyła 100 lat Łucja Mańska, mieszkanka Jabłonowa Pomorskiego dołączyła do osób uhonorowanych marszałkowskim medalem dla najstarszych mieszkańców naszego województwa. » więcej 2021-07-24, godz. 16:13 Kolorowo, rodzinnie i z uśmiechem, czyli Dni Janikowa [wideo] Kilkaset osób obsypujących się jednocześnie kolorowymi proszkami - mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Holi Festiwal Kolorów towarzyszył Dniom Janikowa, które zo ... » więcej
1234567