Niedziela, 01 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Nadii, Justyna, Juliana
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Eurostandard
2021-07-19, 19:15 Jolanta Fischer/Redakcja

Polskie dzieci z Litwy przyjadą do Bydgoszczy. Trwa zbiórka na wakacje dla nich

Od 31 lipca w Bydgoszczy i podbydgoskiej Brzozie gościć będzie 40 polskich dzieci z Litwy/fot. Pixabay
Od 31 lipca w Bydgoszczy i podbydgoskiej Brzozie gościć będzie 40 polskich dzieci z Litwy/fot. Pixabay
Od 31 lipca w Bydgoszczy i podbydgoskiej Brzozie gościć będzie 40 polskich dzieci z Litwy. Wszystko w ramach kolejnego już wakacyjnego wypoczynku, który w Polsce od kilku lat organizuje dla nich Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży.
W Internecie trwają zbiórki funduszy na wyżywienie i atrakcje dla dzieci, które przyjadą. - Jedną z nich - za pośrednictwem portalu zrzutka.pl - prowadzimy razem z Młodzieżą Wszechpolską. Głównym inicjatorem tego dzieła, jest ks. Jarosław Wąsowicz - mówi Tomasz Kłopocki ze Stowarzyszenia Bydgoscy Patrioci. - W ramach wypoczynku planujemy przede wszystkim pokazać tym dzieciom piękne zakątki Bydgoszczy. Chcemy też zainteresować je historią, dlatego 1 sierpnia organizujemy rocznicę Powstania Warszawskiego przy Placu Wolności, gdzie zapraszamy wszystkich od godz. 12.00. Planujemy zrobić minipiknik rodzinny, również dla tych dzieci. One mają korzenie polskie, więc zależy nam, żeby zintegrowały się i zaprzyjaźniły z dziećmi stąd.

W programie tygodniowego wypoczynku, znajdzie się także wycieczka do Torunia i Solca Kujawskiego, podarunek w postaci wyprawki szkolnej, czy rejs tramwajem wodnym. Zbiórka będzie aktywna do ostatnich dni.

Zbiórka na wakacje dla polskich dzieci z Litwy
Mówi Tomasz Kłopocki ze Stowarzyszenia Bydgoscy Patrioci

Dla rodziny

2021-08-01, godz. 09:17 Na urlop z leżakiem, pontonem i... turystycznym bonem! „Bon turystyczny” na Kujawach i Pomorzu cieszy się coraz większą popularnością. Z początkiem wakacji rodzice zaczęli masowo aktywować tę formę wsparcia dla po ... » więcej 2021-08-01, godz. 07:47 Maluchy na Start! Po zwycięstwo na rowerkach... Rowerowe atrakcje przygotowali organizatorzy dzisiejszych wyścigów dla najmłodszych w Brodnicy. To znakomita okazja dla maluchów, żeby spróbowały swoich sił w ... » więcej 2021-07-30, godz. 18:39 Przyjdź na warsztaty i wyjdź w koszulce, którą sam stworzyłeś! Nie trzeba być specjalnie uzdolnionym, żeby wziąć udział w tym wydarzeniu. Jedynym kryterium, które należy spełnić, jest wiek, bo wydarzenie jest adresowane d ... » więcej 2021-07-30, godz. 13:08 Eko Plener na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Będzie się działo! To ma być największe w regionie rodzinne wydarzenie ekologiczne. Tak Eko Plener - imprezę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę ( 1 sierpnia) na Wyspie M ... » więcej 2021-07-30, godz. 11:15 Konkurs „Fotka z rowerem”: do naszego peletonu dołączają dzieciaki [zdjęcia] To już czwarty odcinek naszego konkursu „Fotka z rowerem”. Tym razem do naszego peletonu dołączają (naj)młodsi! Wprawdzie na rowerach bardziej stacjonarnych, ... » więcej 2021-07-30, godz. 09:03 Popiela znowu zjedzą myszy. Lalkowy spektakl dla dzieci w Bydgoszczy Autorski spektakl teatru lalek na motywach legendy o „Księciu Popielu, którego zjadły myszy” będzie można obejrzeć w piątek (30 lipca) w Kujawsko-Pomorskim Ce ... » więcej 2021-07-30, godz. 06:06 Jezioro i lasy na Pojezierzu Brodnickim. Dobre miejsce na wypoczynek Wóz transmisyjny Polskiego Radia PiK odwiedził Pojezierze Brodnickie. Michał Zaręba i Krystian Makowski byli nad jeziorem Niskie Brodno, a cienia szukali w po ... » więcej 2021-07-28, godz. 15:09 Parada bryczkarzy, jeźdźców na koniach i popisy kaskaderów. Piknik w Śliwicach „Konie i Kaskaderzy' - to nazwa tegorocznej edycji Pikniku Koniarzy, który w niedzielę (1 sierpnia) odbędzie się w Śliwicach w powiecie tucholskim.  » więcej 2021-07-27, godz. 06:51 „Żeliwni ludzie" o złotych sercach wspomogą 6-letniego Henia w walce z chorobą Zebranie środków na rehabilitację chłopca z uszkodzonymi nerwami wzrokowymi i autyzmem to cel trzecich zawodów dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych „Żeliwni lu ... » więcej 2021-07-26, godz. 17:25 Dzieci z Litwy na wakacjach w Brzozie i Bydgoszczy. „Dar na Pierwszą Komunię Św.” W sobotę do Bydgoszczy i podbydgoskiej Brzozy przyjeżdża 40 polskich dzieci z Litwy. Na portalu zrzutka.pl ciągle trwa zbiórka pieniędzy na ich pobyt. » więcej
1234567