Poniedziałek, 17 maja 2021 r.   Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
BSM - Trzciniec
2021-04-30, 06:45 Redakcja

Bory Tucholskie idealne na majówkę. Zobacz, jak tam pięknie [film z drona, galeria]

Bory Tucholskie z lotu ptaka/fot. Dronfor Krzysztof Forgiel
Bory Tucholskie z lotu ptaka/fot. Dronfor Krzysztof Forgiel
Szlaki kajakowe uznawane za najpiękniejsze w kraju, setki kilometrów tras pieszych, rowerowych i konnych, leśne ścieżki edukacyjne, wioski tematyczne. To wszystko znaleźć można w Borach Tucholskich. Postanowiliśmy polatać nad tym obszarem dronem. Oto efekty.
Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie jest jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce. Obejmuje swoim zasięgiem obszar o powierzchni 319 525 ha. Ponad 60 proc. tego terenu zajmują lasy - zlokalizowano tu aż 13 nadleśnictw. To doskonałe miejsce dla osób szukających wytchnienia.

Atrakcją dla kajakarzy są tu główne rzeki – Brda i Wda. Przepływając przez liczne jeziora łączą je w szlaki kajakowe zaliczane do najpiękniejszych w kraju. Spływ Brdą pozwala na przyjrzenie się naturalnej ewolucji rzeki: od małego strumyczka wijącego się wśród pól, poprzez odcinki przypominające rwące rzeki górskie, po leniwy charakter dużego akwenu wodnego. Turystykę pieszą, konną i rowerową w Borach Tucholskich ułatwia sieć wyznaczonych szlaków.

Tereny Borów Tucholskich zamieszkuje wiele gatunków dzikich zwierząt, takich jak: jelenie, sarny, dziki, lisy czy bobry. Spośród ptaków, z rzadkich gatunków występują: bielik, rybołów, żuraw zwyczajny, łabędź niemy, czapla siwa, kruk, puchacz, bocian czarny i wiele innych.

Amatorzy wędkowania znajdą tutaj ok. 900 akwenów. Wyjątkową lekcję przyrody zapewniają leśne ścieżki edukacyjne w Woziwodzie, Gołąbku, Trzebcinach i Zamrzenicy.
Bory Tucholskie z lotu ptaka/wideo: Dronfor Krzysztof Forgiel, montaż Janusz Wiertel

Dla rodziny

2021-05-16, godz. 21:15 Ekspert: powikłania po COVID-19 dotyczą różnych aspektów zdrowotnych Osoby, które przeszły COVID-19, powinny zachować czujność jeszcze długo po pokonaniu choroby. Powikłania po tej chorobie dotyczą różnych aspektów zdrowotnych ... » więcej 2021-05-16, godz. 20:52 Starosta toruński spotkał się z małym kucharzem. Przyrządza nawet ośmiornicę! Skradł serca jurorów szóstej edycji ogólnopolskiego proramu MasterChef Junior. Kazik Józefowicz ze Starego Torunia znalazł się w gronie trojga finalistów kuli ... » więcej 2021-05-14, godz. 06:44 16 maja minie 130 lat, odkąd na ulicach Torunia pojawiły się pierwsze konne tramwaje Wystawa, przejażdżki zabytkowymi autobusami będą głównymi punktami programu komunikacyjnego święta Torunia, które zaplanowano na weekend 15 -16 maja. » więcej 2021-05-13, godz. 17:16 Zakochani w starych samochodach nie mogli się napatrzeć! [zdjęcia] Zabytkowe samochody i motocykle można było podziwiać w środowy wieczór (12.05.) w Bydgoszczy. Stylowe, stare auta prezentowały się na parkingu przed Torbydem. » więcej 2021-05-11, godz. 07:20 Rejs „Słonecznikiem” po Brdzie. Propozycja rodzinnej wycieczki [film z drona, zdjęcia] Tramwaj wodny „Słonecznik” pojawił się na Brdzie w Bydgoszczy po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. » więcej 2021-05-09, godz. 19:27 Na szlakach powiatu świeckiego. Z tym przewodnikiem można przekraczać granice! Trzy w jednym - taki jest pierwszy Przewodnik po Ziemi Świeckiej. Na prawie 300 stronach przedstawione zostały trzy rodzaje szlaków turystycznych w tej okolic ... » więcej 2021-05-09, godz. 16:28 Mały lemur Leoś uratowany. Noce spędza w domach pracowników zoo Ma zaledwie miesiąc, a już wiele przeszedł. Mowa o lemurze wari czarno-białym, który przyszedł na świat w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Leosia odrzuciła ... » więcej 2021-05-09, godz. 09:18 Za mało bydgoszczan zgłasza się po bransoletki życia. One ratują życie! Bransoletki życia monitorują stan zdrowia seniorów, szczególnie tych mieszkających samotnie, i ostrzegają, gdy dzieje się coś złego. Bydgoszczanie wciąż mogą ... » więcej 2021-05-08, godz. 19:00 Dla Mikołaja: biegacze na starcie dobroczynnego biegu w Myślęcinku 11 - miesięczny Mikołaj cierpi na bardzo rzadką wadę genetyczną nogi (fibular hemimelia). Chłopiec nie ma kości strzałkowej, nóżki różnią się długością, a ta ... » więcej 2021-05-07, godz. 14:47 Stworzą punkt widokowy w Myślęcinku. Między wejściem do botanika a stokiem Punkt widokowy zostanie przygotowany w sobotę (8 maja) w bydgoskim Myślęcinku. Leśny Park zaprasza bydgoszczan, by się włączyli w jego tworzenie. Zbiórka o go ... » więcej
1234567