Poniedziałek, 17 maja 2021 r.   Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2021-04-29, 12:24 Redakcja

Fontanna Muzyczna rozjechana przez deskorolki? Trzeba naprawić dno

Uszkodzona mozaika dna Fontanny Muzycznej./fot. MWiK
Uszkodzona mozaika dna Fontanny Muzycznej./fot. MWiK
Jak co roku w bydgoskiej Fontannie Muzycznej konieczne są drobne prace konserwatorskie i oczyszczanie. Tym razem jednak jest gorzej. Uszkodzona została niecka wodotrysku. Wodociągi podejrzewają, że mozaika została zniszczona w czasie trików na deskorolkach.
- Uszkodzenia sugerują, że mogły powstać po kółkach deskorolek, którymi młodzież jeździ i ćwiczy nowe triki. Cieszy nas aktywność sportowa naszych mieszkańców, ale w Bydgoszczy nie brakuje miejsc przeznaczonych bezpośrednio dla miłośników skateboardingu, a niecka fontanny z pewnością do takich nie należy. Apelujemy do wszystkich mieszkańców by dbać o tak atrakcyjny, pod wieloma względami, obiekt. Przypominamy, że sama fontanna, jak i teren wokół niej jest objęty monitoringiem miejskim - piszą Wodociągi.

- Mamy nadzieję, że w nadchodzące letnie wieczory, fontanna ponownie stanie się muzyczną atrakcją naszego miasta. Zanim jednak pierwsze strumienie wystrzelą ku górze, należy sprawdzić wszystkie urządzenia, które długi czas nie mogły wykonywać swojej pracy - zapowiadają Wodociągi i zarazem przypominają, że muzyczna fontanna to nie jest zwykła fontanna, w której można się kąpać, gdy jest gorąco.

- Ten apel kierujemy głównie do rodziców, bo najczęściej to właśnie dzieci wchodzą do fontanny, na pas, gdzie są umiejscowione dysze, które są potrzebne do prezentacji widowiska. Dzieje się tak mimo ustawionych w pobliżu tabliczek informujących o zakazie. Nie brakuje także śmieci, które wyrzucane są do fontanny. Woda, która wypełnia nieckę fontanny nie jest również zdatna do picia. Woda w fontannie jest uzdatniana tylko w zakresie powstrzymywania wzrostu glonów. A te mają tendencje do rośnięcia w wysokiej temperaturze, która obecnie panuje za oknem.

Dla rodziny

2021-05-16, godz. 21:15 Ekspert: powikłania po COVID-19 dotyczą różnych aspektów zdrowotnych Osoby, które przeszły COVID-19, powinny zachować czujność jeszcze długo po pokonaniu choroby. Powikłania po tej chorobie dotyczą różnych aspektów zdrowotnych ... » więcej 2021-05-16, godz. 20:52 Starosta toruński spotkał się z małym kucharzem. Przyrządza nawet ośmiornicę! Skradł serca jurorów szóstej edycji ogólnopolskiego proramu MasterChef Junior. Kazik Józefowicz ze Starego Torunia znalazł się w gronie trojga finalistów kuli ... » więcej 2021-05-14, godz. 06:44 16 maja minie 130 lat, odkąd na ulicach Torunia pojawiły się pierwsze konne tramwaje Wystawa, przejażdżki zabytkowymi autobusami będą głównymi punktami programu komunikacyjnego święta Torunia, które zaplanowano na weekend 15 -16 maja. » więcej 2021-05-13, godz. 17:16 Zakochani w starych samochodach nie mogli się napatrzeć! [zdjęcia] Zabytkowe samochody i motocykle można było podziwiać w środowy wieczór (12.05.) w Bydgoszczy. Stylowe, stare auta prezentowały się na parkingu przed Torbydem. » więcej 2021-05-11, godz. 07:20 Rejs „Słonecznikiem” po Brdzie. Propozycja rodzinnej wycieczki [film z drona, zdjęcia] Tramwaj wodny „Słonecznik” pojawił się na Brdzie w Bydgoszczy po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. » więcej 2021-05-09, godz. 19:27 Na szlakach powiatu świeckiego. Z tym przewodnikiem można przekraczać granice! Trzy w jednym - taki jest pierwszy Przewodnik po Ziemi Świeckiej. Na prawie 300 stronach przedstawione zostały trzy rodzaje szlaków turystycznych w tej okolic ... » więcej 2021-05-09, godz. 16:28 Mały lemur Leoś uratowany. Noce spędza w domach pracowników zoo Ma zaledwie miesiąc, a już wiele przeszedł. Mowa o lemurze wari czarno-białym, który przyszedł na świat w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Leosia odrzuciła ... » więcej 2021-05-09, godz. 09:18 Za mało bydgoszczan zgłasza się po bransoletki życia. One ratują życie! Bransoletki życia monitorują stan zdrowia seniorów, szczególnie tych mieszkających samotnie, i ostrzegają, gdy dzieje się coś złego. Bydgoszczanie wciąż mogą ... » więcej 2021-05-08, godz. 19:00 Dla Mikołaja: biegacze na starcie dobroczynnego biegu w Myślęcinku 11 - miesięczny Mikołaj cierpi na bardzo rzadką wadę genetyczną nogi (fibular hemimelia). Chłopiec nie ma kości strzałkowej, nóżki różnią się długością, a ta ... » więcej 2021-05-07, godz. 14:47 Stworzą punkt widokowy w Myślęcinku. Między wejściem do botanika a stokiem Punkt widokowy zostanie przygotowany w sobotę (8 maja) w bydgoskim Myślęcinku. Leśny Park zaprasza bydgoszczan, by się włączyli w jego tworzenie. Zbiórka o go ... » więcej
1234567