Wtorek, 03 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Harte Zeiten / Ciężkie Czasy
2020-09-10, 09:15 Magdalena Gill

Muzycy grają, ale kolorowy dywan znika. Koncerty dla dzieci wracają do Filharmonii

Filharmonia Pomorska zaprasza ponownie na koncerty dla dzieci/fot. materiały FP
Filharmonia Pomorska zaprasza ponownie na koncerty dla dzieci/fot. materiały FP
Popularne koncerty dla dzieci wracają w sobotę (12 września) do bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej po kilku miesiącach przerwy, spowodowanej epidemią koronawirusa.
O godz. 11.00 w sali kameralnej rozpocznie się koncert z cyklu „Akademia Wiolimisia” dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a o godz. 12.30 w foyer - koncert z cyklu „Od brzuszka do uszka maluszka” dla maluchów do dwóch lat i kobiet w ciąży.

- Podążymy w muzyczną podróż dookoła świata. Powieje wakacjami i latem – zapowiada Katarzyna Szewczyk z Filharmonii, która poprowadzi drugi koncert. - Będziemy uwrażliwiać dzieci dźwiękami trąbki, akordeonu, gitar i instrumentów perkusyjnych. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie kolorowego dywanu, na którym siadały maluchy – w foyer ustawimy krzesła i dzieci wysłuchają koncertu w ramionach czy na kolanach opiekunów. Ograniczyliśmy także liczbę uczestników do 50 – dodaje.

Z powodu trwającej epidemii, przed każdym koncertem od melomanów pobierane są też dane osobowe w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania Covid-19.

Mecenasem Filharmonii jest „Enea”.
Mówi Katarzyna Szewczyk z bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej

Dla rodziny

2021-08-02, godz. 13:15 Rodziny z Brzozy goszczą dzieci z Litwy. „Dobrze być Polakiem wśród Polaków” [zdjęcia] - Czujemy się tutaj jak w domu. Dziękujemy rodzinom, które nas przyjęły za troskę i opiekę - mówi wychowawczyni grupy polskich polskich dzieci z Litwy, które ... » więcej 2021-08-01, godz. 09:17 Na urlop z leżakiem, pontonem i... turystycznym bonem! „Bon turystyczny” na Kujawach i Pomorzu cieszy się coraz większą popularnością. Z początkiem wakacji rodzice zaczęli masowo aktywować tę formę wsparcia dla po ... » więcej 2021-08-01, godz. 07:47 Maluchy na Start! Po zwycięstwo na rowerkach... Rowerowe atrakcje przygotowali organizatorzy dzisiejszych wyścigów dla najmłodszych w Brodnicy. To znakomita okazja dla maluchów, żeby spróbowały swoich sił w ... » więcej 2021-07-30, godz. 18:39 Przyjdź na warsztaty i wyjdź w koszulce, którą sam stworzyłeś! Nie trzeba być specjalnie uzdolnionym, żeby wziąć udział w tym wydarzeniu. Jedynym kryterium, które należy spełnić, jest wiek, bo wydarzenie jest adresowane d ... » więcej 2021-07-30, godz. 13:08 Eko Plener na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Będzie się działo! To ma być największe w regionie rodzinne wydarzenie ekologiczne. Tak Eko Plener - imprezę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę ( 1 sierpnia) na Wyspie M ... » więcej 2021-07-30, godz. 11:15 Konkurs „Fotka z rowerem”: do naszego peletonu dołączają dzieciaki [zdjęcia] To już czwarty odcinek naszego konkursu „Fotka z rowerem”. Tym razem do naszego peletonu dołączają (naj)młodsi! Wprawdzie na rowerach bardziej stacjonarnych, ... » więcej 2021-07-30, godz. 09:03 Popiela znowu zjedzą myszy. Lalkowy spektakl dla dzieci w Bydgoszczy Autorski spektakl teatru lalek na motywach legendy o „Księciu Popielu, którego zjadły myszy” będzie można obejrzeć w piątek (30 lipca) w Kujawsko-Pomorskim Ce ... » więcej 2021-07-30, godz. 06:06 Jezioro i lasy na Pojezierzu Brodnickim. Dobre miejsce na wypoczynek Wóz transmisyjny Polskiego Radia PiK odwiedził Pojezierze Brodnickie. Michał Zaręba i Krystian Makowski byli nad jeziorem Niskie Brodno, a cienia szukali w po ... » więcej 2021-07-28, godz. 15:09 Parada bryczkarzy, jeźdźców na koniach i popisy kaskaderów. Piknik w Śliwicach „Konie i Kaskaderzy' - to nazwa tegorocznej edycji Pikniku Koniarzy, który w niedzielę (1 sierpnia) odbędzie się w Śliwicach w powiecie tucholskim.  » więcej 2021-07-27, godz. 06:51 „Żeliwni ludzie" o złotych sercach wspomogą 6-letniego Henia w walce z chorobą Zebranie środków na rehabilitację chłopca z uszkodzonymi nerwami wzrokowymi i autyzmem to cel trzecich zawodów dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych „Żeliwni lu ... » więcej
1234567