25 października 2022


Pierwsza część „PiK-owej Kawiarenki” była w całości poświęcona trwającemu w Bydgoszczy Festiwalowi Prapremier, organizowanemu przez Teatr Polski. W części drugiej audycji rozmawialiśmy o rewitalizacji Starego Fordonu, a naszymi gośćmi byli: Hanna Rzadkosz-Florkowska, Rafael Prętki i Damian Amon Rączka ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu. Zaprasza Ewa Dąbska.

Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 25 października 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 25 października 2022, cz.2

18 października 2022


W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” mówimy o trwającym w Bydgoszczy 21. Festiwalu Prapremier. Gośćmi audycji byli: Ula Kijak i Mikita - reżyserzy dwóch spektakli, które już zostały zaprezentowane na festiwalu. W drugiej części audycji spotkaliśmy się z Grzegorzem Dudzińskim, zapowiadając rozpoczynający się 22 października br. 17. Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” oraz jubileusz 10-lecia „Światłowni” - fundacji, którą tworzą osoby niepełnosprawne. Odwiedziliśmy także Bydgoskie Centrum Sztuki, gdzie właśnie otwarto wystawę pt. „Tlen”, na której można oglądać prace Dmitrija Buławki-Fankidejskiego. Zaprasza Ewa Dąbska.

Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 18 października 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 18 października 2022, cz.2

11 października 2022


W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki”, dyrektorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy - Julia Holewińska i Wojciech Faruga - opowiedzą o rozpoczynającym się 14 października br. Festiwalu Prapremier. W drugiej części audycji spotkamy się z artystą fotografikiem Wojciechem Woźniakiem, który przygotowuje na jubileusz 30-lecia swojej pracy artystycznej i porozmawiamy o jego projekcie pt. „Portret miasta”. Zaprasza Ewa Dąbska.

Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 11 października 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 11 października 2022, cz.2

4 października 2022


W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” mówiliśmy o Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Improwizowanych IMPRODROM rozpoczynającym się 7 października br. w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Impreza trwać będzie do niedzieli 9 października. W drugiej części audycji spotkaliśmy się z poetą Zdzisławem Prussem, który przed chwilą świętował 80. urodziny i wydał najnowszy tomik pt. „Wspólny mianownik”. Zaprasza Ewa Dąbska.

Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 4 października 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 4 października 2022, cz.2

Zobacz także


Kulturalnie o kulturze - z jej animatorami, artystami, przedstawicielami świata sztuki - dyskusje przy radiowym stoliku, gdzie zawsze jest tłoczno i ciekawie. Posłuchaj i rozsmakuj się przy filiżance PiK-owej kawy...


w każdy wtorek od 20.06 do 22.00
do radiowego stolika gości i słuchaczy
zaprasza
Ewa Dąbska

Ewa Dąbska Ewa Dąbska

Zapraszam do kontaktu
pod adresami:

"PiK-owa Kawiarenka"
Polskie Radio PiK,
ul. Gdańska 48
85-006 Bydgoszcz

e-mail:
ewadabska@radiopik.pl