Niedziela, 24 stycznia 2021 r.   Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka » PiK-owa Kawiarenka 2020
Plichta
2020-02-03, 22:25 Adam Droździk

Styczeń

28 stycznia 2020

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” Ewa Dąbska rozmawiała z doktorem Tomaszem Marcysiakiem o jego książce pt. „Woda naprzód! Szkice z wywiadów autobiograficznych druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Golub - Dobrzyń” ze zdjęciami autorstwa Dariusza Bareyi. Panie Alina Kluza-Kaja i Anna Kluza opowiadały o swojej wspólnej wystawie malarstwa, rzeźby i animacji pt. „C(i)ałoistnienia”, którą do 23 lutego można oglądać w Bydgoskim Centrum Sztuki.

W drugiej części audycji pojawili się: Daria Sobik - dramaturżka i Łukasza Gajdzis - dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Goście Ewy Dąbskiej opowiadali o nagrodzonym spektaklu pt. „Ptak”, o wyjeździe do Japonii z przedstawieniem „Wycinanki. List z morza” oraz o dwóch planowanych do końca tego sezonu premierach.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 28.01.2020 cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 28.01.2020 cz.2

21 stycznia 2020

Pierwszą część "PiK-owej Kawiarenki" wypełniło wspomnienie Lecha Raczaka - zmarłego przed kilkoma dniami wybitnego reżysera teatralnego, współtwórcy legendarnego „Teatru Ósmego Dnia”. Gośćmi Ewy Dąbskiej byli: Michał Zdeb i Andrzej Stróż. Zabrzmiały również fragmenty archiwalnych nagrań.

W drugiej części audycji spotkanie z Jarosławem Jakubowskim - autorem powieści pt. „Rzeka zbrodni”, której odcinki emitujemy na naszej antenie. Gościem Ewy Dąbskiej będzie również Krystyna Mazurówna, choreografka i tancerka często odwiedzającą Bydgoszcz.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 21.01.2020 cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 21.01.2020 cz.2

14 stycznia 2020

W pierwszej części "Pikowej Kawiarenki" Ewa Dąbska i Jej goście mówili o obchodach 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski. Zaplanowano bardzo wiele atrakcji, w tym m.in. wystawy, inscenizację historyczną, konferencję naukową czy zabawę taneczną. W studiu pojawili się: Adam Gajewski z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Marek Zwiefka z Muzeum Wojsk Lądowych, Piotr Sowiński z kapeli podwórkowej „Cynamony” i Michał Sztybel - zastępca prezydenta Bydgoszczy.

W drugiej części audycji o swojej książce pt. „Mord na zimnych wodach” opowiadała Małgorzata Grosman. O planach Teatru Kameralnego w Bydgoszczy mówili: dyrektor Mariusz Napierała i konsultant programowy oraz reżyser pierwszej premiery Arkadiusz Klucznik.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 14.01.2020 cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 14.01.2020 cz.2

7 stycznia 2020

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” o najnowszym tomiku wierszy Bartłomieja Siwca „Starsza pani poezja”. Ewa Dąbska zaprasza również do Galerii Autorskiej w Bydgoszczy, na czwartkowe - 9 stycznia - spotkanie wspomnieniowe pt. „Motyw ocalenia”, poświęcone Aurelii Boruckiej-Nowickiej, a także na otwarcie wystawy grafiki Bronisława Zygfryda Nowickiego pt. „Cel i sens”.

Po godz. 21.00 -, w drugiej części „PiK-owej Kawiarenki” spotkaliśmy się z aktorkami Teatru Improwizowanego "wymyWammy" z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgszczy, by opowiedzieć o najnowszym przedstawieniu zespołu oraz o występie gości z Ljubljany.
Polskie Radio PiK - 07.01.2020 - PiK-owa Kawiarenka, cz.1
Polskie Radio PiK - 07.01.2020 - PiK-owa Kawiarenka, cz.2