Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana
Polskie Radio PiK » OPP
Spółdzielnia

OPP w naszym regionie...

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1 procentu podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. To fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz chorych, niepełnosprawnych, samotnych i bezdomnych, ale także wspierające kulturę i naukę, oddziały szpitalne i szkoły niepubliczne, otaczające opieką zwierzęta i organizacje sportowe.
Wybór organizacji zasługujących na wsparcie jest ogromny.
Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl .

Można też posłuchać materiałów dźwiękowych na antenie Polskiego Radia PiK. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.


18 kwietnia 2021

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego o działalności Fundacji Społeczno-Charytatywnej Pomoc Rodzinie i Ziemi w Toruniu.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 18.04.2021

11 kwietnia 2021

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego o tym jak ugotować smacznie i tanio, ale też jak budować prawidłowe relacje rodzinne - tego w mieszkaniu treningowym nauczą się uczestnicy projektu pn. „Bezpieczny dom – pewna przyszłość”, który za unijne pieniądze realizuje Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 11.04.2021

4 kwietnia 2021

W świątecznej audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego o Fundacja Poniatówka Polska działającej w Koronowie. Fundacja wzięła sobie za zadanie ochronę dziedzictwa II Rzeczypospolitej, dziedzictwo kulturowego wsi i małych małych miast. Gościem audycji jest Andrzej Jurak, dyrektor Fundacji.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 04.04.2021