Czwartek, 28 października 2021 r.   Imieniny: Szymona, Tadeusza
Polskie Radio PiK » OPP
ogłoszenie własne wydawcy

OPP w naszym regionie...

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1 procentu podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. To fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz chorych, niepełnosprawnych, samotnych i bezdomnych, ale także wspierające kulturę i naukę, oddziały szpitalne i szkoły niepubliczne, otaczające opieką zwierzęta i organizacje sportowe.
Wybór organizacji zasługujących na wsparcie jest ogromny.
Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl .

Można też posłuchać materiałów dźwiękowych na antenie Polskiego Radia PiK. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.


24 października 2021

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego o działalności bydgoskiej Fundacji „Nowe Pokolenie” w Hołdzie Janowi Pawłowi II. Historię jej powstania przypomniał założyciel Marek Maciejewski. O jej bieżących działaniach mówi Ewa Jakubowska, koordynator projektów fundacji.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 24 października 2021

17 października 2021

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego o działalności Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków „Bunkier” mówi jego prezes - Marcin Nalewka.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 17 października 2021

10 października 2021

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego o działalności bydgoskiego Stowarzyszenia Generał Maczek In Memoriam, które wspiera wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 10 października 2021

3 października 2021

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego o tyflopedagogach ze Stowarzyszenia Visus Supremus w Bydgoszczy. Bez ich pomocy start absolwentów bydgoskiego Ośrodka Louisa Braille'a w dorosłe życie byłby o wiele trudniejszy.
Polskie Radio PiK - Organizacje Pożytku Publicznego z 3 października 2021
12