Sobota, 28 maja 2022 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Możliwe wichury i burze - ostrzeżenie dla południowej części regionu!
Możliwe wichury i burze - ostrzeżenie dla południowej części regionu!
Możliwe wichury i burze - ostrzeżenie dla południowej części regionu!
Polskie Radio PiK » Z sercem na dłoni
Forum Rolnika 2022

Z sercem na dłoni...

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1 procentu podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. To fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz chorych, niepełnosprawnych, samotnych i bezdomnych, ale także wspierające kulturę i naukę, oddziały szpitalne i szkoły niepubliczne, otaczające opieką zwierzęta i organizacje sportowe.
Wybór organizacji zasługujących na wsparcie jest ogromny.
Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl .

Można też posłuchać materiałów dźwiękowych na antenie Polskiego Radia PiK. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.


23 maja 2022

Fundacja „Szansa dla niewidomych” i Fundacja „Anwil” to dwie organizacje działające w Kujawsko-Pomorskiem. Jak działają? O tym w audycji z cyklu „Z sercem na dłoni”. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.
Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 23.05.2022

16 maja 2022

Jak wygląda sport osób niewidomych i słabowidzących oraz o sukcesach sportowców działających w bydgoskim Stowarzyszeniu „Łuczniczka”, mówimy w audycji „Z sercem na dłoni”. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.
Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 16.05.2022

9 maja 2022

Przygotowała Elżbieta Rupniewska.
Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 9.05.2022

2 maja 2022

Mają już pracę ale domowych obowiązków muszą się jeszcze uczyć. W audycji "Z sercem na dłoni", odwiedzimy mieszkanie chronione i centrum dzienne dla chorych i zaburzonych psychicznie, które prowadzi toruńska RC Fundacja Konsultingu i Rehabilitacji. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.
Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 2 maja 2022

25 kwietnia 2022

Tysiąc pierogów i barszcz ukraiński przed bydgoską bazyliką i "Dzień Dobra" w parafiach diecezji bydgoskiej. Jak organizacje pomogły Ukraińcom przeżyć godnie prawosławną Wielkanoc? Zaprasza Elżbieta Rupniewska.
Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 25.04.2022

18 kwietnia 2022

Spędzą Wielkanoc z poczuciem, że nie są całkiem sami. O pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla uchodźców z Ukrainy, ale też polskich podopiecznych, opowiemy w poniedziałkowej audycji "Z sercem na dłoni", czyli o działalności pożytku publicznego.
Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 18.04.2022

11 kwietnia 2022

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Inowrocławiu pomaga pokrzywdzonym - ofiarom przestępstw, ofiarom wypadków. Teraz pod skrzydła stowarzyszenia trafiają też uchodźcy z Ukrainy.
Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 11.04.2022

4 kwietnia 2022

Najpierw pandemia teraz napływ uchodźców z Ukrainy. Jak z tymi nowymi wyzwaniami radzi sobie Bank Żywności w Grudziądzu? W audycji także o działalności kruszwickiego Stowarzyszenia Psi Głos, którego wolontariusze od 8 lat pomagają porzuconym czworonogom.
Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 4.04.2022

28 marca 2022

O Centrum Pomocy dla Niewidomych i Niedowidzących Przyjaciół z Ukrainy, które powołała do życia bydgoska Fundacja Światłownia i o wiosennych działaniach na rzecz skrzydlatych mieszkańców miasta Towarzystwa Przyrodniczego "Kawka" mowa dziś będzie w audycji o działalności pożytku publicznego "Z sercem na dłoni". Godzina 19.05.
Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 28.03.2022
12