Z sercem na dłoni...


Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1 procentu podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. To fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz chorych, niepełnosprawnych, samotnych i bezdomnych, ale także wspierające kulturę i naukę, oddziały szpitalne i szkoły niepubliczne, otaczające opieką zwierzęta i organizacje sportowe.


Wybór organizacji zasługujących na wsparcie jest ogromny.

Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl .

Można też posłuchać materiałów dźwiękowych na antenie Polskiego Radia PiK. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.


27 marca 2023


Swoimi doświadczeniami w walce z rakiem piersi, dzielą się panie z Bydgoskiego Stowarzyszenia Amazonek "Łuczniczka".

Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 27.03.2023

20 marca 2023


W przededniu Światowego Dnia Zespołu Downa, mówimy o tym, jak bydgoskie Stowarzyszenie "Zespolaki" wspiera rodziny, w których jest dziecko z trisomią 21 chromosomu. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.

Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 20.03.2023

13 marca 2023


Pytamy, co nowego u strażaków z OSP Bydgoszcz Fordon. Czy jednostce przybyło ochotników i czy pojawiły się perspektywy na stałą siedzibę. Opowiemy też o ostatnich akcjach fordońskich druhów. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.

Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 13.03.2023

6 marca 2023


Fundacja Kaktus to młoda organizacja pozarządowa i świeżo upieczona organizacja pożytku publicznego. Choć działa w Bydgoszczy od niedawna, na koncie ma już kilka ciekawych projektów, a kolejne w planach. W najnowszym odcinku cyklu „Z sercem na dłoni” Elżbieta Rupniewska postanowiła więc opowiedzieć o jej działalności. Posłuchajmy!

Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 6.03.2023

27 lutego 2023


Relacja ze spotkania w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu z okazji Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych.

Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 27.02.2023

20 lutego 2023


Mają pomagać ofiarom powodzi, pożarów, katastrof budowlanych czy komunikacyjnych i wspierać w sytuacjach kryzysowych służby państwowe i zawodowe. Grupy Wsparcia Humanitarnego powstają w różnych miastach w Polsce, także w Bydgoszczy. W audycji "Z sercem na dłoni" przyglądamy się szkoleniu wolontariuszy.

Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 20.02.2023

13 lutego 2023


Bydgoskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam” nie zwalnia tempa. Odwiedza magazyn darów przy Grunwaldzkiej 32, porozmawiamy z beneficjentami i wolontariuszami organizacji.

Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 13.02.2023

6 lutego 2023


Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy świętuje w tym roku 100-lecie istnienia. Uroczyste obchody tej rocznicy rozpoczęły się w miniony weekend. W najnowszym odcinku cyklu „Z sercem na dłoni” Elżbieta Rupniewska postanowiła więc opowiedzieć o historii i bieżącej działalności Towarzystwa. Posłuchajmy!

Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 6.02.2023

30 stycznia 2023


Opowiadamy o działalności bydgoskiego Stowarzyszenia Aspi. Dzięki niemu rodzice mogą lepiej wspierać swoje dzieci z zespołem Aspergera.

Polskie Radio PiK - Z sercem na dłoni z 30.01.2023

Status OPP może uzyskać organizacja pozarządowa - z wyjątkiem partii politycznych i należących do nich fundacji, związków zawodowych, organizacji pracodawców oraz samorządów zawodowych - jak również spółka kapitałowa powołana w celu niezwiązanym z prowadzeniem działalności gospodarczej, jeżeli prowadzi przez co najmniej dwa lata działalność w obszarach tzw. pożytku publicznego, które zostały określone ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Ponadto organizacja musi spełniać dodatkowe kryteria, dotyczące m.in. jawności działania, kontroli w organizacji.

Każda organizacja pożytku publicznego musi prowadzić działalność pożytku publicznego, choć nie każda organizacja, która prowadzi działalność pożytku publicznego, musi mieć status organizacji pożytku publicznego.


O działalności organizacji pożytku publicznego
na Kujawach i Pomorzu
w audycji
„Z sercem na dłoni”
w poniedziałek o godz. 19:05

Zaprasza Elżbieta Rupniewska