Czwartek, 30 czerwca 2022 r.   Imieniny: Emilii, Lucyn
Polskie Radio PiK » Zawsze dzień dobry z Polskim Radiem PiK
Forum Rolnika 2022

Recepta na zdrowie

Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Fot. ilustracyjne/pixabay.com
O zdrowiu i profilaktyce prozdrowotnej
Jolanta Fischer rozmawia z lekarzami,
ekspertami żywienia, trenerami fitness.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
około godz. 06:50.30 czerwca 2022

Niepokalanek, tajemniczy i urokliwy kwiat o fioletowej koronie może być dla Pań skutecznym wsparciem w walce z przykrymi dolegliwościami. Jakimi? W jaki sposób? O tym mówi mgr farmacji Anna Kobylińska - dietetyk medycyny naturalnej i autorka programu „Zrozumieć zdrowie”.
Polskie Radio PiK - Recepta na zdrowie z 30 czerwca 2022

29 czerwca 2022

Bezpieczne wakacje nad wodą to nie tylko konieczność stosowania się do zasad korzystania z kąpieli, ale również kwestia dobrej jakości wody, w której chcemy zażyć letniej uciechy i ochłody. Lato, wakacje! Jeśli w słonecznej oprawie, to aż korci, by skorzystać z kąpieli. O tym mówi Dorota Janużyk-Rutecka, zastępca Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Recepta na zdrowie z 29 czerwca 2022

28 czerwca 2022

Lato, wakacje! Jeśli w słonecznej oprawie, to aż korci, by skorzystać z kąpieli. Najważniejsze, by zachować przy tym zdrowy rozsądek. O podstawowych zasadach bezpiecznej kąpieli przypomina Maciej Banachowski, prezes zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego województwa kujawsko-pomorskiego.
Polskie Radio PiK - Recepta na zdrowie z 28 czerwca 2022

27 czerwca 2022

Herbata. Ten aromatyczny, gorący napar może okazać się napojem zdrowia, a w upalne dni skutecznie nam pomóc. Zanim się jednak dobrej herbaty napijemy, powinniśmy opanować sztukę jej zaparzania. O tym mówi mgr farmacji Anna Kobylińska - dietetyk medycyny naturalnej i autorka programu „Zrozumieć zdrowie”.
Polskie Radio PiK - Recepta na zdrowie z 27 czerwca 2022

24 czerwca 2022

Czy kawa ze swoją dobroczynnością jest odpowiednia dla każdego? Kto powinien zrezygnować z jej spożywania i znaleźć dla siebie inny napój? O tym mówi mgr farmacji Anna Kobylińska - dietetyk medycyny naturalnej i autorka programu „Zrozumieć zdrowie”.
Polskie Radio PiK - Recepta na zdrowie z 24 czerwca 2022

23 czerwca 2022

Czy zwyczaj picia porannej kawy nie szkodzi naszemu zdrowiu? Jaką kawę dla siebie wybrać i czym ją popijać? O tym mówi mgr farmacji Anna Kobylińska - dietetyk medycyny naturalnej i autorka programu „Zrozumieć zdrowie”.
Polskie Radio PiK - Recepta na zdrowie z 23 czerwca 2022

22 czerwca 2022

Niedrożność żył głębokich. Jakie są metody leczenia tego schodzenia? Czy jest się czego obawiać? O tym mówi dr Mirosław Juszczak, flebolog, specjalista chirurgii naczyniowej.
Polskie Radio PiK - Recepta na zdrowie z 22 czerwca 2022

21 czerwca 2022

Mówi się, że obok otyłości, depresji i cukrzycy, niewydolność żylna jest kolejną chorobą cywilizacyjną. Czy to prawda? Jak zadbać o kondycję naszych żył? O tym mówi dr Paweł Molski, specjalista w dziedzinie fizjoterapii.
Polskie Radio PiK - Recepta na zdrowie z 21 czerwca 2022

20 czerwca 2022

Niewydolność żylna to schorzenie nie tylko nóg. Niekiedy świadczyć o niej może także ból brzucha, gdy atakuje miednicę. Na czym polega ten problem i jakie są jego objawy? O tym mówi dr Mirosław Juszczak, flebolog, specjalista chirurgii naczyniowej.
Polskie Radio PiK - Recepta na zdrowie z 20 czerwca 2022

17 czerwca 2022

Żylaki. Czym tak naprawdę są i czy stanowią powód do niepokoju? O tym mówi Łukasz Rokicki z Fundacji Carita. O tym mówi dr Mirosław Juszczak, flebolog, specjalista chirurgii naczyniowej.
Polskie Radio PiK - Recepta na zdrowie z 17 czerwca 2022
1234567