Niedziela, 17 stycznia 2021 r.   Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
Spółdzielnia

Co w regionie piszczy?

W programie turystyczna promocja regionu, wyprawy w najciekawsze (znane i jeszcze nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw), promocja aktywnego wypoczynku oraz zaproszenia na koncerty i imprezy w regionie.

W sezonie turystycznym audycja prowadzona jest „na żywo” także z różnych ciekawych lokalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień opowiadamy też niezwykłe legendy Pomorza i Kujaw. Proponujemy również wyprawy z przewodnikiem i podróże tematyczne szlakami regionu. Na wyprawy po regionie zaprasza m.in. Marek Weckwerth - dziennikarz Gazety Pomorskiej.

W każdą sobotę także przegląd prasy lokalnej i dla naszych Słuchaczy konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw. Nie zabraknie też dużej ilości przebojowej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

16 stycznia 2021

Park na Wzgórzu Dąbrowskiego. W tle Wieża Ciśnień. (jw)
Park na Wzgórzu Dąbrowskiego. W tle Wieża Ciśnień. (jw)
Od nowego roku wsłuchujemy się w region w każdą sobotę od 08.00 do 12.00. Tym razem jak zwykle nie zabraknie propozycji spędzenia wolnego czasu i wypraw w ciekawe miejsca regionu. Naszych słuchaczy zabierzemy do lasu, a lubiącym ekstremalne wyzwania zaproponujemy zimowy spływ kajakowy. Będziemy też kontynuować zwiedzanie niezwykłego Zamku Bierzgłowskiego i przypomnimy jedną z legend Pomorza i Kujaw.
Park na Wzgórzu Dąbrowskiego, jedno z najbardziej magicznych miejsc w Bydgoszczy. (jw)

9 stycznia 2021

Zima w ogrodzie (jw)
Zima w ogrodzie (jw)
Od nowego roku wsłuchujemy się w region od 8.00 do 12.00. Przez cztery godziny proponujemy wyprawy po Pomorzu i Kujawach, zapraszamy na różne wydarzenia (w czasie pandemii w większości online) i konkursy ze znajomości regionu. Tym razem zapraszamy na niezwykłą wyprawę w niesamowite miejsce, do leżącego pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem pokrzyżackiego Zamku Bierzgłowskiego. Udamy się też do Biskupina, a skoro już będziemy na Pałukach, to dowiemy się jaką tajemnicę kryje słynny dąb w miejscowości Recz. Odwiedzimy również rezerwat Cisy Staropolskie w Nadleśnictwie Zamrzenica. Nie zapomnimy o propozycjach na ferie w różnych miejscowościach regionu i zagramy dużo rozgrzewającej muzyki na sobotnie przedpołudnie.
Zima w ogrodzie (jw)

2 stycznia 2021

Minitężnia na bydgoskich Wyżynach gotowa (jw)
Minitężnia na bydgoskich Wyżynach gotowa (jw)
Od nowego roku wsłuchujemy się w region już od godziny 8.00 do 12.00! W audycji wyprawy w najciekawsze miejsca Pomorza i Kujaw ( te znane i nieznane) oraz propozycje spędzenia wolnego czasu aktywnie i kulturalnie.

Tym razem zaproponujemy m.in. wyprawę do lasu odwiedzając Nadleśnictwo Woziwoda, ale będziemy też w Inowrocławiu i w Żninie. Nie zabraknie również jednej z legend naszego regionu, konkursu ze znajomości Pomorza i Kujaw i dużej porcji muzyki na sobotni poranek i przedpołudnie. Zaprasza Dariusz Gross.
Minitężnia na bydgoskich Wyżynach gotowa, jeszcze tylko uporządkować teren wokół. Na wiosnę będzie jak znalazł. (jw)