Wtorek, 24 maja 2022 r.   Imieniny: Joanny, Zuzanny
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
Forum Rolnika 2022

Wsłuchaj się w region

W programie turystyczna promocja regionu, wyprawy w najciekawsze (znane i jeszcze nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw), promocja aktywnego wypoczynku oraz zaproszenia na koncerty i imprezy w regionie.

W sezonie turystycznym audycja prowadzona jest „na żywo” także z różnych ciekawych lokalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień opowiadamy też niezwykłe legendy Pomorza i Kujaw. Proponujemy również wyprawy z przewodnikiem i podróże tematyczne szlakami regionu. Na wyprawy po regionie zaprasza m.in. Marek Weckwerth - dziennikarz Gazety Pomorskiej.

W każdą sobotę także przegląd prasy lokalnej i dla naszych Słuchaczy konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw. Nie zabraknie też dużej ilości przebojowej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

21 maja 2022

W sobotnie przedpołudnie proponujemy naszym Słuchaczom dużo wiosennej muzyki, kilka wycieczek w niezwykłe miejsca Pomorza i Kujaw oraz zaprosimy na koncerty w regionie. Podróżując szlakiem najpiękniejszych punktów widokowych, tym razem zatrzymamy się w Grudziądzu, a w ramach cyklu „Dla lasu, dla ludzi” wybierzemy się na leśną wędrówkę śladami pszczół. Zaproponujemy też wyprawę jedną z nowych ścieżek rowerowych, ale opowiemy również o kujawsko-pomorskiej turystyce w statystyce. Zaprasza Dariusz Gross.

14 maja 2022

Zielony Myślęcinek. (jw)
Zielony Myślęcinek. (jw)
Naszym słuchaczom zaproponujemy kilka wypraw w niezwykłe miejsca Pomorza i Kujaw.
W cyklu "Lubię tu być" wybierzemy na Pojezierze Brodnickie i odkryjemy atrakcje Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Zaprosimy też w Dolinę Dolnej Wisły i udamy się na wyprawę rowerową. Oprócz propozycji aktywnego wypoczynku znajdą się też zaproszenia na koncerty i przede wszystkim wielki powrót Nocy Muzeów! W sobotni wieczór będzie można odwiedzić wiele fantastycznych miejsc na Pomorzu i Kujawach. My opowiemy o nich w sobotnie przedpołudnie i zagramy też wiele wiosennych hitów!
Zielony Myślęcinek. (jw)

7 maja 2022

W programie sporo propozycji aktywnego spędzenia weekendu na Pomorzu i Kujawach oraz dużo wiosennej muzyki! Naszych słuchaczy zaprosimy też na koncerty, do teatru i do kina, lecz przede wszystkim będziemy zachęcać do wiosennych wypadów w teren! Odwiedzimy m.in. Palmiarnię w Myślęcinku, a kolejką wąskotorową pojedziemy nad Jezioro Żnińskie Małe. Poznamy najnowszą atrakcję turystyczną Chełmna. Zatrzymamy się też w podbrodnickim Bobrowie i zwiedzimy niezwykłą izbę tradycji związaną z legendarnym dowódcą Dywizjonu 303, Janem Zumbachem.

30 kwietnia 2022

To nie jest taki zwykły weekend, to też nie tylko długi weekend ale to nawet megaweekend w regionie, czyli inauguracja sezonu turystycznego na Pomorzu i Kujawach!
Niezapomniane wiślane rejsy, spacerki z przewodnikami, ciekawe wystawy, rodzinne atrakcje i powroty do przeszłości ale też coś dla tych, którzy kochają aktywny wypoczynek i muzykę! Ponad 70 atrakcji w 24 miejscowościach. Opowiemy o wielu z tych atrakcji, ale nie zapomnimy też o dużej porcji wiosennej muzyki na długi weekend!

23 kwietnia 2022

Ależ będzie się działo w ten weekend na Pomorzu i Kujawach, a my kilka takich miejsc odwiedzimy! Akcja "Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem", to ponad sto weekendowych atrakcji w 36 miejscowościach i bezpłatne zwiedzanie regionu z przewodnikiem! Nasz wóz satelitarny zatrzyma się w Szkole Leśnej na toruńskiej Barbarce i zamierzamy obserwować Ultra Rajd nordic-walking z próbami bicia światowych rekordów! Nie zabraknie też cyklu "Dla lasu, dla ludzi", a w ramach akcji "Lubię tu być" odwiedzimy Wdecki Park Krajobrazowy i oficjalnie otwarte niezwykłe Centrum Czynnej Ochrony Przyrody. Będziemy też w Tucholi i w słynnym Technikum Leśnym, spotkamy się m.in. z sokolnikami, zaproponujemy również dawkę ożywczej, wiosennej muzyki!

16 kwietnia 2022

Drzewa i krzewy strzeliły pąkami. Jest coraz przyjemniej. (jw)
Drzewa i krzewy strzeliły pąkami. Jest coraz przyjemniej. (jw)
Odwiedzimy Wieżę Ciśnień w Chełmnie, zabierzemy państwa w Góry Łosiowe oraz przedstawimy kulturalne i sportowe propozycje na święta.
Drzewa i krzewy strzeliły pąkami. Jest coraz przyjemniej. (jw)

9 kwietnia 2022

Nad Kanałem Bydgoskim (jw)
Nad Kanałem Bydgoskim (jw)
W sobotnie przedpołudnie nie zabraknie propozycji aktywnego wypoczynku na weekend i zaproszeń na koncerty! Zaproponujemy też spacer po Toruniu, lecz tym razem nie śladami gotyku, a modernizmu i zaczniemy od słynnej ''Harmonijki''. Wybierzemy się również w góry, ale w te nasze, leżące niedaleko Grudziądza. Góry Łosiowe czekają na odkrywców! Będzie też kolejny odcinek cyklu "Lubię tu być". Na wiosenną wyprawę wybierzemy się tam, gdzie są fantastyczne zakola Brdy, przepiękne lasy i jeszcze wiele miejsc do odkrycia, czyli do Tucholskiego Parku Krajobrazowego!
Nad Kanałem Bydgoskim (jw)

2 kwietnia 2022

Bociek i wróble (jw)
Bociek i wróble (jw)
W programie wyprawy w znane, ale też jeszcze nieodkryte miejsca na Pomorzu i Kujawach, kulturalne propozycje na weekend i dużo wiosennej muzyki. Wybierzemy się m.in. w okolice Koronowa w rejon Rynien Jezior Byszewskich. Zaproponujemy też naszym Słuchaczom wycieczkę w góry. Wystarczy pojechać w okolice Grudziądza, aby się przekonać się, że warto odkryć Góry Łosiowe!
Bociek i wróble (jw)

26 marca 2022

Ciepło, cieplej. Zaczęła się przecież wiosna. (jw)
Ciepło, cieplej. Zaczęła się przecież wiosna. (jw)
Chociaż spotykamy się w sobotnie przedpołudnie, to jednak tym razem w programie bardzo ważna będzie noc. To noc niezwykła. "Noc sów", podczas której będziemy odkrywać świat tych tajemniczych ptaków. W ramach cyklu "Lubię tu być" odwiedzimy więc Wdecki Park Krajobrazowy w Borach Tucholskich. Odkryjemy też leżące niedaleko Koronowa Byszewo. Przybliżymy pięknie położoną nad jeziorami wieś będącą miejscem pielgrzymek do słynnego sanktuarium. Pomożemy też zaplanować weekend, nie tylko wypoczywającym aktywnie, ale też ceniącym wyjścia na koncerty i inne wydarzenia kulturalne.
No i jak zwykle nie zapomnimy o dużej porcji wiosennej muzyki.
Ciepło, cieplej. Zaczęła się przecież wiosna. (jw)

19 marca 2022

Akcenty niebieskie i żółte. (jw)
Akcenty niebieskie i żółte. (jw)
Tuż przed nadejściem wiosny wybierzemy się m.in do lasu i w cyklu "Dla lasu, dla ludzi" przyjrzymy się lasom naszego regionu. Przyjrzymy się też szkołom na Pomorzu i Kujawach, ale nie będziemy nikogo zmuszać do nauki w sobotnie przedpołudnie. Udowodnimy raczej, że niektóre szkoły, to prawdziwe architektoniczne perły! Nie zabraknie również propozycji dla wypoczywających aktywnie i jak zawsze, informacji na temat koncertów i spektakli teatralnych.
Akcenty niebieskie i żółte. (jw)
1234567