Niedziela, 09 maja 2021 r.   Imieniny: Bożydara, Grzegorza, Karoliny
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
Ogłoszenie własne nadawcy

Co w regionie piszczy?

W programie turystyczna promocja regionu, wyprawy w najciekawsze (znane i jeszcze nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw), promocja aktywnego wypoczynku oraz zaproszenia na koncerty i imprezy w regionie.

W sezonie turystycznym audycja prowadzona jest „na żywo” także z różnych ciekawych lokalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień opowiadamy też niezwykłe legendy Pomorza i Kujaw. Proponujemy również wyprawy z przewodnikiem i podróże tematyczne szlakami regionu. Na wyprawy po regionie zaprasza m.in. Marek Weckwerth - dziennikarz Gazety Pomorskiej.

W każdą sobotę także przegląd prasy lokalnej i dla naszych Słuchaczy konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw. Nie zabraknie też dużej ilości przebojowej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

8 maja 2021

Czterogodzinna wycieczka po Pomorzu i Kujawach oraz duża porcja wiosennej muzyki na sobotni poranek i przedpołudnie. Naszym słuchaczom zaproponujemy m.in. odwiedzenie Izbicy Kujawskiej oraz wyprawę na Pojezierze Brodnickie. W cyklu "Lubię tu być", jedna z najnowszych atrakcji Torunia, czyli Muzeum Twierdzy Toruń, ale będą również propozycje spędzenia wolnego czasu w innych miastach naszego regionu. Nie zabraknie też czegoś dla tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie i konkursu ze znajomości Pomorza i Kujaw.

1 maja 2021

I oto nadeszła wyczekiwana „majówka”. Obostrzenia związane z pandemią pokrzyżowały jednak plany wielu Polakom. Niemożliwe jest spędzenie kilku wolnych dni z noclegiem w kraju. Bez przeszkód można jednak wybrać się na jednodniową wycieczkę i spędzić „majówkę” na łonie natury w najpiękniejszych miejscach Kujaw i Pomorza. W audycji „Wsłuchaj się w region” podpowiadamy, gdzie można miło spędzić tegoroczny weekend majowy. Mówimy o projekcie „Zanocuj w lesie” i doradzimy, co trzeba wiedzieć i o czym pamiętać, żeby legalnie zorganizować nocleg „na dziko” w Lasach Państwowych. Odwiedzamy przy okazji leśne ścieżki edukacyjne i sprawdzamy, czy znają Państwo regionalne tańce. Oczywiście proponujemy krótki kurs. A jeśli pogoda nie okaże się „majowa”, można pograć w „planszówki”. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

24 kwietnia 2021

To cztery godziny z ożywczą muzyką i z odkrywaniem uroków Pomorza i Kujaw! Tym razem odwiedzimy m.in. prawdziwą perłę wśród miast, czyli Chełmno i położony na północy województwa Łasin.

W cyklu ''Lubię tu być'' wybierzemy się na wyprawę kajakową jednym z najpiękniejszych szlaków w Europie, szlakiem Brdy. Dla lubiących aktywny wypoczynek przygotowaliśmy też wycieczkę rowerową w zakola Wisły. Nie zabraknie kulturalnych zaproszeń on-line i innych propozycji spędzenia wolnego czasu, z różnych miast regionu.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 24.04.2021

17 kwietnia 2021

Bociana i sarenkę udało się nam sfilmować w okolicach Szubina (jw0
Bociana i sarenkę udało się nam sfilmować w okolicach Szubina (jw0
Nasza sobotnia czterogodzinna wycieczka po Pomorzu i Kujawach oprócz optymistycznej muzyki będzie miała też kilka interesujących przystanków w ciekawych miejscach regionu. W Grudziądzu słynącym z militariów odwiedzimy niezwykłą budowlę w Lesie Rudnickim, a potem odpoczniemy na ławeczce wiedzy. Dla odmiany w południowej części województwa zaprosimy do Dobrzynia nad Wisłą, ale zaproponujemy też wiosenną wyprawę do rezerwatu Jezioro Rakutowskie. Będziemy też jeździć rowerem, lecz nie takim zwykłym, tylko cargo. Tym, którzy chcą być aktywni w czasie pandemii, nie ruszając się z dom, podpowiemy jak wykorzystać domowe sprzęty do ćwiczeń.
Bocian i sarenka w okolicach Szubina (jw)

3 kwietnia 2021

W programie "Wsłuchaj się w region" w najbliższą sobotę (3.04) poszukamy śladów wiosny w różnych zakątkach naszego województwa. Odkryjemy uroki niezwykłego rezerwatu o wdzięcznej nazwie "Śnieżynka". Odwiedzimy i docenimy niewielki Chodecz. Poznamy jego historię, zabytki i atrakcje. Powiemy o zwyczajach i obrzędach Wielkanocnych. I pomożemy słuchaczom zaplanować świąteczny czas.

27 marca 2021

Chociaż wokół pełno ograniczeń, to jednak my będziemy starać się zabrać naszych Słuchaczy w miejsca ustronne, ciche, piękne i bezpieczne! A takich miejsc do wypoczynku nie brakuje na Pomorzu i Kujawach! Mamy wiosnę i wiosenne przyloty ptaków, warto więc zatrzymać się przy drodze pomiędzy Mroczą a Więcborkiem. Rezerwat Jezioro Wieleckie gwarantuje nie tylko ciszę i spokój, ale też wiele radości wynikającej z obserwacji przyrody! Będziemy też śledzić militarną historię Grudziądza i zwiedzimy jeden ze schronów, ale nie zapomnimy również o tym, że coraz bliżej do Świąt Wielkanocnych! W cyklu ''Lubię tu być'' opowiemy o tradycjach świątecznych na Kujawach. A jak będą wyglądały nasze wakacje? Z badań wynika, że w większości wybierzemy wypoczynek w kraju, czy wyjedziemy do zatłoczonych miejscowości nadmorskich, czy też będziemy chodzić po górskich szlakach pełnych turystów. A może jednak warto odpocząć z dala od zgiełku w naszym regionie, w Borach Tucholskich, na Pojezierzu Brodnickim albo na Pałukach? Dodatkowo w programie duża dawka wiosennej muzyki!
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 27.03.2021

20 marca 2021

Nasza sobotnia przedpołudniowa wyprawa po Pomorzu i Kujawach będzie miała kilka interesujących przystanków. Zatrzymamy się np w Tleniu i opowiemy o tym, że w "Perle Borów Tucholskich" przygotowywana jest zupełnie nowa atrakcja dla turystów. Udowodnimy również, że aby zobaczyć wydmy wcale nie trzeba jechać nad morze. Wystarczy wybrać sie w piękną, rozległą Puszczę Bydgoską. Odwiedzimy też Nieszawę, niezwykłe miasto, które wędrowało w górę Wisły. Nie zabraknie oczywiście propozycji dla lubiących wypoczywać aktywnie i dużej dawki muzyki dla wszystkich odpoczywajacych w sobotnie przedpołudnie.

6 marca 2021

W programie czterogodzinna podróż po Pomorzu i Kujawach przeplatana muzyką na sobotni poranek i przedpołudnie! W tym tygodniu wybierzemy się m.in. do Kruszwicy i będziemy zwiedzać pewien dworek oraz odwiedzimy Radzyń Chełmiński i oczywiście nie zabraknie opowieści o tamtejszym zamku krzyżackim. Udamy się również do Szubina, a będzie to wyprawa ''na tropie pelikana''...Tuż przed rozpoczęciem wiosennego sezonu turystycznego podpowiemy jak się do niego przygotować, no i oczywiście nie zabraknie propozycji dla ceniących aktywny wypoczynek. Znajdą się też zaproszenia na na imprezy kulturalne, a przede wszystkim naszym słuchaczom rozdamy zaproszenia na sobotni, energetyczny koncert Mroza w Bydgoszczy.
12