Czwartek, 05 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
Plichta

Co w regionie piszczy?

W programie turystyczna promocja regionu, wyprawy w najciekawsze (znane i jeszcze nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw), promocja aktywnego wypoczynku oraz zaproszenia na koncerty i imprezy w regionie.

W sezonie turystycznym audycja prowadzona jest „na żywo” także z różnych ciekawych lokalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień opowiadamy też niezwykłe legendy Pomorza i Kujaw. Proponujemy również wyprawy z przewodnikiem i podróże tematyczne szlakami regionu. Na wyprawy po regionie zaprasza m.in. Marek Weckwerth - dziennikarz Gazety Pomorskiej.

W każdą sobotę także przegląd prasy lokalnej i dla naszych Słuchaczy konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw. Nie zabraknie też dużej ilości przebojowej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

31 lipca 2021

Zabieramy Słuchaczy do polskiej stolicy lotnictwa, którą przez najbliższe dni będzie Grudziądz. Odwiedzamy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Wybieramy się rowerem z Torunia do Inowrocławia. Przedstawiamy kulturalne propozycje nie tylko na weekend. A z cyklu "Lubię tu być" poznajemymy walory Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Zaprasza Małgorzata Burchardt.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 31.07.2021

24 lipca 2021

Będziemy na "Dniach Janikowa". Dowiemy się jak świętuje Wąbrzeźno? Odwiedzimy Lasy Państwowe cztery lata po pamiętnej nawałnicy z 2017 roku. Poznamy atrakcje Borów Tucholskich. Przedstawimy kulturalne i sportowe propozycje na weekend. A w naszym konkursie sprawdzimy znajomość regionu przez Słuchaczy.

17 lipca 2021

W audycji wyprawy w najciekawsze miejsca Pomorza i Kujaw (te znane i nieznane) oraz propozycje spędzenia wolnego czasu aktywnie i kulturalnie. Oczywiście poznaliśmy również kolejny odcinek cyklu „Lubię tu być”. Zaprasza Wojciech Sobociński.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 17.07.2021

10 lipca 2021

W audycji wyprawy w najciekawsze miejsca Pomorza i Kujaw (te znane i nieznane) oraz propozycje spędzenia wolnego czasu aktywnie i kulturalnie. Zaprasza Ireneusz Sanger.

3 lipca 2021

Relacja z Festiwalu Filmowego „Tofifest”. Mówimy o bezpłatnym kinie pod chmurką na plaży w Janowie. Rowerem udajemy się do Doliny Dolnej Drwęcy. Z cyklu „Lubię tu być” odwiedzamy Zalew Koronowski. Zaproszamy na koncerty w ramach „Rzeki Muzyki” oraz na wystawę zabytkowych pojazdów. Wóz transmisyjny zaparkował na Jubileuszowym 45. Turnieju Rycerskim w Golubiu Dobrzyniu. Zaprasza Małgorzata Burchardt.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 03.07.2021

26 czerwca 2021

Przedstawimy mieszkańcom regionu propozycje na pierwszy weekend lata i pomożemy zaplanować wakacje. Zwiedzimy Kujawy i Pomorze na rowerze, a z uczestnikami Forum Pszczelarskiego w Przysieku porozmawiamy o tych pracowitych owadach.

19 czerwca 2021

U progu wakacji zapraszamy na czterogodzinną wyprawę po Pomorzu i Kujawach! Zaproponujemy odwiedzenie miejsc, w których warto spędzić urlop, ale nie zabraknie też zaproszeń do udziału w imprezach plenerowych i kulturalnych. W cyklu „Lubię tu być” wybierzemy się na kujawsko-pomorskie szlaki rowerowe, a w cyklu „Dla lasu, dla ludzi” odwiedzimy podwłocławskie lasy i udowodnimy, jak bardzo las jest przyjazny dla mieszkańców naszego regionu.W ramach wycieczek do najmniejszych miast województwa kujawsko-pomorskiego tym razem zatrzymamy się w Jabłonowie Pomorskim i w Radzyniu Chełmińskim. Jak zwykle zaserwujemy też naszym słuchaczom dużą porcję już wakacyjnej muzyki! Zaprasza Dariusz Gross.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 19.06.2021

12 czerwca 2021

Odliczamy już czas do wakacji, urlopów i wyjazdów, ale już w sobotni poranek i przedpołudnie znajdziemy sporo atrakcji przygotowanych na czerwcowy weekend w regionie! Koncerty w ramach Dni Inowrocławia czyli Ino Pop Festiwal, a może dla odmiany spływ jednym z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Europie- czyli Brdą? Imprezy kulturalne a może wycieczka rowerowa z Torunia do Chełmna? Propozycji spędzenia wolnego czasu na Pomorzu i Kujawach będzie dużo, ale nie zabraknie też też letniej muzyki na weekend!

5 czerwca 2021

W środku długiego weekendu zaproponujemy coś dla tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie, ale też dla osób tęskniących do wydarzeń kulturalnych. W cyklu "Lubię tu być" tym razem popłyniemy przez Bory Tucholskie pięknym szlakiem kajakowym Wdy, a rowerem wybierzemy się na nadwiślańskie ścieżki rowerowe. W ramach naszych wypraw do najmniejszych miast regionu odwiedzimy Kowal. Oprócz wyprawy do miasteczka, w którym urodził się król Kazimierz Wielki zatrzymamy się również w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce. Będzie też dużo muzyki na długi weekend i konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 5.06.2021

29 maja 2021

Nie trzeba wielkich pieniędzy, aby wyjechać na weekend w naszym regionie. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę zabytków, czy atrakcji przyrodniczych, okaże się, że praktycznie w każdej części Kujawsko-Pomorskiego mamy miejsca, w których możemy interesująco spędzić czas.
Zabierzemy Was do naszych ulubionych zakątków. Wszystkie miejsca bowiem sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Skupimy się na tych mniej znanych, które świadczą o niezwykłym pięknie i różnorodności naszego regionu.
1234