Sobota, 04 lipca 2020 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Radiowy Klub Rodzica
Na własne cztery kąty

Program dla rodziców, z udziałem rodziców i przez rodziców przygotowywany

Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski
Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski
W trakcie spotkań staramy się pytać:
- Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko
- Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić
- Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie

W audycjach pojawiają się :
Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne

Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.

3 lipca 2020

Pomoc dla 5 miesięcznej Celinki z Szubina pilnie potrzebna. Dziewczynka choruje na niemowlęcy, rdzeniowy zanik mięśni. Ratunkiem jest bardzo drogi lek. Trwa walka o sprawność, ale przede wszystkim o życie dziecka. Ruszyły Licytacje dla Celinki. Jak można pomóc - opowie nasz gość.

Będziemy na warsztatach w plenerze dla kobiet w ciąży. Z trenerką medyczną kobiet w ciąży, Pauliną Wojciechowską porozmawiamy o prawidłowym oddechu i porodach w czasie pandemii koronawirusa.

W cyklu Tacy Sami powiemy, jak osoby niepełnosprawne mogą w czasie pandemii uzyskać dodatkwe wsparcie.

Zaprasza Bogumiła Wresiło

26 czerwca 2020

W audycji o owocach i warzywach w diecie dzieci, wspomnimy przed wakacjami o pierwszej pomocy, polecimy wakacyjne zajęcia. Nie zabraknie cyklu Tacy sami.

20 czerwca 2020

W audycji m.in. o uczeniu dzieci ekologii, o wakacyjnych propozycjach dla najmłodszych i pierwszych otwartych na Kujawach i Pomorzu kąpieliskach. Nie zabraknie również kolejnego odcinka cyklu „Tacy sami”. Wyjątkowo w sobotę zaprasza Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 20.06.2020

12 czerwca 2020

Bydgoska dziennikarka „Gazety Pomorskiej”, świeżo upieczona mama Kuby... Urodziła na początku kwietnia br., kiedy obowiązywały wszystkie obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. W audycji Bogumiły Wresiło o porodzie, macierzyństwie i życiu rodzinnym w czasach zarazy opowiada Joanna Pluta. Co jeszcze? Niebezpieczne zabawki dla dzieci pod lupą inspektorów. W Toruniu ważne badania wzroku dzieci. Czy aktywne wakacje dla dzieci będą w tym roku możliwe? Ministerstwo sportu, zapowiada „Aktywne wakacje Plus”. O tym w „Radiowym Klubie Rodzica”.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 12.06.2020

5 czerwca 2020

W audycji Tomasza Kaźmierskiego o tym, czy sprawdzamy co jemy - czyli co znajdziemy na etykietach. Robi się cieplej - co powinny pić dzieci, by było zdrowo? Sprawdziliśmy też jak obchodziliśmy Dzień Dziecka w okresie pandemii koronawirusa. Jak zwykle, był też kolejny odcinek cyklu „Tacy sami”.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 05.06.2020
123