Wtorek, 06 grudnia 2022 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Radiowy Klub Rodzica
Forum Rolnika 2022

Program dla rodziców, z udziałem rodziców i przez rodziców przygotowywany

Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski
Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski
W trakcie spotkań staramy się pytać:
- Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko
- Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić
- Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie

W audycjach pojawiają się :
Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne

Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.

2 grudnia 2022

Za kilka dni Mikołajki, niebawem Święta Bożego Narodzenia. Dla dzieci, to przede wszystkim czas oczekiwania na prezenty. Jak sensownie i rozsądnie podejść do kwestii prezentów dla naszych pociech? Jakie prezentowe marzenia spełniać? Jak wytłumaczyć dziecku, że dany prezent jest za drogi lub nieodpowiedni do wieku? O tym m.in. porozmawiamy z naszym gościem psycholożką Karoliną Gawlik.
W Radiowym Klubie Rodzica zapraszać też będziemy na ciekawe, przedświąteczne warsztaty dla rodzin z dziećmi. Jak zwykle u nas cykl dla osób z niepełnosprawnościami "Tacy Sami".
Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 2.12.2022

26 listopada 2022

W województwie kujawsko-pomorskim w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS zarejestrowanych jest 109 531 mieszkańców województwa. Spośród nich już 608 osób zostało dawcami faktycznymi czyli oddając komórki macierzyste bądź szpik podarowały szansę na zdrowie i życie chorym zmagającym się z nowotworami czy chorobami układu krwiotwórczego. Wielu, uratowanych chorych to dzieci. Jak można zostać dawcą i czy oddanie szpiku...boli? O tym rozmawiamy z dr Grzegorzem Henclerm z Fundacji DKMS.
Fundacja ''Dajemy Dzieciom Siłę'' już po raz dziewiąty organizuje świąteczną akcję „List od Mikołaja”. Każdy dorosły może zamówić dla dziecka, nastolatka lub nastolatki albo dorosłego wyjątkowy, spersonalizowany list, wysyłany tradycyjną pocztą, którego nadawcą jest właśnie Mikołaj. Darowizna dokonana przy składaniu zamówienia zostanie przeznaczona na działania Fundacji. Listy można zamawiać do 13 grudnia na stronie swiatecznylist.pl. O szczegółach akcji w Radiowym Klubie Rodzica.
W cyklu Tacy Sami o Giełdzie pracy czyli szansie na zdobycie pracy przez osoby z niepełnosprawnościami. Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 25.11.2022

18 listopada 2022

W audycji o najnowszej kampanii Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, badaniach przesiewowych noworodków, warsztatach i spotkaniach dla dzieci. Posłuchamy też piosenki promującej rodzicielstwo zastępcze.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 18.11.2022

11 listopada 2022

Anna Gregorowicz i jej córka Mia. Fot: Bogumiła Wresiło.
Anna Gregorowicz i jej córka Mia. Fot: Bogumiła Wresiło.
Od blisko dwóch lat prowadzą na YouTube kanał zachęcający do czytania książek. Naszymi gośćmi są bydgoszczanki Anna Gregorowicz i jej córka Mia. Rozmawiamy o książkowym kanale oraz o licznych zajęciach dodatkowych, w których po szkole uczestniczy Mia. Basen, hip-hop, gra na trąbce, to tylko niektóre aktywności uczennicy 4 klasy.

Odwiedzamy też Zespół Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy, gdzie kolejny już rok, pod okiem artysty i nauczyciela Kuby Elwertowskiego, realizowany jest projekt "Obrazy Wielkich Mistrzów malarstwa okiem ucznia z niepełnosprawnością".

W cyklu "Tacy Sami", relacja z Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej w Toruniu.

Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 11.11.2022

5 listopada 2022

Przygotował Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 5.11.2022

28 października 2022

Rozszerzanie diety dziecka jest naturalnym etapem rozwoju. Jest też etapem stresującym i pełnym wątpliwości dla rodziców. Michalina Klukowska w swojej książce przeprowadzi rodziców maluszka przez rozszerzanie diety bezstresowo i bezboleśnie. Premiera książki ''Chrup! Mlask! Mniam! Rozszerzanie diety i żywienie starszaka'', już niebawem a u nas rozmowa z autorką. Przy tej okazji jedzenia, sprawdzimy co to takiego BLW.
Juventus Academy Bydgoszcz zaprasza wszystkie chętne dzieci z roczników 2013-2016 na darmowe zajęcia ogólnousprawniające. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w Bydgoszczy- o szczegółach mówimy w programie. Pojawi się jak zwykle cykl Tacy Sami.
Będziemy też na drugich urodzinach Fundacji Sportolubni. Od 2 lat fundacja promuje ruch i różne dyscypliny sportowe wśród dzieci z niepełnosprawnościami. Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 28.10.2022

22 października 2022

W audycji zastanowimy się w jakim stopniu na decyzje zakupowe rodziców mają wpływ dzieci, polecimy warsztaty rodzinne, zaprosimy na kolejne spotkania z cyklu „Świadoma mama” w Toruniu i Włocławku.

14 października 2022

Monika Wirżatjys (foto:monikawirzajtys.pl)
Monika Wirżatjys (foto:monikawirzajtys.pl)
Bydgoska psycholog Monika Wirżajtys, współprowadzi Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju "My Alley". Jutro (15.10.2022), w siedzibie ośrodka odbędą się Dni Otwarte. W programie bezpłatne konsultacje dla rodziców w wieku przedszkolnym oraz konsultacje dla kobiet. W "Radiowym Klubie Rodzica" Monika Wirżajtys mówi o działaniach ośrodka, sobotnich Drzwiach Otwartych oraz o bajkach, które właśnie pisze do specjalnego wydawnictwa dla dzieci chorych na raka.

W cyklu "Tacy sami" mówimy o wyjątkowej ściance wspinaczkowej, która pomaga przy rehabilitacji dzieci w jednej ze szkół w Toruniu.

Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 14.10.2022

7 października 2022

W audycji m.in. o szczepieniach przeciwko grypie dla dzieci, spotkaniach z cyklu „Świadoma mama” i specjalnym zaproszeniu dla Słuchaczy Polskiego Radia PiK na to wydarzenie oraz o hejcie w Internecie.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 7.10.2022

30 września 2022

"Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe" - to tytuł nowej publikacji dr Agaty Majewskiej, autorki bloga rodzicielskiego "Mama Sowa". Czym jest wysoka wrażliwość u dzieci i młodzieży? Jak sobie z wysoką wrażliwością radzić w codziennym życiu podpowie nasz gość.
W programie także sezon na grzyby w pełni. Pytamy dietetyczkę Michalinę Kasprowicz jakie właściwości mają grzyby i czy są polecane w diecie najmłodszych? U nas także cykl "Tacy Sami" - tym razem relacja z imprezy sportowej, która ostatnio odbyła się w Toruniu "Niemożliwe nie istnieje". Radiowy Klub Rodzica zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 30.09.2022
1234567