Wtorek, 19 stycznia 2021 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Radiowy Klub Rodzica
Spółdzielnia

Program dla rodziców, z udziałem rodziców i przez rodziców przygotowywany

Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski
Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski
W trakcie spotkań staramy się pytać:
- Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko
- Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić
- Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie

W audycjach pojawiają się :
Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne

Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.

17 stycznia 2021

W audycji m.in. o tym czy i jak radzić młodym rodzicom, o powrocie dzieci z klas 1-3 do szkół oraz o konieczności złożenia wniosków do programu 500+.

9 stycznia 2021

Ruszyła akcja-licytacja dla małej, poważnie chorej Igi z Kruszwicy. Mieszkańcy Kruszwicy prześcigają się w pomysłach i wzajemnych wyzwaniach, wszystko po to by pomóc chorej dziewczynce. W akcję może się włączyć każdy. Szczegóły w Radiowym Klubie Rodzica.

Powiemy też kiedy i gdzie powstanie ''Zaczarowany ogród'' dla małych pacjentów bydgoskiego szpitala Jurasza. Tu też można pomóc!

Trwają ferie zimowe, ferie wyjątkowe, bo w czasach pandemii korona wirusa i licznych obostrzeń. Bydgoska podróżniczka Agnieszka Molik-Matyga i jej syn Igor podpowiadają, jak można bezpiecznie i ciekawie spędzić wolny czas. Tym razem będzie to ich droga do lasu.

"Radiowy Klub Rodzica" wyjątkowo w sobotę, tuż po godzinie 19.00.

Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 9.01.2021

1 stycznia 2021

W noworocznym „Radowym Klubie Rodzica” Tomasza Kaźmierskiego pytamy specjalistów o to czy nauka online zwiększa zagrożenie problemowego używania Internetu przez dzieci. Zastanawiamy się również nad odpornością organizmu i nad tym jak spędzić ferie w czasach pandemii.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 01.01.2021

* ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I NORMALNOŚCI W 2021 ROKU *

26 grudnia 2020

W świątecznym wydaniu programu "Radiowy Klub Rodzica" mówić będziemy o bliskości. Jaka jest i jaka być powinna bliskość z dziećmi, partnerami, najbliższymi - w czasie Świąt Bożego Narodzenia, ale także w ostatnich miesiącach pandemii koronawirusa. Naszym gościem będzie trenerka i pedagog, autorka bloga ''Ku Bliskości'' - Dominka Czarnecka-Pijarowska.

Zwykle o tej porze roku planowali dalekie podróże. Niestety obostrzenia i pandemia sprawiają, że wszystkie plany muszą poczekać. Bydgoska podróżniczka i mama - Agnieszka Molik-Matyga znalazła sposób na nudę z dziećmi i bezpieczny wypoczynek na świeżym powietrzu. Przy okazji udaje jej się poznać lepiej Bydgoszcz i region. O szczegółach, podróżniczka i jej syn Igor, opowiedzą w naszym programie.

Jak zwykle u nas także cykl "Tacy Sami".

Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 26.12.2020

11 grudnia 2020

W trakcie spotkań staramy się pytać: jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko, jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić, jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie? W audycjach pojawiają się specjaliści ginekolodzy, pediatrzy, dietetycy, psychologowie dziecięcy i położne. Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 11.12.2020

4 grudnia 2020

W „Radiowym Klubie Rodzica” Tomasz Kaźmierski odnosi się do dzieci i Internetu, a dokładnie o badaniach dotyczących nasilonego i problematycznego używania Internetu. W audycji również o tym czym jest arteterapia i czym są produkty BIO. Nie zabrakło kolejnego odcinka cyklu „Tacy sami” dotykającego spraw osób niepełnosprawnych.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 04.12.2020
1234