Program dla rodziców, z udziałem rodziców i przez rodziców przygotowywany

Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski

W trakcie spotkań staramy się pytać:
- Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko
- Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić
- Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie

W audycjach pojawiają się :
Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne

Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.


17 marca 2023


W audycji o niepokojących statystykach dotyczących depresji dzieci i młodzieży. Czy winna jest pandemia? Czy tylko ukazała i wzmocniła ten problem? Mówimy również o ucieczkach z domu i związanym z tym zjawiskiem wyzwaniem. Jest też o ofercie koncertów dla całych rodzin. Nie zabraknie cyklu "Tacy sami".

Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 17.03.2023

12 marca 2023


"Niezwykłe zwierzęta Ewy" - Onkodekalog emocji. Wielka księga bajek terapeutycznych dla mniejszych i większych. Dla dzieci z chorobami onkologicznymi i ich najbliższych. W kwietniu premiera niezwykłego wydawnictwa. Dwie bajki do książki napisała bydgoszczanka Julia Rozworowska - prywatnie mama, znana m.in. z akcji "Piękny Dzień Mamy".

Odwiedzamy Stowarzyszenie im. Sue Ryder w Solcu Kujawskim i pytamy o plany na najbliższe miesiące.

Jest też relacja z warsztatów dla przedszkolaków o tolerancji i dyskryminacji. Warsztaty odbyły się niedawno w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Bydgoszczy. Inspiracją dla prowadzącej - Lucyny Brzezińskiej-Eluszkiewicz, jest działająca w BCOPW biblioteczka Spełecznika/Społeczniczki i "równościowa" półka z książkami.

Zaprasza Bogumiła Wresiło.

Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 12.03.2023

3 marca 2023


O wspólnym podróżowaniu rodziców i dzieci. Zapraszamy na warsztaty plastyczne. Mówimy o bezpłatnych szczepieniach na HPV dla dzieci. Nie brakuje cyklu "Tacy sami".

Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 3.03.2023

24 lutego 2023

Natalia Adamczyk. Fot: Bogumiła Wresiło Natalia Adamczyk. Fot: Bogumiła Wresiło

Została logopedą i terapeutką integracji sensorycznej, aby wspierać swojego synka. Jasiu urodził się w 25 tygodniu ciąży, jako wcześniak. Dziś ma 9 lat i świetnie się rozwija a jego mama pomaga innym rodzicom i dzieciom. Naszym gościem będzie bydgoszczanka Natalia Adamczyk, która podpowie, jakie objawy u naszych pociech powinny skłonić do wizyty u specjalisty i jakie ćwiczenia możemy robić z dzieckiem w domu, aby poprawić artykulację.

W programie także zaproszenie na kolejne webinary dla mam karmiących piersią, organizowane przez Stowarzyszenie Mały Ssak.

Jak zwykle u nas, cykl dla osób z niepełnosprawnościami "Tacy Sami".

Zaprasza Bogumiła Wresiło.

Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 24.02.2023

17 lutego 2023


W audycji powiemy o pierwszej pomocy, zwłaszcza o przypadkach gdy potrzebuje jej dziecko, wspomnimy o przesiewowych badaniach wzroku oraz o zachorowaniach na grypę i RSV. Nie zabraknie cyklu "Tacy sami".

Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 17.02.2023

10 lutego 2023

Fot: Bogumiła Wresiło Fot: Bogumiła Wresiło

Tym razem u nas - ferie w regionie Kujawsko-Pomorskim - jak minęły, co się działo, jakie zajęcia będą inspiracją dla rodziców i dziadków na spędzenie wolnego czasu z dzieciakami? Sprawdzamy w programie.

Oprócz tego u nas zaproszenie na konkurs „Policja w przyszłości – okiem dziecka”. Konkurs organizowany przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy, skierowany jest do dzieci z przedszkoli z Bydgoszczy i z powiatu bydgoskiego.

Jak zwykle u nas cykl dla osób z niepełnosprawnością „Tacy Sami - a w nim o akcji „Walentynkowe Duszki”.
Zaprasza Bogumiła Wresiło.

Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 10.02.2023

5 lutego 2023


W audycji o małych podróżach z dziećmi, dokąd jechać i jak się przygotować? Zaprosimy na cykl poświęcony takim wycieczkom. Powiemy też o kolejnych propozycjach na ferie i półkoloniach z robotyką i tańcem. Nie zabraknie cyklu „Tacy sami”.

Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 5.02.2023

22 stycznia 2023


Szkoły publiczne w Seattle pozywają gigantów internetowych. Powód? Wpływ popularnych aplikacji internetowych na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Czy takie działania mogą coś zmienić? Co my rodzice i opiekunowie możemy zrobić, aby odciągnąć młodych od telefonu komórkowego czy komputera? Rozmawiamy z psycholog Karoliną Gawlik. Przy okazji rozmowy, nasz gość poleca, lekturę książki Andersa Hansena "Wyloguj swój mózg".

Zamek Golubski zaprasza młodzież i nauczycieli z naszego regionu do wzięcia udziału w VII Edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej "Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą" . Czekają wspaniałe nagrody, w tym indeksy na uczelnie wyższe.

Jak zwykle cykl dla osób z niepełnosprawnościami "Tacy Sami".

Zaprasza Bogumiła Wresiło.

Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 22.01.2023

15 stycznia 2023


O szczepieniach na grypę, proponowanych zmianach w kodeksie pracy dot. urlopu opiekuńczego, zajęciach dla dzieci podczas zbliżających się ferii. Nie zabraknie cyklu "Tacy sami".

Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 15.01.2023

6 stycznia 2023


Uwaga! Uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych w Bydgoszczy i w powiecie. Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zaprasza do wzięcia udziału w „Wyzwaniu Polfinka z okazji Dnia Babci i Dziadka”. Wystarczy wspólnie z Dziadkami obejrzeć spot profilaktyczny "Seniorze! Nie daj się oszukać", zrobić wspólne zdjęcie i wysłać na konkurs. Spot oraz szczegóły akcji, dostępne są na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. O szczegółach więcej w „Radiowym Klubie Rodzica”. Oprócz tego zapraszać będziemy na cykl webinarów dla rodziców i nauczycieli o mózgu, sercu i nowoczesnej szkole. Na styczniowy cykl spotkań zaprasza Poradnia COGNI. Jak zwykle u nas, cykl dla osób z niepełnosprawnościami „Tacy Sami”. Tym razem, terapia przez sztukę i niezwykła wystawa w Toruniu. Zaprasza Bogumiła Wresiło.

Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 6 stycznia 2023

"Małe Dziecko - mały kłopot, Duże Dziecko - duży kłopot" - to zdanie znane jest chyba wszystkim.

Staramy się pomóc rodzicom i opiekunom sprawnie przejść przez te wszystkie "małe" kłopoty dnia codziennego.


Na antenie Polskiego Radia PiK w każdy piątek po godz. 19.00 - zapraszają Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski.

Kontaktuj się z nami...


...w każdej rodzicielskiej sprawie

"Radiowy Klub Rodzica"
Polskie Radio PiK,
ul.Gdańska 48,
85-006 Bydgoszcz
e-mail: rkr(at)radiopik.pl

Tomasz Kaźmierski i Bogumiła Wresiło Tomasz Kaźmierski i Bogumiła Wresiło