Środa, 06 lipca 2022 r.   Imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji
Polskie Radio PiK » Radiowy Klub Rodzica
Deweloper

Program dla rodziców, z udziałem rodziców i przez rodziców przygotowywany

Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski
Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski
W trakcie spotkań staramy się pytać:
- Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko
- Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić
- Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie

W audycjach pojawiają się :
Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne

Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.

1 lipca 2022

W audycji porozmawiamy o działaniach popularyzujących karmienie piersią, zaprosimy na wakacyjne zajęcia w muzeach Bydgoszczy i Torunia i powiemy o bezpieczeństwie nad wodą.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 1.07.2022

24 czerwca 2022

Wakacje czas start! Przed uczniami dwa miesiące letniej laby i wypoczynku.

U nas o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji dzieci i młodzieży. Kontrole autokarów oraz organizacji kolonii i obozów, bezpieczeństwo nad wodą oraz... używki. O tym komisarz Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komedy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Naszymi gośćmi są także ojciec i syn - Paweł i Tomasz Olszewscy, którzy opowiadają dlaczego warto wspólnie uprawiać sport i jak działa Fundacja Sportolubni dla dzieci z zespołem Downa i autyzmem.

Jak zwykle czeka cykl Tacy Sami.

Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 24.06.2022

17 czerwca 2022

Przygotował Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK- Radiowy Klub Rodzica z 17.06.2022

10 czerwca 2022

W audycji o tym jak Bydgoszcz widzą dzieci, smartfonach w ręku dzieci i hejcie w Internecie. Powiemy też o wyprawach do lasu i ochroną przed kleszczami. Będzie, jak zwykle, cykl: „Tacy sami”.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 10.06.2022

3 czerwca 2022

Gościem w audycji „Radiowy Klub Rodzica” jest Julia Rozworowska, prezes bydgoskiej Fundacji „Piękny Dzień Mamy”. Fundacja już działa, a od 4 lat w „Dzień Mamy” organizuje wyjątkowy salon piękności dla mam, które na co dzień są przy łóżkach swoich chorych onkologicznie dzieci. Teraz bydgoska fundacja będzie zaszczepiać pomysł tej akcji na oddziałach onkologicznych w szpitalach w całej Polsce. W audycji mówimy też o problemie uzależnień. Właśnie ukazała się książka Joanny Flis „Współuzależnieni”. Autorka bestsellerowego poradnika, terapeutka i psycholog odpowiada u nas na kilka pytań, w tym jak rozmawiać z dziećmi o uzależnieniu oraz jak wyznaczać granice w relacji z uzależnionym członkiem najbliższej rodziny. Nie zabrakło również cyklu „Tacy sami” poświęconego sprawom osób z niepełnosprawnościami. Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 3.06.2022

27 maja 2022

26 maja obchodziliśmy „Dzień Mamy”, przy tej okazji w naszej audycji o byciu mamą i macierzyństwie rozmawialiśmy z Mamą szóstki dzieci - bydgoszczanką Anną Sikorską.
U nas także: Skąd czerpać siły kiedy dziecko jest poważnie chore? Opowiada pani Małgorzata z Włocławka, której 10 letnia córka jest chora na białaczkę i obecnie poddawana jest leczeniu w bydgoskim Szpitalu Jurasza. To właśnie w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w bydgoskim Szpitalu Jurasza odbyła się ostatnio niezwykła akcja pod hasłem „Piękny Dzień Mamy”. Akcja skierowana była do wszystkich mam, które na co dzień przebywają przy łóżkach swoich chorych dzieci. W cyklu „Tacy Sami” odwiedzamy Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla dzieci i młodzieży słabo wiedzącej i niewidomej w Bydgoszczy. Do wysłuchania audycji zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 27.05.2022

20 maja 2022

W audycji „Radiowy Klub Rodzica” o drugim śniadaniu do szkoły, atrakcjach przygotowywanych na Dzień Dziecka, problemach w nauczaniu początkowym i kłopotach rodziców w aptekach. Zaprasza Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 20.05.2022

14 maja 2022

W audycji o książce pod tytułem „Niebieski chłopiec. O spektrum marzeń, możliwości i miłości” - spotkanie z autorką i wydawcą. Powiemy też o nowalijkach w diecie dzieci i dofinansowaniu wycieczek szkolnych.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 14.05.2022

13 maja 2022

Maj, to czas Komunii Świętych. Jaki to jest moment dla dziecka i rodziców? Jak się rodzinnie przygotować do tej uroczystości? Jak podejść do Komunii Świętej, żeby przygotowania i sama uroczystość nie przypominały wesela. I wreszcie - co z kwestią prezentów? O tym porozmawiamy z naszym gościem - psycholog Karoliną Gawlik.

Dwa webinary oraz konferencja, to wszystko w maju w Bydgoszczy w ramach projektu "Karmienie mlekiem mamy, prawem mamy i dziecka". Szczegóły w programie.
Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 13.05.2022

29 kwietnia 2022

W ostatnich tygodniach wykrywanych jest coraz więcej przypadków ostrego zapalenia wątroby u dzieci. Choroba pojawiła się w kilkunastu krajach światach, w tym w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, w Chinach i Japonii. Kilka przypadków zakończyło się przeszczepem. Z czego może wynikać wzrost nagłego zapalenia wątroby u dzieci i jakich objawów u dzieci nie możemy lekceważyć. O tym porozmawiamy z naszą specjalistką, profesor Małgorzatą Pawłowską, pediatrą z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

Na kilka dni przed tegoroczną maturą naszym gościem będzie Robert Berger, charyzmatyczna osobowość w dziedzinie matematyki, który przygotowuje młodzież do egzaminów maturalnych. Nam zdradzi kilka wskazówek, jak skutecznie pracować z arkuszem zadań matematycznych na maturze.

W cyklu "Tacy Sami" będziemy w Toruniu, gdzie ruszyła budowa Domu Niebieskich Serc dla osób z autyzmem.

Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 29.04.2022
1234567