Wtorek, 04 października 2022 r.   Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Polskie Radio PiK » Radiowy Klub Rodzica
Plichta

Program dla rodziców, z udziałem rodziców i przez rodziców przygotowywany

Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski
Fot. zbiory własne: Bogumiła Wresiło i Tomasz Kaźmierski
W trakcie spotkań staramy się pytać:
- Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko
- Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić
- Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie

W audycjach pojawiają się :
Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne

Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.

30 października 2022

"Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe" - to tytuł nowej publikacji dr Agaty Majewskiej, autorki bloga rodzicielskiego "Mama Sowa". Czym jest wysoka wrażliwość u dzieci i młodzieży? Jak sobie z wysoką wrażliwością radzić w codziennym życiu podpowie nasz gość.
W programie także sezon na grzyby w pełni. Pytamy dietetyczkę Michalinę Kasprowicz jakie właściwości mają grzyby i czy są polecane w diecie najmłodszych? U nas także cykl "Tacy Sami" - tym razem relacja z imprezy sportowej, która ostatnio odbyła się w Toruniu "Niemożliwe nie istnieje". Radiowy Klub Rodzica zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 30.09.2022

23 września 2022

W audycji, o słodkich deserach po obiedzie - czy to szkodliwy zwyczaj? Powiemy też o jogurtach, może warto zrobić je samodzielnie? Zastanowimy się też nad rodzinnymi relacjami. Nie zabraknie cyklu "Tacy sami".
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 2309.2022

16 września 2022

W marcu przyjechały do Bydgoszczy Natalia z synkiem, jej siostra Kathia z dwójką dzieci i ich mama pani Ludmiła. Do wyjazdu z Ukrainy zmusiła ich wojna. Jak, po blisko 6 miesiącach, wygląda życie tej ukraińskiej rodziny w Bydgoszczy? "Jest coraz lepiej. Dzieci chodzą do przedszkola i szkoły, my uczymy się języka polskiego. Czujemy tu spokój, ale bardzo tęsknimy za domem" - mówią nam nasi goście. Jak tylko skończy się wojna, wracają.
Jak zwykle u nas cykl dla osób z niepełnosprawnością "Tacy Sami". Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 16.09.2022

9 września 2022

Początek września to trudny czas dla dzieci, młodzieży i... rodziców. Po dwóch miesiącach wakacji, powrót do szkoły bywa bolesny dla wszystkich. Jak sobie radzić z emocjami, jak planować czas szkolny i zajęcia dodatkowe, jak wspierać dzieci w tym trudnym początku? O tym rozmawiamy z psycholożką Karoliną Gawlik. Zaprosiliśmy też na „Dzień z Rodziną”, który po pandemicznej przerwie powraca do Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy. Zabrzmiał również kolejny odcinek cyklu „Tacy Sami” poświęcony sprawom osób niepełnosprawnych. Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Rodzinny Klub Rodzica z 9 września 2022

2 września 2022

W audycji „Radiowy Klub Rodzica” o początku roku szkolnego, propozycjach dla rodzin w ramach święta szlaku Th2O w Bydgoszczy, o teatralnych zajęciach dla dzieci i dietetycznych przyzwyczajeniach. Zaprasza Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 2.09.2022

26 sierpnia 2022

Radiowy Klub Rodzica przygotowała Monika Kaczyńska.
Polskie Radio PiK - Rodzinny Klub Rodzica z 26.08.2022

19 sierpnia 2022

W audycji „Radiowy Klub Rodzica” porozmawiamy o rodzicielstwie zastępczym. Spotkamy się m.in. z toruniankami, które już od kilku lat tworzą rodziny zastępcze. W studiu odwiedzą nas też reprezentanci siedmioosobowej rodziny Kubików z Torunia. Opowiedzą nam o tym, jak wygląda ich codzienność, podział obowiązków i organizacja czasu. Nie zabraknie też kolejnego odcinka cyklu „Tacy Sami”, poświęconego codzienności osób niepełnosprawnych. Zaprasza Monika Kaczyńska.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 19 sierpnia 2022

13 sierpnia 2022

Radiowy Klub Rodzica przygotował Tomasz Kaźmierski.
Polskie Radio PiK - Rodzinny Klub Rodzica z 13.08.2022

5 sierpnia 2022

Goście „Radiowego Klubu Rodzica”: Iza i Marcin oraz ich dzieci - Weronika i bliźniaki - Maks i Martyna. Fot. Bogumiła Wresiło
Goście „Radiowego Klubu Rodzica”: Iza i Marcin oraz ich dzieci - Weronika i bliźniaki - Maks i Martyna. Fot. Bogumiła Wresiło
Wiele lat temu wyjechali z podbydgoskiej Brzozy do Dublina. Tam mieszkali i pracowali. To tam urodziła się trójka ich dzieci - córka Weronika i bliźniaki - Maks i Martyna. Ostatnio podjęli decyzję o powrocie do Polski. Wrócili i zamieszkali w Dąbrowie Chełmińskiej. O trudnych decyzjach, nie prostych powrotach i codzienności z trójką dzieci, w „Radiowym Klubie Rodzica” opowiadali nasi goście - małżeństwo Iza i Marcin.

Niedawno 13-letnia dziewczynka trafiła do szpitala z porażeniem połowy ciała, po piciu kilka dni z rzędu energetyków. Goszcząca w audycji dietetyczka opowiadała o niebezpiecznych energetykach, po które coraz częściej sięgają coraz młodsze dzieci. Nie zabrakło też kolejnego odcinka cyklu „Tacy sami” poświęconego sprawom osób z niepełnosprawnością. Zaprasza Bogumiła Wresiło.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 5 sierpnia 2022

29 lipca 2022

W audycji m.in. o budowaniu odporności organizmu podczas lata, tzw. fantazjowaniu dzieci i letnich warsztatach. Będzie, jak zawsze, cykl „Tacy sami”.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 29.07.2022
1234567