Piątek, 19 lipca 2019 r.   Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina
Polskie Radio PiK » Radiowy Klub Rodzica » Program dla rodziców, z udziałem rodziców i prze ... » Archiwum audycji » 2014
2014-12-17, 18:26 Bogumiła Wresiło

Echo grudniowego spotkania

W grudniowej odsłonie "Radiowego Klubu Rodzica" opowiadaliśmy o "Bajkowozach" - czyli szpitalnych bibliotekach na kółkach, psycholog dziecięcy radził jak sensownie kupować prezenty dla dzieci, zapowiadaliśmy również styczniowy spektakl charytatywny pt. "Magiczny czas". Poruszaliśmy temat zmian w przepisach dotyczących urlopów macierzyńskich i tacierzyńskich, wchodzących w życie z początkiem 2015 r. Wspominaliśmy również spotkanie rodzin dzieci z Zespołem Aspergera, które w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu, odbyło się połowie grudnia br. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Są w szpitalach Poznania, Szczecina i Słupska, a od 10 grudnia dwa kolejne zaparkowały w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Bajkowozy, biblioteki szpitalne na kółkach. O pomyśle poznańskiej fundacji Serdecznik, koordynatorka projektu Anna Bany.
Przed świętami Bożego Narodzenia pytamy psychologa dziecięcego - Darię Krulikowską, jak sensownie kupować prezenty dla dzieci.
W bydgoskiej Operze Nova odbędzie się w styczniu koncert charytatywny pt. "Magiczny czas", z którego dochód wzbogaci fundusz pomocy dzieciom chorym na raka. O spektaklu mówi choreograf bydgoskiego zespołu "Echo" - Ewa Pawłowska.
Od początku 2015 roku wchodzą w życie zmiany w przepisach dotyczących urlopów macierzyńskich i tacierzyńskich. O szczegółach zmian mówi Małgorzata Ziółkowska z kancelarii doradztwa podatkowego Mariusz Gotowicz.
Na początku grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. W połowie grudnia odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy spotkanie rodzin dzieci z Zespołem Aspergera. O chorobie, terapii oraz pomocy dzieciom i rodzicom mówi Hanna Bukowska.

Zobacz także

2014-11-26, godz. 15:27 Echo listopadowego spotkania W listopadowej odsłonie "Radiowego Klubu Rodzica" podeszliśmy delikatnie do tematu śmierci... W listopadzie właśnie najczęściej odwiedzamy cmentarze, wspomina ... » więcej 2014-10-21, godz. 14:50 Echo październikowego spotkania W październikowej odsłonie "Radiowego Klubu Rodzica" odwiedziliśmy Patrycję i Rafała Czerwińskich - rodziców bydgoskich czworaczków, chłopców urodzonych w lip ... » więcej 2014-09-17, godz. 17:49 Echo wrześniowego spotkania W powakacyjnej, wrześniowej odsłonie "Radiowego Klubu Rodzica" mówiliśmy m.in. o spotkaniu z niezwykłym chłopcem i równie niezwykłą mamą. Igor ma 7 lat - bawi ... » więcej 2014-08-19, godz. 02:28 Echo sierpniowego spotkania W lipcowej odsłonie "Radiowego Klubu Rodzica" mówiliśmy m.in. o tym jak i kiedy przygotować dziecko na "pożegnanie" z pieluszką i "przywitanie" nocnika. Propo ... » więcej 2014-07-24, godz. 08:01 Echo lipcowego spotkania W lipcowej spotkaniu w "Radiowym Klubie Rodzica" mówiliśmy m.in. organizowaniu wakacji i wypełnieniu czasu dzieci w okresie letnim, opiece nad dziećmi w konfr ... » więcej 2014-06-17, godz. 18:18 Echo czerwcowego spotkania W czerwcowym wydaniu "Radiowego Klubu Rodzica" przygotowywaliśmy rodziców na wakacje z maluchem. Rzecznik Praw Dziecka przypominał, by nigdy nie zostawiać w s ... » więcej 2014-05-20, godz. 22:06 Echo majowego spotkania W majowym spotkaniu w "Radiowym Klubie Rodzica" rozmawialiśmy m.in. o kampanii Rzecznika Praw Dziecka pn. ''Jestem Mamy i Taty''. Sprawdziliśmy jak rozsądnie ... » więcej 2014-04-22, godz. 16:06 Echo kwietniowego spotkania Na kwietniowe spotkanie w ramach "Radiowego Klubu Rodzica" zapraszaliśmy wyjątkowo w świąteczną niedzielę. W audycji pojawiła się tradycyjnie psycholożka dzie ... » więcej 2014-03-18, godz. 00:33 Echa marcowego spotkania W marcowej odsłonie "Radiowego Klubu Rodzica" mówiliśmy m.in.: o planach stworzenia w Bydgoszczy Szkoły Demokratycznej oraz akcji pod hasłem "Szkoła w Budowie ... » więcej 2014-02-17, godz. 20:48 Echo lutowego spotkania W lutowym spotkaniu w Radiowym Klubie Rodzica, sprawdziliśmy komu i czemu służyć ma ogólnopolska kampania realizowana pod hasłem "Po prostu położna"? Byliśmy ... » więcej
12