Sobota, 24 października 2020 r.   Imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego
Zablokowana droga nr 10 na odcinku Toruń Zachód- Toruń Południe. Trwa wyciąganie ciężarówki z rowu.
Zablokowana droga nr 10 na odcinku Toruń Zachód- Toruń Południe. Trwa wyciąganie ciężarówki z rowu.
Zablokowana droga nr 10 na odcinku Toruń Zachód- Toruń Południe. Trwa wyciąganie ciężarówki z rowu.
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-11, 21:44 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Reżyser: Dobrze się czuję w tym mieście. „Kino Smarzowskiego" w Bydgoszczy

Spotkanie z reżyserem i aktorami transmitowane było w Internecie/fot. Facebook
Spotkanie z reżyserem i aktorami transmitowane było w Internecie/fot. Facebook
Pokazem filmu „Wesele'', spotkaniem z twórcami oraz koncertem muzyki filmowej zakończył się w Bydgoszczy cykl „Kino Smarzowskiego''. Widzowie obejrzeli filmy z dorobku reżysera. - Dziękuję, że mogę robić tu zdjęcia - mówił Wojciech Smarzowski. - Trzymamy kciuki, żeby nikt się nie rozchorował, żeby dokończyć ten film - dodała aktorka Agata Kulesza.
Przegląd zorganizowano przy okazji pobytu Smarzowskiego w naszym regionie. Reżyser wraz z ekipą pracuje od kilku tygodni na planie swojej najnowszej produkcji pod roboczym tytułem „W2''. Zdjęcia były kręcone w Nieszawie i w Starym Fordonie, a teraz ekipa pracuje na planie w Pałacu w Ostromecku.

W filmie wystąpią m.in. Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik i Andrzej Chyra. - Chciałem podziękować, że możemy tutaj robić zdjęcia. Kręciliśmy w Nieszawie, teraz w Ostromecku. Ja się bardzo dobrze czuję w tym mieście, czuję się bezpiecznie, a efekty zobaczymy na ekranie - mówił reżyser.

- Praca na planie jest dość ciężka, jest dużo ludzi - wielu aktorów. Teraz kręcimy nocne zdjęcia - wymaga to innego rytmu, kończymy na przykład o godz. 6.00 rano - mówi aktorka Agata Kulesza. - Trzymamy kciuki, żeby dokończyć ten film, żeby nikt się nie rozchorował - żeby nie było jakiejś straszliwej sytuacji, że musimy iść na kwarantannę, izolować się. To się udaje, robimy testy, idziemy do przodu - dodaje.

Zdjecia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego kręcone będą w Ostromecku jeszcze przez dwa tygodnie. Premiera planowana jest na wrzesień 2021 roku
Mówią Wojciech Smarzowski i Agata Kulesza

Kultura

2020-10-23, godz. 20:06 Dominik Księski z nagrodą za książkę o górach! To o wędrówce po Karpatach Książka „Ogień to druga woda czyli Łuk Karpat” żninianina Dominika Księskiego, choć ukazała się dopiero w połowie września, na Międzynarodowych Targach Książk ... » więcej 2020-10-23, godz. 08:17 „Czy ryby śpią?” - pierwsza premiera Teatru Kameralnego w Bydgoszczy Już w najbliższą sobotę (24 października) młodzi widzowie zobaczą przedstawienie „Czy ryby śpią?”. Będzie to pierwsza premiera reaktywowanego Teatru Kameralne ... » więcej 2020-10-22, godz. 19:15 Tofifest 2020: „W cieniu ciemności” - filmowa premiera i spotkanie z Krystyną Jandą Premiera filmu reżysera Wojtka Skrobiszewskiego i emocjonujące spotkanie online z Krystyną Jandą. To kolejny dzień festiwalu filmowego Tofifest w Toruniu. » więcej 2020-10-22, godz. 09:40 „Operowy zawrót głowy” i „Cosi fan tutte”! Dwie premiery w bydgoskiej Operze Nova 7 listopada Opera Nova zaprasza dzieci na premierę familijnego spektaklu muzycznego „Operowy zawrót głowy”, a 28 listopada - na premierę opery Mozarta „Cosi f ... » więcej 2020-10-21, godz. 18:49 Bydgoszcz Jazz Festiwal. Rozpoczął Elvis, teraz kolej na bitwę jazzmanów Sinatra kontra Presley - ten projekt muzyczny zainaugurował we wtorek, 20 października, międzynarodowy, 18. Bydgoszcz Jazz Festival. Ten pierwszy koncert był ... » więcej 2020-10-21, godz. 18:00 Marcel Woźniak: jeździ, śledzi, notuje - i publikuje. O Tyrmandzie! Pierwszą książkę o Leopoldzie Tyrmandzie napisał cztery lata temu, teraz toruński pisarz i reżyser proponuje drugie, jeszcze bardziej obszerne wydawnictwo. Ks ... » więcej 2020-10-21, godz. 14:16 Filmy z różnych stron świata. Trwa Festiwal Toffifest w Toruniu „My name is Bagdad' i „The tree' to kolejne filmy głównego konkursu Festiwalu Filmowego Tofifest, który trwa w Toruniu. » więcej 2020-10-21, godz. 07:15 Film, muzyka i fotografia, czyli „Trzy sztuki w Antarktyce” na festiwalu Tofifest. Przedpremierowo! Film „Trzy sztuki w Antarktyce” zostanie przedpremierowo pokazany na trwającym w Toruniu Festiwalu Filmowym Tofifest. Dostępny będzie na ekranie w sali kamera ... » więcej 2020-10-20, godz. 20:43 Zmarł aktor Dariusz Gnatowski W wieku 59 lat zmarł we wtorek w Krakowie Dariusz Gnatowski popularny aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z serialu „Świat według Kiepskich”. Informację o ... » więcej 2020-10-20, godz. 16:20 Wczesne średniowiecze wyszło na powierzchnię ziemi przy ul. Kujawskiej! Bydgoszcz odsłania przed nami swoje tajemnice, tym razem z zamierzchłych czasów Polski Piastów. Archeolodzy pracujący przy rozbudowie ulicy Kujawskiej po raz ... » więcej
1234567