Sobota, 24 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Jerzego, Bartosza, Haliny
Polskie Radio PiK » Biznes
2019-03-18, 19:56 Michał Zaręba

Co stanowi o rozwoju gospodarki Kujaw i Pomorza?

Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. sejmik.kujawsko-pomorskie.pl
Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. sejmik.kujawsko-pomorskie.pl
Rolnictwo i rozwój uzdrowisk, to mocne strony raportu o stanie rozwoju gospodarczego województwa kujawsko-pomorskiego za ostatnie lata. 18 marca dokument poznali radni na sesji Sejmiku Województwa.
Samorząd chce popracować nad edukacją i poprawić wskaźniki dotyczące gospodarki - o mocnych stronach mówi marszałek Piotr Całbecki i dodaje - fundusze unijne, którymi dysponujemy w zakresie uzdrowisk - bo przecież zwróćmy chociażby uwagę na to, co się stało w Inowrocławiu z dawnym sanatorium kolejowym, na dziś to jest super nowoczesne uzdrowisko zupełnie nieprzypominające dawnych czasów - z drugiej strony mówimy o infrastrukturze, która wspiera rozwój tychże miejsc. Z kolei ogromny program, który realizujemy w ramach programu operacyjnego rozwoju obszarów wiejskich i też wielka aktywność środowisk wiejskich, którą chociażby kanalizujemy poprzez powołanie w każdej miejscowości, w każdej gminie Lokalnych Grup Działania. One nadają też jakość życia społecznego i kulturowego na tych obszarach.

- Sfera, w której byliśmy dobrzy, czyli rolnictwo, trochę się rzeczywiście poprawiła przez ostatnie 5 lat. Jeżeli natomiast chodzi o przemysł, to niestety ciągle jesteśmy "w ogonie". Jeżeli chodzi o stawkę pośród województw, tutaj nie zmieniło. To są jakieś nieznaczące zmiany. Jeżeli chodzi o bezrobocie, to nawet z 14 miejsca spadliśmy na 15. Tak więc w tej sferze wytwórczości i ogólnie pojętej gospodarki niestety jest stagnacja. Na pewno należy mocno naciskać na wykorzystanie potencjału uczelni naszego województwa i abyśmy rzeczywiście mogli się dopracować jakichś nowych rozwiązań, wynalazków, które spowodują, że rozwój naszej gospodarki rzeczywiście nastąpi - mówi Michał Krzemkowski, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Radni Sejmiku Województwa zgodzili się przekazać powiatowi świeckiemu prawie 5 mln złotych dotacji na remont dróg, które wcześniej były drogami wojewódzkimi.
18 marca na sesji Sejmiku Województwa radni poznali raport o stanie rozwoju gospodarczego regionu

Biznes

2019-08-21, godz. 07:15 To nie jest budująca informacja: toruński deweloper z zarzutami Tomasz B., toruński deweloper z prokuratorskimi zarzutami, nie jest już pełnomocnikiem spółki sprzedającej domy szeregowe na lewobrzeżu Torunia - przekazał ra ... » więcej 2019-08-13, godz. 15:15 „Toruń Old Town” - powstanie hotel Hilton w Toruniu Hotel Hilton Garden Inn powstanie przy ul. Browarnej w Toruniu. Utworzą go zabytkowy Stary Browar i przyległe kamienice. Prace rozpoczną się wiosną 2020 roku. » więcej 2019-08-13, godz. 13:06 Kłopoty przy budowie River Tower w Bydgoszczy. Podwykonawcy nie dostają pieniędzy Wykonawca River Tower w Bydgoszczy nie płaci swoim podwykonawcom - taki sygnał dostaliśmy od jednej z firm, która pracuje przy najwyższym apartamentowcu w woj ... » więcej 2019-08-13, godz. 09:05 Przedsiębiorco! Nie płać więcej za prąd! Złóż oświadczenie We wtorek 13 sierpnia upływa termin składania oświadczeń uprawniających do skorzystania z mechanizmu chroniącego przed wzrostem cen prądu - przypomniał minist ... » więcej 2019-08-09, godz. 13:15 ZUS zakończył wysyłkę informacji o stanie kont ubezpieczonych Trzy tygodnie przed wyznaczonym terminem ZUS zakończył wysyłkę 18,5 mln listów z informacją o stanie konta ubezpieczonego - poinformował Zakład Ubezpieczeń Sp ... » więcej 2019-08-07, godz. 15:46 Pekao S.A.: trwale weszliśmy w czas niskich poziomów bezrobocia Trwale weszliśmy w czas niskich poziomów bezrobocia - powiedział PAP główny ekonomista banku Pekao S.A. Marcin Mrowiec, komentując środowe dane dot. bezroboci ... » więcej 2019-08-06, godz. 19:15 Tak dla nowej elektrociepłowni we Włocławku. Zasili ją biomasa Włocławscy radni dali zielone światło budowie elektrociepłowni zasilanej biomasą. Przyjętą uchwałą upoważniają prezydenta do przygotowania inwestycji, między ... » więcej 2019-08-05, godz. 12:11 Paweł Szramka: W sprawie Metronu potrzebna jest reakcja premiera O zwołanie okrągłego stołu ws. krytycznej sytuacji Metronu - zaapelował przed siedzibą toruńskiego zakładu Paweł Szramka, poseł Kukiz'15. Producent wodomierzy ... » więcej 2019-08-03, godz. 08:06 Anwil planuje zapytanie ofertowe dla budowy instalacji odzysku chlorowodoru Termin wykonania opracowania spółka wyznaczyła do 15 listopada. Oferty można składać do 12 sierpnia. » więcej 2019-08-01, godz. 08:30 Sejm znowelizował w środę ustawę o cenach prądu Sejm znowelizował w środę ustawę o cenach prądu; termin składania sprzedawcom energii oświadczeń został wydłużony do 13 sierpnia. Zmiana została wprowadzona w ... » więcej
1234567