Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Polskie Radio PiK » Biznes
2019-03-18, 19:56 Michał Zaręba

Co stanowi o rozwoju gospodarki Kujaw i Pomorza?

Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. sejmik.kujawsko-pomorskie.pl
Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. sejmik.kujawsko-pomorskie.pl
Rolnictwo i rozwój uzdrowisk, to mocne strony raportu o stanie rozwoju gospodarczego województwa kujawsko-pomorskiego za ostatnie lata. 18 marca dokument poznali radni na sesji Sejmiku Województwa.
Samorząd chce popracować nad edukacją i poprawić wskaźniki dotyczące gospodarki - o mocnych stronach mówi marszałek Piotr Całbecki i dodaje - fundusze unijne, którymi dysponujemy w zakresie uzdrowisk - bo przecież zwróćmy chociażby uwagę na to, co się stało w Inowrocławiu z dawnym sanatorium kolejowym, na dziś to jest super nowoczesne uzdrowisko zupełnie nieprzypominające dawnych czasów - z drugiej strony mówimy o infrastrukturze, która wspiera rozwój tychże miejsc. Z kolei ogromny program, który realizujemy w ramach programu operacyjnego rozwoju obszarów wiejskich i też wielka aktywność środowisk wiejskich, którą chociażby kanalizujemy poprzez powołanie w każdej miejscowości, w każdej gminie Lokalnych Grup Działania. One nadają też jakość życia społecznego i kulturowego na tych obszarach.

- Sfera, w której byliśmy dobrzy, czyli rolnictwo, trochę się rzeczywiście poprawiła przez ostatnie 5 lat. Jeżeli natomiast chodzi o przemysł, to niestety ciągle jesteśmy "w ogonie". Jeżeli chodzi o stawkę pośród województw, tutaj nie zmieniło. To są jakieś nieznaczące zmiany. Jeżeli chodzi o bezrobocie, to nawet z 14 miejsca spadliśmy na 15. Tak więc w tej sferze wytwórczości i ogólnie pojętej gospodarki niestety jest stagnacja. Na pewno należy mocno naciskać na wykorzystanie potencjału uczelni naszego województwa i abyśmy rzeczywiście mogli się dopracować jakichś nowych rozwiązań, wynalazków, które spowodują, że rozwój naszej gospodarki rzeczywiście nastąpi - mówi Michał Krzemkowski, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Radni Sejmiku Województwa zgodzili się przekazać powiatowi świeckiemu prawie 5 mln złotych dotacji na remont dróg, które wcześniej były drogami wojewódzkimi.
18 marca na sesji Sejmiku Województwa radni poznali raport o stanie rozwoju gospodarczego regionu

Biznes

2019-04-19, godz. 19:20 Minister rolnictwa podpisał rozporządzenie, które wprowadzi znakowanie ziemniaków 'Podpisałem rozporządzenie, które wprowadzi znakowanie ziemniaków flagą państwa, z którego one pochodzą' - napisał na Twitterze minister rolnictwa Krzysztof A ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:15 Konsumencie, nie daj się zrobić w jajo! Grafiki sugerujące, że kury biegają po wybiegu, gdy tak nie było, zawyżanie klasy wagowej jaj, czy brak wymaganych opisów na opakowaniach - to główne grzechy ... » więcej 2019-04-16, godz. 17:02 Złota Setka Pomorza i Kujaw. Można zgłaszać firmy, miasta i gminy Trwa kolejna edycja prestiżowego rankingu 'Złota Setka Pomorza i Kujaw'. Po raz drugi - poza firmami - mogą się do niego zgłosić również miasta i gminy. » więcej 2019-04-16, godz. 08:49 Rząd planuje m.in. koniec wpłat do OFE i zasilenie FRD ich aktywami Koniec wpłat do OFE ze składki emerytalnej, całość tej składki do ZUS, likwidacja 'suwaka', aktywa OFE inne niż gotówka do Funduszu Rezerwy Demograficznej - t ... » więcej 2019-04-09, godz. 20:30 Praca od zaraz. Targi Pracy i Kariery na UTP [wideo] Kilkaset propozycji zatrudnienia w różnych branżach, a także pomysłów na rozwój czekało na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, gdzie zorg ... » więcej 2019-04-08, godz. 19:33 Wpływowa kobieta o roli pań w innowacjach. Wizyta Ari Horie w regionie Inwestorka umieszczana przez prestiżowe media w gronie najbardziej wpływowych kobiet globu - Ari Horie - odwiedza nasz region. » więcej 2019-04-04, godz. 15:13 Sejm uchwalił ustawę o świadczeniu "Emerytura plus" Emeryci i renciści otrzymają w maju jednorazowo 1100 zł brutto (ok. 888 zł netto) - przewiduje uchwalona przez Sejm ustawa o jednorazowym świadczeniu pieniężn ... » więcej 2019-04-03, godz. 15:14 To nowe trendy! Małe powierzchnie magazynowe powstaną w Bydgoszczy Waimea Holding inauguruje w Bydgoszczy nowy projekt biznesowy - małe magazyny. To propozycja dla małych firm - mówi prezes Andrzej Rosiński. » więcej 2019-04-02, godz. 06:30 A Ty? czy złożyłeś już swoje zeznanie podatkowe? Czasu na rozliczenie się z fiskusem coraz mniej - termin mija 30 kwietnia. W 2019 roku ułatwia to usługa e-PIT, dostępna na stronie podatki.gov.pl. » więcej 2019-04-01, godz. 16:39 Budowa trasy ekspresowej S-10 może nabrać tempa! Droga krajowa nr 10 biegnąca z zachodu na wschód ma strategiczne znaczenie dla sieci transportowej. Łączy cztery aglomeracje: Szczecin, Piłę, Bydgoszcz, Toruń ... » więcej
1234567