Sobota, 25 stycznia 2020 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Biznes
2019-03-18, 19:56 Michał Zaręba

Co stanowi o rozwoju gospodarki Kujaw i Pomorza?

Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. sejmik.kujawsko-pomorskie.pl
Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fot. sejmik.kujawsko-pomorskie.pl
Rolnictwo i rozwój uzdrowisk, to mocne strony raportu o stanie rozwoju gospodarczego województwa kujawsko-pomorskiego za ostatnie lata. 18 marca dokument poznali radni na sesji Sejmiku Województwa.
Samorząd chce popracować nad edukacją i poprawić wskaźniki dotyczące gospodarki - o mocnych stronach mówi marszałek Piotr Całbecki i dodaje - fundusze unijne, którymi dysponujemy w zakresie uzdrowisk - bo przecież zwróćmy chociażby uwagę na to, co się stało w Inowrocławiu z dawnym sanatorium kolejowym, na dziś to jest super nowoczesne uzdrowisko zupełnie nieprzypominające dawnych czasów - z drugiej strony mówimy o infrastrukturze, która wspiera rozwój tychże miejsc. Z kolei ogromny program, który realizujemy w ramach programu operacyjnego rozwoju obszarów wiejskich i też wielka aktywność środowisk wiejskich, którą chociażby kanalizujemy poprzez powołanie w każdej miejscowości, w każdej gminie Lokalnych Grup Działania. One nadają też jakość życia społecznego i kulturowego na tych obszarach.

- Sfera, w której byliśmy dobrzy, czyli rolnictwo, trochę się rzeczywiście poprawiła przez ostatnie 5 lat. Jeżeli natomiast chodzi o przemysł, to niestety ciągle jesteśmy "w ogonie". Jeżeli chodzi o stawkę pośród województw, tutaj nie zmieniło. To są jakieś nieznaczące zmiany. Jeżeli chodzi o bezrobocie, to nawet z 14 miejsca spadliśmy na 15. Tak więc w tej sferze wytwórczości i ogólnie pojętej gospodarki niestety jest stagnacja. Na pewno należy mocno naciskać na wykorzystanie potencjału uczelni naszego województwa i abyśmy rzeczywiście mogli się dopracować jakichś nowych rozwiązań, wynalazków, które spowodują, że rozwój naszej gospodarki rzeczywiście nastąpi - mówi Michał Krzemkowski, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Radni Sejmiku Województwa zgodzili się przekazać powiatowi świeckiemu prawie 5 mln złotych dotacji na remont dróg, które wcześniej były drogami wojewódzkimi.
18 marca na sesji Sejmiku Województwa radni poznali raport o stanie rozwoju gospodarczego regionu

Biznes

2020-01-24, godz. 19:34 Dla kogo Szabla Kilińskiego? Rzemieślnicy nagradzają najlepszych Najwyższe odznaczenie rzemieślnicze przyznane. Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy przyznała Szablę Kilińskiego Jerzemu Grzesia ... » więcej 2020-01-24, godz. 13:48 Polska Grupa Lotnicza LOT przejmuje niemieckie linie lotnicze Condor Air LOT przejmując linie lotnicze Condor uratuje niemieckie przedsiębiorstwo przed upadkiem, które groziło mu po plajcie najstarszego biura turystycznego świata T ... » więcej 2020-01-23, godz. 18:39 Umowy na S5 w woj. kujawsko-pomorskim na przełomie I i II kwartału Umowy na kontynuacje budowy trzech odcinków drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim powinny zostać podpisane na przełomie pierwszego i drugiego ... » więcej 2020-01-21, godz. 15:59 100 mln rocznie z tzw. opłaty cukrowej na wspieranie zajęć sportowych Zapadły ustalenia, że 50 mln zł w 2020 r. i 100 mln zł w kolejnych latach z wpływów z planowanej opłaty od napojów zawierających cukier zostanie przeznaczone ... » więcej 2020-01-16, godz. 12:04 Nowe wiadukty, tory, perony i przejazdy. Inwestycje PLK w Bydgoszczy PKP Polskie Linie Kolejowe w zeszłym roku zrealizowały w Bydgoszczy inwestycje za 20 mln zł. Znalazły się wśród nich remonty wiaduktów, wymiany torów, przebud ... » więcej 2020-01-14, godz. 21:04 Energia słoneczna we Włocławku? Tak, w dodatku są dotacje! Już nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale też spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe będą mogły otrzymać dotację na instalacje fotowoltaiczne w rama ... » więcej 2020-01-12, godz. 13:32 Ekspert: dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych dla firm przyśpieszą rozwój elektromobilności Aby przyspieszyć rozwój elektromobilności w Polsce, konieczne jest wprowadzenie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych także dla firm, które kupują ponad 7 ... » więcej 2020-01-09, godz. 15:12 Zbliż i zapłać. W Polsce coraz więcej transakcji bezstykowych Na koniec września 2019 r. było w Polsce 36,2 mln kart zbliżeniowych - podał raporcie Narodowy Bank Polski. » więcej 2020-01-08, godz. 09:50 Iglotex zamyka zakład produkcyjny w Grudziądzu. Pracę straci prawie 200 osób Zakład w Grudziądzu był jedynym nierentownym wśród fabryk grupy Iglotex - czytamy w komunikacie spółki. Zakończy działalność z końcem czerwca. » więcej 2020-01-01, godz. 12:23 Darmowe szkolenia, studia, dotacje na założenie firmy. Wsparcie dla osób 30 plus Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny rozpoczyna nowy projekt o nazwie Level up. Ma wspierać aktywność zawodową osób powyżej 30 roku życia, oferuje też pie ... » więcej
1234567