Sobota, 20 lipca 2019 r.   Imieniny: Czesława, Hieronima, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Patronaty » KONCERTY I FESTIWALE
2019-07-02, 21:50 Redakcja

12. INO-ROCK FESTIVAL w Inowrocławiu

Już po raz 12. Inowrocław ściągnie w pobliże Parku Solankowego sympatyków muzyki rockowej podniesionej do rangi sztuki. 24 sierpnia br. Teatr Letni przy ul. Świętokrzyskiej stanie się areną wydarzeń koncertowych "Festiwalu Końca Lata" jak od początku określa się INO-ROCK FESTIVAL. Impreza organizowana cyklicznie od 2008 roku przyzwyczaiła odbiorców do spotkań z wykonawcami gwarantującymi niecodzienny przekaz muzyczny, malowany barwami wrażliwości i wirtuozerii, budzący podziw i zachwyt, podkreślony rockową poezją, jazzującą finezją jak również często pokazujące światy funkcjonujące poza muzycznymi granicami, łączące się w symbiozie na oczach przybyłych by spędzić ten niecodzienny spektakl. Patrząc na line-up 12. edycji inowrocławskiej imprezy, podobnie będzie i w tym roku.

Od 2008 roku, kiedy to z inicjatywy Kujawskiego Centrum Kultury i muzyków z grupy Quidam, przy znaczącym wsparciu (i poparciu) Prezydenta Miasta Inowrocławia, a także wydawnictwa Rock-Serwis Piotr Kosiński, organizatorzy postawili na nieszablonowych artystów wyrażających się w sposób ambitny i zaspokajający gusta wybrednych odbiorców oraz wrażliwych Słuchaczy o otwartych umysłach. Obok uznanych gwiazd, na scenie festiwalowej Teatru Letniego pojawiają się debiutanci i artyści niszowi.

Podczas dotychczasowych dziesięciu edycji festiwalu, publiczność miała okazję podziwiać w akcji następujących wykonawców: Steve Hackett Band, Fish, Hawkwind, Focus, Anathema, Brendan Perry, Riverside, Lacrimosa, Pain Of Salvation, Gazpacho, Tim Bowness, Anekdoten, Soup, Dungen, IQ, Motorpsycho, Mystery, Mostly Autumn, Anglagard, Agusa, Ozric Tentacles, Iamthemorning, Nino Katamadze & Insight, Nosound, Airbag, Haken, The Pineapple Thief, Bjorn Riis Band, Soen, Wolf People, Meller Gołyźniak Duda, Amarok, Collage, Quidam, Indukti, Lizard, Tune, Believe, Millenium, Osada Vida, After, Votum, Hipgnosis, Soma White, State Urge, Lebowski i hipiersoniK.

24 sierpnia br. na scenie Teatru Letniego w Inowrocławiu w ramach Ino-Rock Festival 2019 wystąpią: Anathema, Antimatter, Crippled Black Phoenix, Lion Shepherd i Joanna Vorbrodt.

Więcej informacji o bohaterach INO-ROCK FESTIVAL 2019 znajdziesz TUTAJ