Czwartek, 23 stycznia 2020 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » Archiwum audycji » 2018
2019-05-09, 19:01 Adam Droździk

Listopad

Audycja z 30 listopada 2018

Jedenastoletni Kacper zginął w wypadku samochodowym, kierowca auta był pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy. A jednak... a jednak uwolniono go od zarzutu sprawstwa wypadku. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.11.2018

Audycja z 29 listopada 2018

Czy w Toruniu powinno się ograniczyć sprzedaż alkoholu w nocy? Takie pytanie kieruje do mieszkańców Urząd Miasta. Na początku 2018 roku zostało przyjęte nowe prawo, które pozwala na takie zmiany. Możliwe jest też powstanie tzw. "mokrych stref", gdzie dozwolone byłoby picie alkoholu "pod chmurką". O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.11.201

Audycja z 27 listopada 2018

Ograniczone kursy autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji we Włocławku utrudniają życie mieszkańcom miasta. Część kierowców udała się na zwolnienia lekarskie i pojawił się problem z obsadą kursów. W tle tej sprawy jest spór zbiorowy. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji domagają się podwyżek. Czy L4 to nowy sposób na protest? Podobna sytuacja niedawno miała przecież miejsce w Policji. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.11.2018

Audycja z 26 listopada 2018 - "Ku szczęściu"

Przedstawiamy fragment reportażu z sobotniej audycji z cyklu "Historie słowem pisane". Jej bohaterem jest Jerzy Ciemnołoński, który w dojrzałym wieku postanowił wraz z rodziną osiąść w Gruzji. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.11.2018

Audycja z 23 listopada 2018

Słuchaczka Polskiego Radia PiK jest właścicielką niewielkiej piekarni przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Niestety, od momentu rozpoczęcia remontu ulicy, owa pani z dnia na dzień traci klientów, bowiem zlikwidowano miejsce dla samochodów dostawczych przed jej piekarnią. "Jak mam odbierać mąkę, jak dostarczać chleb klientom?" - pyta - "Do najbliższego miejsca parkingowego jest ok. 150 metrów. Czy mam wozić chleb i mąkę wózkiem?" Te pytania zadaliśmy Zarządowi Dróg Miejskich w Bydgoszczy. Jakich doczekaliśmy się odpowiedzi? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.11.2018

Audycja z 22 listopada 2018

Czują się dyskryminowani, chcą więcej zarabiać. Powracamy do postulatów części pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych w regionie. Pracownicy po studiach podyplomowych chcą zarabiać tyle samo co ich koledzy ze specjalizacją. W tej chwili jako jedyni w kraju zarabiają mniej. Skąd taka różnica? Czy protest pracowników przyniósł efekty? O tym w audycji Michała Słobodziana.

Audycja z 21 listopada 2018

W dzień otwarcia wystawy poświęconej "Lwowskim Orlętom" wracamy do tych dni, kiedy lwowska młodzież stanęła w obronie swojego miasta. Jak dziś na te wydarzenia patrzą Polacy i Ukraińcy? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.11.2018

Audycja z 20 listopada 2018

Bez zmian w zarządzie województwa. Podczas wczorajszej sesji sejmiku na marszałka wybrano ponownie Piotra Całbeckiego, jego zastępcami zostali Dariusz Kurzawa i Zbigniew Ostrowski, a członkami zarządu Sławomir Kopyść i Aneta Jędrzejewska. Nie wszystkim nowy-stary zarząd się podoba. Uwagi mają radni z Bydgoszczy, dotychczasowa polityka władz regionu nie satysfakcjonuje też części Grudziądzan. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.11.2018

Audycja z 19 listopada 2018

Minęła 61. rocznica spalenia bydgoskiej zagłuszarki sygnału Radia Wolna Europa. W 2017 roku zrehabilitowano uczestników tych wydarzeń. Czy bydgoszczanie znają tę historię? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.11.2018
123