Wtorek, 14 lipca 2020 r.   Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
jazda
2020-07-01, 06:00 Michał Jędryka

Marcin Sypniewski [wideo]

Marcin Sypniewski
Marcin Sypniewski
Rozmowa Dnia - Marcin Sypniewski
Gościem Rozmowy dnia był Marcin Sypniewski, wiceprezes partii Wolność i bydgoski działacz Konfederacji, a rozmawialiśmy oczywiście o drugiej turze wyborów prezydenckich i o deklaracjach Krzysztofa Bosaka.

Michał Jędryka: Na kogo zagłosuję w końcu Krzysztof Bosak, bo po wywiadzie którego udzielił radiu RMF, nie do końca jesteśmy pewni. Powiedział, że nie zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego, ale nie zaprzeczył, że zagłosuję na Andrzeja Dudę.

Krzysztof Bosak prostował tę opinię, która się pojawiła po wywiadzie. Nie wskazał na kogo zagłosuje, powiedział jedynie, że odda ważny głos. Podobnie cała Konfederacja w wydanym stanowisko oświadczyła, że nie popiera żadnego z kandydatów. My nie narzucamy swoim wyborcom, na kogo mają zagłosować w drugiej turze. Nasi wyborcy są bardzo mądrzy, inteligentni, potrafili być przy nas i głosować na nas, pomimo blokady medialnej, nagonki medialnej i potrafią sami zdecydować, który z kandydatów jest mniejszym złem dla Polski.

Oczywiście, wierzę w mądrość wyborców Konfederacji, ale ta sytuacja zrobiła się taka bardzo zabawna. Powstały nawet memy, na których Rafał Trzaskowski mówi: „Czołem wielkiej Polsce"- to oczywiście pewna przesada, ale coś w tym jest, że usiłuje się w tej chwili pozyskać - niezależnie od pewnej wyborów ideowych - wyborców Konfederacji. Czy te wybory ideowe jeszcze mają znaczenie, czy już nie?

To prawda. To wyborcy Konfederacji prawdopodobnie zdecydują, kto wygra drugą turę wyborów prezydenckich. Natomiast zgadzam się z tym, że te zabiegi podejmowane przez prezydenta Dudę czy przez Rafała Trzaskowskiego są dosyć sztuczne i robią się już trochę śmieszne. Z jednej strony widzimy zmianę języka Rafała Trzaskowskiego, a z drugiej strony wczoraj widziałem reklamę wyborczą prezydenta Dudy, który jest w niej przedstawiony jako prezydent niskich podatków. Tylko że prezydent podpisał kilkanaście ustaw wprowadzających niskie podatki nowe, i tego wyborcy Konfederacji pewnie nie zapomną. Ta walka o elektorat, jak na razie, wygląda dosyć sztucznie. Nie wierzę zbytnio w deklaracje składane do tej pory naszym wyborcom przez obu kandydatów (...).


Zobacz także

2020-07-14, godz. 06:00 Prof. Zbigniew Girzyński Gościem Rozmowy Dnia był poseł prof. Zbigniew Girzyński, z którym rozmawialiśmy o politycznych skutkach wyniku wyborów prezydenckich. » więcej 2020-07-13, godz. 06:45 Radosław Sajna [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był w powyborczy poniedziałek politolog prof. Radosław Sajna, z którym rozmawialiśmy o podanych przez PKW wstępnych nieoficjalnych wynika ... » więcej 2020-07-10, godz. 06:03 Łukasz Schreiber [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był minister Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Rozmawialiśmy o kończącej się kampanii prezydenckiej. - Polska ambit ... » więcej 2020-07-09, godz. 06:50 Krzysztof Gawkowski [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy. Jej tematy, to: wynik kandydata Lewicy, dobiegająca końca kampania ... » więcej 2020-07-08, godz. 06:45 Arkadiusz Myrcha Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był poseł Arkadiusz Myrcha (PO). Tematy to kampania wyborcza i bieżąca sytuacja polityczna. - Rafał Trzaskowski nie ... » więcej 2020-07-07, godz. 06:45 Bartosz Kownacki Gościem Rozmowy dnia był poseł Bartosz Kownacki. Rozmawialiśmy o zbliżających się wyborach prezydenckich i o ich politycznych konsekwencjach. - Obecna kampani ... » więcej 2020-07-06, godz. 06:00 Prof. Mieczysław Ryba Naszym rozmówcą był profesor Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wyższej Szkoły Medialnej w Toruniu. Rozmowa między innymi o ... » więcej 2020-07-03, godz. 06:50 Ireneusz Stachowiak [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był Ireneusz Stachowiak - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. A jej tematy, to nowe programy ... » więcej 2020-07-02, godz. 06:00 Paweł Borys [wideo] W czwartek rozmawialiśmy z Pawłem Borysem, prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju o tarczy antykryzysowej, a także o bydgoskiej Pesie. - Zaangażowaliśmy się we w ... » więcej 2020-06-30, godz. 06:00 Jadwiga Emilewicz Gościem Rozmowy Dnia była wicepremier Jadwiga Emilewicz, z którą rozmawialiśmy na temat trwającej kampanii przed drugą turą wyborów prezydenckich oraz sytuacj ... » więcej
12345