Środa, 03 czerwca 2020 r.   Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Opiekunka z bydgoskiego żłobka „Słoneczko” jednak nie jest zakażona. Testy ujemne
Opiekunka z bydgoskiego żłobka „Słoneczko” jednak nie jest zakażona. Testy ujemne
Opiekunka z bydgoskiego żłobka „Słoneczko” jednak nie jest zakażona. Testy ujemne
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2020-05-22, 06:00 Katarzyna Prętkowska

Tomasz Lenz [wideo]

Tomasz Lenz
Tomasz Lenz
PR PiK - Rozmowa dnia - Tomasz Lenz
Gościem „Rozmowy dnia" był szef PO w regionie poseł Tomasz Lenz. Tematy to kampania wyborcza i zmiana kandydata KO na prezydenta.

Katarzyna Prętkowska: Jakie atuty ma Paweł Gulewski, których nie miał Andrzej Rakowicz na stanowisku wiceprezydenta Torunia?

Tomasz Lenz: Paweł Gulewski jest radnym Rady Miasta Torunia już niejednej kadencji. Zna dobrze samorząd Torunia. Jest bardzo aktywnym radnym, wybieranym w okręgu na Bydgoskim Przedmieściu. Wiele lat współpracuje z prezydentem Michałem Zaleskim. W samorządzie jest u siebie – nie musi się go uczyć, jest doskonale przygotowany do wypełnienia zadań, które zapewne pan prezydent przed nim postawi. Trwają w tej chwili rozmowy, jakie kompetencje, jakie działy w ratuszu Paweł Gulewski miałby objąć.

Andrzej Rakowicz pełnił swoją funkcję przez kilka lat. Został rekomendowany na funkcję wiceprezydenta w zupełnie innym okresie, z innym składem Rady Miasta. Jest radcą prawnym i nadal będzie pracował w ramach samorządu regionalnego, toruńskiego, bardzo cenimy jego pracę.

Co PO chce zyskać na tej zmianie?

- Chcemy zdecydowanie zwiększyć ilość kontaktów Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej z wiceprezydentem z ramienia naszego ugrupowania. Chcemy, by ten wiceprezydent regularnie spotykał się z Klubem Radnych. Podpisaliśmy z panem prezydentem Zaleskim porozumienia programowe w tamtym roku – dość obszerny dokument, w których KO określiła swój plan na rozwój Torunia i jego przyszłość. Podpisałem to osobiście, podpisał prezydent Zaleski. Zamierzamy, by część tego programu była w czteroletniej kadencji realizowana.

A nie była?

- Zaczęliśmy realizować ten program, ale uważamy, że posiadanie wiceprezydenta, który pochodzi bezpośrednio z radnych, którzy podpisywali to porozumienie, przyśpieszy pewne działania i da nam możliwość realizacji przynajmniej części tego programu. (...)


Zobacz także

2020-06-03, godz. 06:00 dr Sławomir Sadowski [wideo] Gościem Rozmowy Dnia w środę był dr Sławomir Sadowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Komentator odpowiadał na pytania dotyczące obecnej syt ... » więcej 2020-06-02, godz. 06:47 Radosław Sikorski Gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK był europoseł Radosław Sikorski, z którym rozmawialiśmy między innymi o zbliżających się wyborach.Magdalena Ogórek: O ... » więcej 2020-06-01, godz. 06:00 Jarosław Wenderlich [wideo] Gościem Rozmowy dnia był minister Jarosław Wenderlich, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowa o odmrażaniu gospodarki i tarczach anty ... » więcej 2020-05-29, godz. 06:32 Jerzy Zająkała [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był wójt gminy Łubianka Jerzy Zająkała. Tematy to między innymi odmrażanie gospodarki i znoszenie obostrzeń związanych z epidemią, Zinteg ... » więcej 2020-05-28, godz. 06:00 Paweł Szramka [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był poseł Koalicji Polskiej, Paweł Szramka. A jej tematem przygotowania do wyborów: dlaczego w Senacie tak długo trwa praca nad ustawą, d ... » więcej 2020-05-27, godz. 06:00 Tomasz Latos Gościem Rozmowy Dnia był poseł Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Rozmawialiśmy między innymi o łagodzeniu obostrzeń związanych z epidemią ... » więcej 2020-05-26, godz. 06:49 Karol Karski Gościem Magdaleny Ogórek był europoseł Karol Karski, którego pytaliśmy między innymi o debatę w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w Polsce.Magda ... » więcej 2020-05-25, godz. 06:08 Dariusz Kurzawa [wideo] Gościem „Rozmowy dnia" był poseł Dariusz Kurzawa (Koalicja Polska), którego zapytaliśmy jak postrzega nowe rozdanie polityczne po wysunięciu kandydatury Rafał ... » więcej 2020-05-21, godz. 06:00 Marcin Wroński Gościem "Rozmowy dnia" był Marcin Wroński, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Czy sytuacja ekonomiczna po pandemii może stać ... » więcej 2020-05-20, godz. 06:00 Sławomir Mentzen Gościem „Rozmowy Dnia” był polityk Konfederacji Sławomir Mentzen. Rozmawialiśmy między innymi o nowym rozdaniu przed wyborami prezydenckimi.Michał Jędryka: W ... » więcej
12345