Środa, 20 listopada 2019 r.   Imieniny: Anatola, Sedzimira, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-04, 10:44 Tatiana Adonis/Redakcja

CBŚP zlikwidowało agencję towarzyską w Bydgoszczy [wideo]

Funkcjonariusze CBŚP w Rzeszowie wspólnie z Prokuraturą Krajową pracowali nad sprawą od wielu miesięcy. Fot. CBŚP
Funkcjonariusze CBŚP w Rzeszowie wspólnie z Prokuraturą Krajową pracowali nad sprawą od wielu miesięcy. Fot. CBŚP
Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili grupę przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu. Zatrzymano 13 osób, zlikwidowano trzy agencje towarzyskie, w tym jedną w Bydgoszczy.
- Funkcjonariusze CBŚP w Rzeszowie wspólnie z Prokuraturą Krajową pracowali nad sprawą od wielu miesięcy - mówi rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Wśród zatrzymanych jest podejrzana o kierowanie grupą, a także osoby odpowiedzialne za nadzorowanie poszczególnych agencji i tzw. telefonistki, czyli osoby, które utrzymywały kontakt z klientami. Wszystkim przedstawiono zarzut czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Jedna osoba odpowie też za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostali za udział w niej.

Wszystko wskazuje na to, że podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą "zatrudniała kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń towarzyskich oddawały od 120 do 250 zł dochodu uzyskiwanego z prostytucji”.

Niektóre z zatrzymanych kobiet pracowały w tzw. wyjazdowych agencjach na terenie kraju, głównie w dużych miastach województw podkarpackiego, podlaskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Jak ustalili śledczy, z prowadzonych agencji towarzyskich miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł.

Efektem akcji jest też zabezpieczenie kilkudziesięciu telefonów komórkowych przypisanych do poszczególnych ogłoszeń erotycznych, pieniędzy oraz innych rzeczy, stanowiących obecnie materiał dowodowy.

Policjantów CBŚP z Rzeszowa w czasie akcji wsparli funkcjonariusze z zarządów we Wrocławiu, w Bydgoszczy, Opolu, Katowicach i Gorzowie Wielkopolskim, a także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Możliwe są kolejne zatrzymania.
Działania CBŚP
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-20, godz. 20:34 "Człowiek nie rodzi się homoseksualistą". Medyczna środa na Collegium Medicum UMK Co zrobić kiedy dziecko urodzi się homoseksualne? - Nie jest to możliwe, ponieważ taki gen nie istnieje - mówił prof. dr hab. Tomasz Grzybowski na Collegium M ... » więcej 2019-11-20, godz. 19:41 Pomagają dzieciom, chorym i seniorom. To dla nich są Stalowe Anioły [lista nagrodzonych] Tworzą rodzinne domy dziecka, pomagają seniorom, osobom chorym, ubogim i niepełnosprawnym - dziś odebrali Stalowe Anioły, specjalne nagrody zarządu województw ... » więcej 2019-11-20, godz. 18:45 Lewicowi działacze kontra kurator oświaty. Poszło o głośny film "Nieplanowane" Sprzeciw wobec listu kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty wyrazili działacze lewicowych partii z regionu. Zaapelowali, by Marek Gralik przestał zachęcać uczn ... » więcej 2019-11-20, godz. 16:55 Sebastian Chmara wygrywa cywilny proces z właścicielem Tartaku Bydgoszcz Właściciel Tartaku Bydgoszcz winny zniesławienia i naruszenia dóbr osobistych byłego zastępcy prezydenta miasta Sebastiana Chmary. Taki wyrok zapadł w bydgosk ... » więcej 2019-11-20, godz. 16:03 Uszkodziła biura parlamentarzystów PiS. Sąd: Miała prawo wyrazić niezadowolenie Elżbieta P. oskarżona o uszkodzenie biur byłych parlamentarzystów PiS Krzysztofa Czabańskiego i Andrzeja Mioduszewskiego nie poniesie konsekwencji karnych. Ta ... » więcej 2019-11-20, godz. 15:18 Internowani w Chełmnie doczekali się sprawiedliwości. Wyrok dla dwóch generałów SB Po niemal 11 latach od chwili zgłoszenia przestępstwa do prokuratury i ponad 100 rozprawach, przed sądem zapadł w we wtorek w Warszawie prawomocny wyrok w spr ... » więcej 2019-11-20, godz. 12:15 Bezpłatnie, na 2 tygodnie. Włocławska szkoła wypożycza sprzęt rehabilitacyjny Już nie tylko rowery trójkołowe, ale też wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne i kule ortopedyczne można wypożyczyć w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. ... » więcej 2019-11-20, godz. 11:15 „Środa z Profilaktyką” w oddziale NFZ w Bydgoszczy Ciąży i opiece nad niemowlęciem poświęcona jest kolejna „Środa z Profilaktyką” w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Do godz. ... » więcej 2019-11-20, godz. 10:45 Powiat świecki ogranicza plastik. Ma być bardziej ekologicznie Starostwo Powiatowe w Świeciu nad Wisłą rezygnuje z plastiku. Starosta Barbara Studzińska wprowadziła zarządzenie polegające na wyeliminowaniu z codziennej pr ... » więcej 2019-11-20, godz. 09:59 Adam Banaszak: Projekt nie był ani prawicowy ani lewicowy, był niemądry Jedność Zjednoczonej Prawicy nie jest zagrożona dopóki nie będą zachwiane trzy filary: przedsiębiorczość, samorządność i sfera nauki - powiedział w Rozmowie D ... » więcej
1234567