Czwartek, 01 października 2020 r.   Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-02-04, 10:44 Tatiana Adonis/Redakcja

CBŚP zlikwidowało agencję towarzyską w Bydgoszczy [wideo]

Funkcjonariusze CBŚP w Rzeszowie wspólnie z Prokuraturą Krajową pracowali nad sprawą od wielu miesięcy. Fot. CBŚP
Funkcjonariusze CBŚP w Rzeszowie wspólnie z Prokuraturą Krajową pracowali nad sprawą od wielu miesięcy. Fot. CBŚP
Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili grupę przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu. Zatrzymano 13 osób, zlikwidowano trzy agencje towarzyskie, w tym jedną w Bydgoszczy.
- Funkcjonariusze CBŚP w Rzeszowie wspólnie z Prokuraturą Krajową pracowali nad sprawą od wielu miesięcy - mówi rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Wśród zatrzymanych jest podejrzana o kierowanie grupą, a także osoby odpowiedzialne za nadzorowanie poszczególnych agencji i tzw. telefonistki, czyli osoby, które utrzymywały kontakt z klientami. Wszystkim przedstawiono zarzut czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Jedna osoba odpowie też za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostali za udział w niej.

Wszystko wskazuje na to, że podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą "zatrudniała kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń towarzyskich oddawały od 120 do 250 zł dochodu uzyskiwanego z prostytucji”.

Niektóre z zatrzymanych kobiet pracowały w tzw. wyjazdowych agencjach na terenie kraju, głównie w dużych miastach województw podkarpackiego, podlaskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Jak ustalili śledczy, z prowadzonych agencji towarzyskich miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł.

Efektem akcji jest też zabezpieczenie kilkudziesięciu telefonów komórkowych przypisanych do poszczególnych ogłoszeń erotycznych, pieniędzy oraz innych rzeczy, stanowiących obecnie materiał dowodowy.

Policjantów CBŚP z Rzeszowa w czasie akcji wsparli funkcjonariusze z zarządów we Wrocławiu, w Bydgoszczy, Opolu, Katowicach i Gorzowie Wielkopolskim, a także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Możliwe są kolejne zatrzymania.
Działania CBŚP
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-10-01, godz. 21:18 Murowane kanały, grube pancerne drzwi. Odkryli chłodnię z XIX wieku Pozostałości chłodni fortecznej z drugiej połowy XIX wieku odkryto w Toruniu podczas prac budowlanych przy Placu Niepodległości. » więcej 2020-10-01, godz. 17:07 Rzecznik wojewody: 179 zakażeń to ogniska rodzinne, w szpitalach 180 wolnych miejsc Rekord zakażeń koronawirusem odnotował nasz region w czwartek (1 października). Zachorowało aż 179 nowych osób. - Są to głównie małe ogniska rodzinne. Nie odn ... » więcej 2020-10-01, godz. 13:41 Zmiany! Zieleń Miejska przestaje zarządzać cmentarzami komunalnymi Od 1 października 2020 r., na mocy porozumienia stron pomiędzy Miastem Bydgoszcz a Przedsiębiorstwem Zieleń Miejska Sp. z o.o., miasto przejmuje od Zieleni ad ... » więcej 2020-10-01, godz. 12:34 Rozmowa Dnia: poseł Zbigniew Girzyński patrzy z nadzieją na skład rządu Poseł Zbigniew Girzyński, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że Przemysław Czarnek będzie dobrym ministrem nauki i edukacji. Jego zdan ... » więcej 2020-10-01, godz. 08:05 Nowoczesny sąd powstaje we Włocławku. Wmurowano kamień węgielny We Włocławku podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego. » więcej 2020-09-30, godz. 20:56 Bez lip jest lipa! Protest przeciwko wycince drzew w Toruniu Nie zgadzamy się na wycięcie lip przy ulicy Żwirki i Wigury w Toruniu - mówią członkowie Rady Osiedla Chełmińskie Przedmieście. » więcej 2020-09-30, godz. 18:56 Bydgoszcz muzycznie kreatywna? Postara się to udowodnić! Bydgoszcz będzie aplikować do listy „miast kreatywnych” UNESCO, w dziedzinie muzyki - poinformował prezydent miasta Rafał Bruski, w czasie konferencji prasowe ... » więcej 2020-09-30, godz. 17:51 Umowa podpisana. W Toruniu będą autobusy elektryczne Toruń wkracza w nową erę komunikacji miejskiej. 30 września 2020 r. miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji podpisało umowy na zakup sześciu au ... » więcej 2020-09-30, godz. 16:57 Co uprawiasz, co hodujesz? Trwa Powszechny Spis Rolny. Jest obowiązkowy! Co generalnie uprawiają rolnicy, jakie zwierzęta hodują, jakie mają gospodarstwa i czego potrzebują, jakiego wsparcia, pomocy w polityce państwa oraz Unii Eur ... » więcej 2020-09-30, godz. 16:49 Siedem szkół z regionu zamkniętych, 40 ma lekcje zdalne. Przez epidemię Koronawirus w kujawsko- pomorskich szkołach: rośnie liczba placówek, którym pandemia reorganizuje plan zajęć. » więcej
1234567