Poniedziałek, 06 lipca 2020 r.   Imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji
Ministerstwo Zdrowia: 205 nowych przypadków koronawirusa, 4 w Kujawsko-Pomorskiem
Ministerstwo Zdrowia: 205 nowych przypadków koronawirusa, 4 w Kujawsko-Pomorskiem
Ministerstwo Zdrowia: 205 nowych przypadków koronawirusa, 4 w Kujawsko-Pomorskiem
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
relaks
2019-01-07, 14:18 Maciej Wilkowski

Uwaga na wilki! Samotne wyprawy do lasu w nocy to zły pomysł!

Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa. Fot. Pixabay
Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa. Fot. Pixabay
Coraz więcej wilków w lasach. Zwierzęta podchodzą też coraz bliżej ludzkich siedlisk. Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa.
Leśnicy i myśliwi apelują o ostrożność oraz nie puszczanie podczas leśnych spacerów psów bez smyczy.

- Wilka omijamy, nie zbliżamy się do niego, nie karmimy. Wilk jedzenie znajdzie sam. Uważajmy na nasze psy, bo pies jest wrogiem wilka. Nie dlatego, że ugryzie wilka, tylko dlatego, że stanowi dla niego konkurencję i zagrożenie jeśli chodzi o sytuację na polu czy w lesie. Nie chce straszyć, ale jest obecnie trochę groźniej niż było do tej pory. Przestrzegam przed lekkomyślnymi spacerami po nocy w lesie. Populacja wilków, które do nas zaszły jest w miarę młoda, te wilki dość dobrze sobie radzą przy chwytaniu dziko żyjących zwierząt. W momencie gdy ta populacja będzie się starzała, będą starsze osobniki, którym będzie trudniej znaleźć pożywienie, nie zawahają się zjeść czegoś co im los przyniesie. Nie oszukujmy się, że wilk zostawi apetycznego młodego człowieka, skoro będzie to najłatwiejsza ofiara dla niego. To jest dzikie zwierze, które kieruje się prawami natury - mówi Tomasz Pinkowski - członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy.

Wilki są zwierzętami objętymi w Polsce pełną ochroną gatunkową
Mówi Tomasz Pinkowski - członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-07-06, godz. 10:38 Prof. Ryba: Przekroczone zostały wszelkie granice Piątkowa okładka „Faktu” przekroczyła wszelkie możliwe granice i może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego - uważa politolog prof. Mieczysław Ryba z Katolic ... » więcej 2020-07-06, godz. 09:11 Premier z wizytą w Kujawsko-Pomorskiem. Na trasie m.in. Grudziądz, Chełmża i Tuchola Mateusz Morawiecki w poniedziałek gościć będzie na Pomorzu i Kujawach. » więcej 2020-07-06, godz. 08:20 Buspasy, nowe rondo, chodniki i ścieżki rowerowe. Myślęcinek się zmienia Kończy się budowa buspasów na ulicy Gdańskiej w bydgoskim Myślęcinku. Na całym odcinku ułożono już nawierzchnię. » więcej 2020-07-06, godz. 07:02 Nagrody dla najlepszych z najlepszych. I koniecznie z naszego regionu Do 13 lipca można składać wnioski przyznanie Nagrody Marszałka Województwa. - Promujemy twórcze, nowatorskie przedsięwzięcia, warte naśladowania w wymiarze re ... » więcej 2020-07-05, godz. 18:43 Jachty i przyczepy sprawdzane przez policję. Zalew Koronowski pod kontrolą [wideo] Policjanci i strażacy kontrolują w niedzielę jachty i przyczepy kempingi nad Zalewem Koronowskim. Sprawdzają szczelność znajdujących się na jednostkach instal ... » więcej 2020-07-05, godz. 13:46 Uciekał przed policją, jechał pod prąd, uszkodził dwa radiowozy. Pościg w regionie Ucieczka pojazdem i czynna napaść na policjantów - takie zarzuty grożą 30-latkowi z Ciechocinka, który po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli, uciekał prze ... » więcej 2020-07-04, godz. 18:00 Europoseł wsparł kampanię Andrzeja Dudy. Konferencja w Toruniu - Nachodzące wybory rozstrzygną, czy będziemy mieć w Polsce dalszą współpracę między rządem a prezydentem, czy będziemy mieć wojnę na górze - mówił w Toruniu ... » więcej 2020-07-04, godz. 16:45 O trudnych wspólnych dziejach Polski i Ukrainy. Czas na wnioski Lepszego czasu na przyjaźń polsko-ukraińską nie będzie — powiedział w sobotę w Aleksandrowie Kujawskim minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanows ... » więcej 2020-07-04, godz. 15:00 Dobra zabawa z celtycką kulturą. Takie rzeczy w Toruniu Sobota jest kolejnym dniem muzycznych atrakcji Międzynarodowego Festiwalu Tańca i Muzyki Celtyckiej „Celtycki Gotyk Toruń 2020”. W Młodzieżowym Domu Kultury o ... » więcej 2020-07-04, godz. 14:30 Dobro powraca. Kiedyś sami otrzymali pomoc, teraz pomagają innym Trzy lata temu, po nawałnicy, otrzymali pomoc. Teraz sami chcą pomóc. Mieszkańcy Gąsawy zorganizowali zbiórkę dla poszkodowanych powodzią z gminy Bircza na Po ... » więcej
1234567