Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-07, 14:18 Maciej Wilkowski

Uwaga na wilki! Samotne wyprawy do lasu w nocy to zły pomysł!

Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa. Fot. Pixabay
Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa. Fot. Pixabay
Coraz więcej wilków w lasach. Zwierzęta podchodzą też coraz bliżej ludzkich siedlisk. Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa.
Leśnicy i myśliwi apelują o ostrożność oraz nie puszczanie podczas leśnych spacerów psów bez smyczy.

- Wilka omijamy, nie zbliżamy się do niego, nie karmimy. Wilk jedzenie znajdzie sam. Uważajmy na nasze psy, bo pies jest wrogiem wilka. Nie dlatego, że ugryzie wilka, tylko dlatego, że stanowi dla niego konkurencję i zagrożenie jeśli chodzi o sytuację na polu czy w lesie. Nie chce straszyć, ale jest obecnie trochę groźniej niż było do tej pory. Przestrzegam przed lekkomyślnymi spacerami po nocy w lesie. Populacja wilków, które do nas zaszły jest w miarę młoda, te wilki dość dobrze sobie radzą przy chwytaniu dziko żyjących zwierząt. W momencie gdy ta populacja będzie się starzała, będą starsze osobniki, którym będzie trudniej znaleźć pożywienie, nie zawahają się zjeść czegoś co im los przyniesie. Nie oszukujmy się, że wilk zostawi apetycznego młodego człowieka, skoro będzie to najłatwiejsza ofiara dla niego. To jest dzikie zwierze, które kieruje się prawami natury - mówi Tomasz Pinkowski - członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy.

Wilki są zwierzętami objętymi w Polsce pełną ochroną gatunkową
Mówi Tomasz Pinkowski - członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-01-22, godz. 15:28 Ustawa 2.0 o szkolnictwie wyższym. Co się zmieni na bydgoskich uczelniach? Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy muszą przeorganizować swój dotychczasowy sposób funkcjonowania, ponieważ wymusza to ... » więcej 2019-01-22, godz. 14:18 "Rejewski" wróci na tory. Znów na trasie Warszawa - Bydgoszcz 'Rejewski' nadal będzie jeździł na trasie Warszawa - Bydgoszcz. Pociąg, któremu patronował wybitny matematyk i kryptolog z Bydgoszczy zniknął z rozkładu jazdy ... » więcej 2019-01-22, godz. 14:18 List Marka Żydowicza do bydgoszczan. Dziękuje za współpracę Do redakcji Polskiego Radia PiK wpłynął list od Marka Żydowicza skierowany do mieszkańców Bydgoszczy. » więcej 2019-01-22, godz. 13:28 Regionalna Izba Obrachunkowa źle ocenia finanse Grudziądza. Miasto się odwoła Grudziądzki Ratusz dzisiaj odwoła się od decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej, która negatywnie oceniła Wieloletnią Prognozę Finansową miasta - poinformował ... » więcej 2019-01-22, godz. 12:54 Wybuch gazu w Kołodziejewie. Jedna osoba poszkodowana Do wybuchu doszło w budynku przy ul. Kwiatowej w Kołodziejewie, w gminie Janikowo, w powiecie inowrocławskim. » więcej 2019-01-22, godz. 11:16 Mecenas Bukowiński: Nie widzę podstaw, aby Jerzy Owsiak poniósł konsekwencje karne za tragedię w Gdańsku - Nikomu jeszcze w związku z samą organizacją uroczystości zarzutów nie postawiono, czy tak będzie dalej, trudno powiedzieć. Jeżeli chodzi o odpowiedzialność ... » więcej 2019-01-22, godz. 10:11 W Myślęcinku od środy można jeździć, w Unisławiu od dziś Armatki śnieżne w bydgoskim Myślęcinku intensywnie pracują. Już wiadomo, że wyciągi uruchomione zostaną w środę (23 stycznia). Ostatnie przygotowania do otwar ... » więcej 2019-01-22, godz. 07:12 Ciekawe ferie z przyrodą. Tak się bawią dzieci ze Świecia Poznają tropy i odgłosy zwierząt , uczą się jak zrobić karmę oraz karmnik dla ptaków. W Regionalnej Izbie Ziemi Świeckiej rozpoczęły się przyrodnicze ferie dl ... » więcej 2019-01-22, godz. 06:02 Budowniczy linii kolejowych, patron bydgoskiego ronda. Jubileusz w muzeum Bydgoskie Muzeum Okręgowe uczci 151. rocznicę urodzin Józefa Nowkuńskiego - inżyniera kolejowego, budowniczego linii kolejowych w Rosji i w Polsce, m.in. magi ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:09 Pięć pojemników na śmieci, zamiast czterech. Konsultacje w Bydgoszczy Bydgoski ratusz rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie nowych założeń wywozu odpadów. Obecny rok jest ostatnim, kiedy będziemy segregować śmieci według do ... » więcej
1234567