Wtorek, 12 listopada 2019 r.   Imieniny: Renaty, Witolda, Jozafata
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-07, 14:18 Maciej Wilkowski

Uwaga na wilki! Samotne wyprawy do lasu w nocy to zły pomysł!

Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa. Fot. Pixabay
Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa. Fot. Pixabay
Coraz więcej wilków w lasach. Zwierzęta podchodzą też coraz bliżej ludzkich siedlisk. Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa.
Leśnicy i myśliwi apelują o ostrożność oraz nie puszczanie podczas leśnych spacerów psów bez smyczy.

- Wilka omijamy, nie zbliżamy się do niego, nie karmimy. Wilk jedzenie znajdzie sam. Uważajmy na nasze psy, bo pies jest wrogiem wilka. Nie dlatego, że ugryzie wilka, tylko dlatego, że stanowi dla niego konkurencję i zagrożenie jeśli chodzi o sytuację na polu czy w lesie. Nie chce straszyć, ale jest obecnie trochę groźniej niż było do tej pory. Przestrzegam przed lekkomyślnymi spacerami po nocy w lesie. Populacja wilków, które do nas zaszły jest w miarę młoda, te wilki dość dobrze sobie radzą przy chwytaniu dziko żyjących zwierząt. W momencie gdy ta populacja będzie się starzała, będą starsze osobniki, którym będzie trudniej znaleźć pożywienie, nie zawahają się zjeść czegoś co im los przyniesie. Nie oszukujmy się, że wilk zostawi apetycznego młodego człowieka, skoro będzie to najłatwiejsza ofiara dla niego. To jest dzikie zwierze, które kieruje się prawami natury - mówi Tomasz Pinkowski - członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy.

Wilki są zwierzętami objętymi w Polsce pełną ochroną gatunkową
Mówi Tomasz Pinkowski - członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-11, godz. 21:43 Prezydent Andrzej Duda w Rypinie. Było przemówienie i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych Prezydent na placu przy Nowym Rynku pojawił się kilka minut po 20.00. W wystąpieniu dziękował za zaproszenie i mówił o tym, jak ważne jest dla niego to spotka ... » więcej 2019-11-11, godz. 15:01 Kujawsko-pomorskie też świętowało! Uroczystości, marsze, rajdy, a nawet porządkowanie! W całym regionie odbyły się uroczystości i akcje patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. » więcej 2019-11-11, godz. 13:33 Czy w czołgu jest ciasno? Można przekonać się w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy Wejście do czołgu T-72 i hałbicy „Goździk” to - jak zwykle w Święto Niepodległości - atrakcje Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-11, godz. 11:44 Prof. Radosław Sojak: Dobrze, że spieramy się o historię, wtedy ona „żyje”! [sonda] Coraz więcej Polaków odczuwa dumę ze swojego kraju, a toczone wokół historii spory polityczne nie są tylko polską specyfiką - tak w Rozmowie dnia Polskiego Ra ... » więcej 2019-11-11, godz. 08:56 Wystrzel się w powietrze z katapulty. Dzień otwarty w grudziądzkiej Cytadeli Zwiedzanie z przewodnikiem Rawelinu, Majdanu czy basenu trzeciego to tylko nieliczne z atrakcji przygotowane z okazji dnia otwartego Grudziądzkiej Cytadeli. X ... » więcej 2019-11-11, godz. 07:15 Msze św., pikniki patriotyczne i biegi. Święto Niepodległości w regionie Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości odbędą się w poniedziałek (11 listopada) m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu czy Włocławku. Zapraszają na nie ... » więcej 2019-11-10, godz. 20:05 Zderzenie czterech aut na S5. Jedna osoba nie żyje, ośmioro rannych, w tym troje dzieci Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło na drodze S5 w miejscowości Cotoń. Samochody osobowe zderzyły się na czasowo oddanym do użytku fragmencie dro ... » więcej 2019-11-10, godz. 19:00 Zobacz Merkurego na tle słońca! Wyjątkowe zjawisko na niebie 11 listopada 11 listopada mamy okazję ujrzeć wielką rzadkość na niebie: tranzyt Merkurego na tle tarczy Słońca. Pierwsza planeta Układu Słonecznego ukaże się na tle słonec ... » więcej 2019-11-10, godz. 17:43 Tory przeszkód, strzelanie, pieśni patriotyczne. Pikniki wojskowe w regionie [zdjęcia] Pojazdy bojowe, żołnierskie stroje i wojskowa grochówka - dziś każdy mógł zasmakować życia w koszarach. W 34 polskich miastach odbywały się pikniki wojskowe p ... » więcej 2019-11-10, godz. 16:28 Rypin przygotowany do wizyty prezydenta Dudy. Co będzie się działo? Wizyta prezydenta Andrzej Dudy w Rypinie zwieńczy obchody Święta Niepodległości w województwie kujawsko-pomorskim. » więcej
1234567