Wtorek, 25 czerwca 2019 r.   Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-07, 14:18 Maciej Wilkowski

Uwaga na wilki! Samotne wyprawy do lasu w nocy to zły pomysł!

Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa. Fot. Pixabay
Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa. Fot. Pixabay
Coraz więcej wilków w lasach. Zwierzęta podchodzą też coraz bliżej ludzkich siedlisk. Grupę pięciu wilków zauważono niedawno w okolicach podbydgoskiego Maksymilianowa.
Leśnicy i myśliwi apelują o ostrożność oraz nie puszczanie podczas leśnych spacerów psów bez smyczy.

- Wilka omijamy, nie zbliżamy się do niego, nie karmimy. Wilk jedzenie znajdzie sam. Uważajmy na nasze psy, bo pies jest wrogiem wilka. Nie dlatego, że ugryzie wilka, tylko dlatego, że stanowi dla niego konkurencję i zagrożenie jeśli chodzi o sytuację na polu czy w lesie. Nie chce straszyć, ale jest obecnie trochę groźniej niż było do tej pory. Przestrzegam przed lekkomyślnymi spacerami po nocy w lesie. Populacja wilków, które do nas zaszły jest w miarę młoda, te wilki dość dobrze sobie radzą przy chwytaniu dziko żyjących zwierząt. W momencie gdy ta populacja będzie się starzała, będą starsze osobniki, którym będzie trudniej znaleźć pożywienie, nie zawahają się zjeść czegoś co im los przyniesie. Nie oszukujmy się, że wilk zostawi apetycznego młodego człowieka, skoro będzie to najłatwiejsza ofiara dla niego. To jest dzikie zwierze, które kieruje się prawami natury - mówi Tomasz Pinkowski - członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy.

Wilki są zwierzętami objętymi w Polsce pełną ochroną gatunkową
Mówi Tomasz Pinkowski - członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-06-24, godz. 21:13 Lecznica nowoczesna z automatu. Szpitalne Oddziały Ratunkowe czekają zmiany Chodzi o projekt TOPSOR, czyli Tryb Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Ma usprawnić pracę na SOR-ach. Projekt Ministerstwa Zdrowia będzie real ... » więcej 2019-06-24, godz. 20:50 Szarpanie, opukiwanie i podglądanie: ruszył sezon na kontrole autokarów Aż 150 pojazdów, w tym 110 autokarów, Inspektorat Transportu Drogowego skontrolował od piątku do poniedziałku na autostradzie A1, w Nowej Wsi pod Toruniem. Pi ... » więcej 2019-06-24, godz. 20:08 Jedno koło może rozsławić całą wieś. W gospodyniach siła! Jaką pomoc finansową może otrzymać koło gospodyń wiejskich? Jakie wytwory spożywcze i rękodzielnicze panie mogą sprzedawać z ulgami podatkowymi? Po tej konfer ... » więcej 2019-06-24, godz. 18:38 Region ma jeden z najstarszych w Europie taborów autobusowych... Taki przykry wniosek wynika z zaprezentowanego na sesji sejmiku raportu ze stanu realizacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego' d ... » więcej 2019-06-24, godz. 17:48 Z kartą EKUZ, masz w wakacje luz od problemów z leczeniem za granicą Coraz więcej mieszkańców regionu chce mieć kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej - jadąc za granicę - jesteśmy traktowani ... » więcej 2019-06-24, godz. 16:10 Ostatnie pożegnanie generała Zbigniewa Nowka [galeria] W kościele Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy odbyła się msza żałobna generała Zbigniewa Nowka. Był szefem Urzędu Ochrony Państwa oraz Agencji W ... » więcej 2019-06-24, godz. 15:28 Policyjna pamięć absolutna. Śledczy rozpoznał młodą uciekinierkę Policjant z Brodnicy, w czasie wolnym od służby, na zakupach, zatrzymał poszukiwaną nastolatkę. Nie było jej w domu...od roku. » więcej 2019-06-24, godz. 15:05 Kto usunie plamy z bydgoskiego Starego Rynku? Siedem lat gwarancji po remoncie Stary Rynek ma siedmioletnią gwarancję - dowiedziało się Polskie Radio PiK.  Tyle czasu ma wykonawca na usunięcie ewentualnych usterek. » więcej 2019-06-24, godz. 14:10 Wakacyjna praca dla młodych. W Bydgoszczy chętnych więcej niż ofert Prace przy inwentaryzacji, pomocnicze w handlu i przy rozbiórce stanowisk reklamowych - między innymi tym zajmują się młodzi ludzie, podejmujący wakacyjną pra ... » więcej 2019-06-24, godz. 13:16 Urzędnicy mieli płacić wójtowi za premie. Akt oskarżenia także dla byłej sekretarz gminy Była sekretarz gminy Białe Błota Agnieszka P. wkrótce stanie przed sądem. Prokurator zarzuca jej przestępstwa urzędnicze, za które grozi nawet 10 lat więzieni ... » więcej
1234567