Czwartek, 28 maja 2020 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-09-10, 13:54 Tatiana Adonis/Redakcja

Walczą ze zjawiskiem alkoholizmu. "Milion osób uzależnionych"

- W tej chwili w Polsce mamy milion osób uzależnionych od alkoholu - mówili organizatorzy kongresu/fot. Tatiana Adonis
- W tej chwili w Polsce mamy milion osób uzależnionych od alkoholu - mówili organizatorzy kongresu/fot. Tatiana Adonis
- Jednoczymy wszystkie siły, by walczyć ze zjawiskiem alkoholizmu w Polsce - mówią organizatorzy Kujawsko-Pomorskiego Kongresu "Ku Trzeźwości Narodu", który odbywał się w Bydgoszczy.
W Urzędzie Wojewódzkim spotkali się eksperci ds. uzależnień, samorządowcy, duchowni i propagatorzy abstynencji.

- W Polsce mamy ogromną nadpodaż punktów sprzedaży alkoholu - mniej więcej czterokrotnie przekraczającą normatywy, które zaleca Światowa Organizacja Zdrowia - mówił prof. Krzysztof Wojcieszek, ekspert do spraw uzależnień. - Żaden inny artykuł w Polsce nie jest tak swobodnie dystrybuowany jak napoje alkoholowe. To sprawia wrażenie, jakby alkohol był niczym tlen.

- W tej chwili w Polsce mamy milion osób uzależnionych od alkoholu - dodaje Marek Piątkowski z Fundacji Światło Życie. - Z tego tylko 3 proc. ma szanse wyleczyć się z tej ciężkiej choroby. Osoba, która pije alkohol powinna mieć świadomość, że długotrwałe spożywanie alkoholu niestety prowadzi do uzależnień. Chcemy edukować ludzi w kierunku kultury picia, a nie zakazu spożywania alkoholu.

Kongres zorganizował Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy oraz Fundacja "Światło-Życie". Poprzedziła go Msza św.
Relacja Tatiany Adonis
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-05-28, godz. 07:04 Chcą refundacji urządzenia dla osób z usuniętą krtanią. Ministerstwo czeka na opinię Parlamentarzyści z Inowrocławia pytają ministra zdrowia o refundację urządzenia, ułatwiającego życie osobom z usuniętą krtanią. Tacy pacjenci, w czasie epidem ... » więcej 2020-05-27, godz. 21:32 „Jest dla nas życiowym przewodnikiem”. Bydgoszcz upamiętni 100. urodziny Jana Pawła II Bydgoska Rada Miasta przyjęła stanowisko w sprawie upamiętnienia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wniosek w tej sprawie zgłosił Jarosław Wenderlich z klub ... » więcej 2020-05-27, godz. 20:19 Radni PiS: strategia rozwoju Bydgoszczy bez konkretów. PO: Wypracowali ją mieszkańcy Bydgoska Rada Miasta przyjęła strategię rozwoju miasta do 2030 roku. Radni PiS mieli do dokumentu wiele zastrzeżeń, jednak w ocenie radnych koalicji - choć do ... » więcej 2020-05-27, godz. 19:48 Personel przebadany, wszystkie testy ujemne. Uzdrowisko Ciechocinek zaprasza - Uzdrowisko Ciechocinek jest bezpieczne i gotowe na przyjęcie kuracjuszy - przekazał Polskiemu Radiu PiK prezes spółki Marcin Zajączkowski. Szefostwo spółki ... » więcej 2020-05-27, godz. 18:54 Przed maturami szkoła domaga się oświadczeń od uczniów, że są zdrowi Abiturienci V LO w Bydgoszczy mają składać specjalne oświadczenia, że nie są zakażeni koronawirusem. Kuratorium Oświaty jest zdziwione, a prawnicy mówią, że o ... » więcej 2020-05-27, godz. 18:09 Prezydent Bydgoszczy: Budujmy przyszłość z bezpośrednim otoczeniem, nie z Toruniem - Bydgoszcz i Toruń mają kilkaset lat tradycji i nigdy się do siebie nie zbliżyły - mówił na sesji bydgoskiej Rady Miasta prezydent Rafał Bruski. Wyjaśniał ra ... » więcej 2020-05-27, godz. 16:12 Będzie nadzorował pracę siedmiu wydziałów. Nowy wiceprezydent Torunia [wideo] Pomoc społeczna, zdrowie, ochrona zabytków i zieleń miejska - to między innymi dziedziny, którymi jako nowy zastępca prezydenta Torunia zajmować się będzie Pa ... » więcej 2020-05-27, godz. 13:17 Uwaga, łabędzie na drodze! Nietypowa interwencja inowrocławskiej policji [zdjęcia] To było niecodzienne 'doprowadzenie'. Policjanci zaopiekowali się rodziną łabędzi i przekierowali ją w rejon pobliskiej rzeki. Tam posłuszni rodzice i siedem ... » więcej 2020-05-27, godz. 11:08 Były oficer z Bydgoszczy podejrzany o ustawianie przetargów dla armii [wideo] Do zatrzymań doszło w Bydgoszczy, Gdańsku i Warszawie. W gronie osób podejrzanych o zamieszanie w ten proceder, poza byłym żołnierzem, jest także dwóch biznes ... » więcej 2020-05-27, godz. 10:30 Rozmowa Dnia z Tomaszem Latosem: - W co gra opozycja? W destabilizację i chaos Gość Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK przypuszcza, że jedna z poprawek senackich ma spowodować przesunięcie wyborów prezydenckich na dni po 6 sierpnia. » więcej
1234567