Środa, 12 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny » Archiwum audycji » 2017
2018-02-19, 10:43 Adam Droździk

Marzec

26 marca 2017

Salon Klasyczny w Polskim Radiu PiK
W niedzielnym spotkaniu m.in. połączone siły Orkiestry Wojskowej i Chóru Akademickiego przy bydgoskiej Akademii Muzycznej, wykonają Psalm 136 Feliksa Nowowiejskiego. W programie również 2. część spotkania z Jose Maria Florencio oraz Celiną Kotz.

25 marca 2017

Salon Klasyczny w Polskim Radiu PiK
W audycji zapowiadaliśmy koncert muzyki dawnej "Baroque Night" w Akademii Muzycznej. Spotkaliśmy się z Maestro Wojciechem Michniewskim, dyrygentem i wykładowcą akademickim.

19 marca 2017

Salon Klasyczny w Polskim Radiu PiK
W audycji - relacja z konferencji zapowiadającej program 24. Bydgoskiego Festiwalu Operowego oraz fragmenty płyty "Karłowicz" I część koncertu skrzypcowego A-dur op. 8 Mieczysława Karłowicza w wykonaniu Bartłomieja Nizioła i orkiestry symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej p/d Łukasza Borowicza.

18 marca 2017

Salon Klasyczny w Polskim Radiu PiK
- Spotkanie z Maria Antoniną Nogaj - psychologiem muzyki, która prowadzi badania naukowe w projekcie pod hasłem "Muzyka naszych czasów".
- Rozmowa z Eugenem Indjićem, amerykańskim pianistą pochodzenia rosyjsko - serbskiego, laureatem IV nagrody na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w roku 1970, który niedawno gościł w Filharmonii Pomorskiej

12 marca 2017

Salon Klasyczny w Polskim Radiu PiK
- Spotkanie się z młodym kompozytorem, Rezydentem Chóru Polskiego Radia, Szymonem Godziemba-Trytkiem.
- Druga część rozmowy z profesorem Romanem Lasockim - skrzypkiem, który niedawno wystąpił w Filharmonii Pomorskiej

11 marca 2017

Salon Klasyczny w Polskim Radiu PiK
- O 15 dniach Muzyki Dawnej - o pasji odkrywania zabytkowych już kompozycji opowie dr Dorota Zimna z Akademii Muzycznej w Bydgoszcz.
- Pierwsza część rozmowy z profesorem Romanem Lasockim - skrzypkiem i pedagogiem
- W programie również dwa oblicza muzyki Fryderyka Chopina.
Zapraszają: Ewa Dąbska, Magda Jasińska i Aleksandra Kłaput-Wiśniewska.

5 marca 2017

Salon Klasyczny w Polskim Radiu PiK
Prof. Paweł Radziński opowiadał o podróżach Orkiestry Studenckiej "Accademia Dell'Arco", a pianista Adam Kośmieja o 3. Międzynarodowym Seminarium Muzyki Współczesnej. W audycji zabrzmiała najnowsza płyta Rafała Blechacza z utworami Jana Sebastiana Bacha.

4 marca 2017

Salon Klasyczny w Polskim Radiu PiK
Bydgoski perkusista Jacek Pelc mówił o prapremierze kompozycji Jana A.P. Kaczmarka pt. "Emigra. Symfonia bez końca". W audycji zabrzmiały kompozycje Juliusza Zarębskiego.