Piątek, 30 września 2022 r.   Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronim
Polskie Radio PiK » Salon klasyczny
Forum Rolnika 2022

Salon klasyczny

Wieczorne spotkania z klasyką

Relacje z wydarzeń muzycznych w regionie; rozmowy z wykonawcami, twórcami, relacje z koncertów, spektakli operowych; prezentacja młodych artystów regionu – laureatów konkursów muzycznych, stypendystów, uczniów klasy talentów; prezentacja dokonań Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i innych instytucji artystycznych: Filharmonii Pomorskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Opery Nova, szkół muzycznych, Towarzystwa Muzycznego i innych... Także nowości wydawnicze - fragmenty najnowszych nagrań.

30 września 2022

Relacja z 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Zaproszenie na Bydgoską Scenę Barokową i Scenę Barokową w Inowrocławiu. Relacja z koncertu inauguracyjnego V festiwalu Muzyka w willi Blumwego.

23 września 2022

Podsumowanie tygodnia koncertów 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Relacja z konferencji prasowej w Operze Nova. Spotkanie z Vadimem Brodskim i Bartłomiejem Weznerem, którzy rozpoczną V festiwal Muzyka w willi Blumwego.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 23.09.2022

16 września 2022

Prawdziwe perełki muzyki klasycznej, recenzje, wywiady, spotkania z twórcami.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 16.09.2022

9 września 2022

Maciej Puto w Polskim Radiu PiK. Fot. Magda Jasińska/arch. PR PiK
Maciej Puto w Polskim Radiu PiK. Fot. Magda Jasińska/arch. PR PiK
Do „Salonu klasycznego” Magda Jasińska zaprosiła Macieja Puto, który zaprosił na 60. Bydgoski Festiwal Muzyczny. Maciej Sikała opowiedział o nowym wydawnictwie płytowym pt. „Nowowiejski Goes Jazz”.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 9 września 2022

3 września 2022

Kwartet: Piotr Biskupski - perkusja, Paweł Pańta - kontrabas, Filip Wojciechowski - fortepian i David Friedman - wibrafon./fot. Adam Kujawski
Kwartet: Piotr Biskupski - perkusja, Paweł Pańta - kontrabas, Filip Wojciechowski - fortepian i David Friedman - wibrafon./fot. Adam Kujawski
W nietypowym, bo sobotnim „Salonie klasycznym”, spotkanie z wykonawcami dwóch albumów wydanych w tych dniach przez wydawnictwo Akademii Muzycznej „Sagittaria”. Niespotykany duet instrumentalny - klawesyn i akordeon Dorota Zimna i Stanisław Miłek - zaproszą nas w podróż kosmiczną prezentując „Suitę Marsjańską”. Piotr Biskupski opowiedział o płycie nagranej w naszym radiowym studiu w międzynarodowym składzie: Filip Wojciechowski Paweł Pańta, David Friedman i Piotr Biskupski. Sięgnęliśmy również po fragmenty „Bydgoszcz Sessions”. W audycji również zaproszenie na inauguracyjny koncert Sceny Barokowej w Inowrocławiu i spotkanie z Patrykiem Podwojskim - młodym organistą niedawno goszczącym w Bydgoszczy. Zaprasza Magda Jasińska.
Polskie Radio PiK - Salon klasyczny z 3 września 2022
12