Wtorek, 06 grudnia 2022 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Grand PiK
Polskie Radio PiK » Grand PiK
Leszczyńskiego

GRAND PiK 2022

Polskie Radio PiK zaprasza Twórców - Dziennikarzy, Reportażystów do wzięcia udziału w czternastym Konkursie Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK 2022” i organizowanych w ramach Konkursu Warsztatach Sztuki Radiowej.

Główna idea Konkursu - „utwory może różnić gatunek, ale musi łączyć sztuka”, pozwala na przegląd różnorodnych form radiowych, zatem liczymy, że będziemy obserwować zmagania twórców słuchowisk i reportaży, jak i innych form, niemieszczących się w zdefiniowanych gatunkach radiowych.

Dla dziennikarzy, reportażystów, korespondentów – dla ludzi radia – czas wojny na Ukrainie, to szczególny czas, w którym od naszej rzetelności, obiektywizmu, empatii zależy jakość informacji, którą otrzymają nasi słuchacze i internauci. Towarzyszące Konkursowi Warsztaty Sztuki Radiowej będą zatem miejscem, platformą do wymiany doświadczeń, nie tylko z zakresu edukacji medialnej. Będziemy rozmawiać o tym, jak sprawdzać informacje, z jakich źródeł korzystać, jak unikać „fake news”, ale także o tym jak w radiu pokazać tragedię człowieka, ile jej pokazać, jakich użyć środków artystycznych, jak nie „zgubić” bohatera, którego emocje musi oddać tłumacz, narrator...

Tegoroczny Konkurs Artystycznych Form Radiowych i Warsztaty Sztuki Radiowej „Grand PiK 2022” odbędą się od 6 do 10 czerwca w Toruniu, w sali kinowej Centrum Sztuki Współczesnej.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 9 czerwca br. w toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy.

JURY KONKURSU:

Andrzej Brzoska - reżyser dźwięku i producent muzyczny, pedagog, doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej reżyserii dźwięku, laureat nagród muzycznych „Fryderyk” i międzynarodowej nagrody radiowej Prix Italia.

Agnieszka Czarkowska - kierownik Studia Reportażu i Dokumentu Radia Białystok, organizator warsztatów dziennikarskich, autorka reportaży historycznych, laureatka wielu nagród, w tym Nagrody w kategorii Radiowy Reportażysta Roku.

Henryk Rozen - reżyser teatralny i radiowy, aktor, pedagog, laureat nagród Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”, międzynarodowej nagrody radiowej Prix Italia, w 2016 r. nagrodzony Splendorem Splendorów za wkład w rozwój radia artystycznego.


Moderator Warsztatów:

red. Ewa Dąbska – dziennikarz Polskiego Radia PiK, specjalizuje się w publicystyce kulturalnej - teatralnej, literackiej i muzycznej.Termin zgłaszania prac do Konkursu i udziału w Warsztatach minął 25 kwietnia br.

Uwaga! Od 19 kwietnia br. obowiązują zmienione zasady przyjęcia utworów do Konkursu:

do Konkursu zostaną zakwalifikowane tylko te utwory, których twórcy, do których należą autorskie i pokrewne prawa majątkowe do utworów, wezmą udział w Warsztatach. Każdy właściciel autorskich i pokrewnych praw majątkowych może zgłosić do Konkursu trzy utwory o łącznym czasie nieprzekraczającym 70 minut.


Wszelkie zapytania dotyczące Konkursu Grand PiK 2022
można kierować do Doroty Gruszki - Kierownika Biura Organizacji i Zarządzania,
tel. 600 226 687, e-mail: dorotagruszka@radiopik.pl.

Zapraszamy do udziału w Konkursie i Warsztatach!