Sobota, 02 lipca 2022 r.   Imieniny: Jagody, Urbana, Marii
Utrudnienia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska między węzłami Turzno - Lisewo. Samochód uderzył w bariery
Utrudnienia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska między węzłami Turzno - Lisewo. Samochód uderzył w bariery
Utrudnienia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska między węzłami Turzno - Lisewo. Samochód uderzył w bariery
Polskie Radio PiK » Kultura
Rycerski
2022-02-02, 07:47 Ewa Dąbrowska, Marek Rzepa

Pierwsze w kraju radiowe archiwum online. I pierwsza taka audycja [film]

Archiwum Polskiego Radia PiK/fot. Archiwum
Archiwum Polskiego Radia PiK/fot. Archiwum
Prezentujemy pierwszą w Polsce intermedialną audycję w adaptacji audiowizualnej. Premiera jej piątego odcinka – już w środę (2 lutego) w Polskim Radiu PiK i na radiopik.pl.
Archiwum.radiopik.pl to pierwszy w Polsce portal dokumentów audialnych, tekstowych i ikonograficznych, został uruchomiony w marcu 2009 r. i zawiera m.in. wszystkie audycje zachowane w Archiwum Dokumentów Fonicznych Polskiego Radia PiK od początku istnienia radia na Pomorzu i Kujawach.

- To niezbędna baza dokumentów źródłowych do poznania dziejów naszego regionu, polityki, folkloru, języka… Dowód na to, że historia toczy się również tam, gdzie nikt nie patrzy – mówi Marek Rzepa, jeden ze współautorów audycji Archiwum.radiopik.pl, prezentowanej w Polskim Radiu PiK i na portalu radiopik.pl w każdą środę.

Audycja Archiwum.radiopik.pl to nowa jakość w przekazie medialnym. W 2022 roku po raz pierwszy wykorzystujemy wszystkie możliwe formy komunikacji oparte na emisji FM i internetowym hipertekście. Co środę o godz. 19:05 audycja prezentowana jest na 100,1 MHz z odnośnikiem wideo dostępnym w sieci. Zapraszają: Ewa Dąbrowska, Marek Rzepa, Piotr Walczak i Jan Duks.

Posłuchaj audycji – TUTAJ, wybierz link jednej z 90 tys. audycji na portalu archiwum.radiopik.pl lub new.archiwum.radiopik.pl.

Kultura

2022-07-01, godz. 18:03 Artus Festival czas zacząć! Przygotowano wiele wydarzeń Koncerty, spotkania, pokazy filmowe oraz wystawa - jutro w Toruniu pod hasłem „Alternatywa na Lato” rozpocznie się Artus Festiwal. » więcej 2022-07-01, godz. 16:10 Pożegnanie i powitanie. Łukasz Wudarski został dyrektorem WOAK Toruń Z Centrum Kultury Dwór Artusa związany był 12 lat. Dziś pożegnał się z instytucją. Łukasz Wudarski obejmie stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka… » więcej 2022-07-01, godz. 11:35 Na tej scenie wiek nie gra roli! Rozpoczął się Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów Taniec, folklor, śpiew, gra aktorska - na tych polach rywalizują wielopokoleniowe zespoły artystyczne, uczestnicy 20. jubileuszowego „ARS”. Eliminacje odbywają… » więcej 2022-07-01, godz. 10:30 20. MFF Tofifest: Katarzyna Figura i Andrzej Grabowski w Toruniu [rozmowy] Obraz podzielonej rodziny i los aktora, który wybił się na produkcjach o niskich walorach artystycznych - Katarzyna Figura i Andrzej Grabowski byli gośćmi… » więcej 2022-07-01, godz. 09:30 Wystawa „Czeskie bohaterki”. Te kobiety zmieniły bieg historii – nie tylko w swoim kraju Od 1 lipca Czesi rozpoczynają prezydencję w Unii Europejskiej. Z tej m.in. okazji w bydgoskich Młynach Rothera otwarta została wystawa pod tytułem „Czeskie… » więcej 2022-06-30, godz. 20:35 Krystian Pesta – od wolontariusza po aktora – laureata Tofifestu 14 lat temu na toruńskim festiwalu pracował jako wolontariusz, w tym roku odebrał nagrodę Flisaka od prezydenta Torunia. Krystian Pesta jest gościem Festiwalu… » więcej 2022-06-30, godz. 19:20 Jury wybrało finałowe utwory AURORY - Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy Dramaty autorów z Serbii, Ukrainy, Rumunii i Polski znalazły się w finale 2. edycji AURORY - Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy. Tak zdecydowało ju… » więcej 2022-06-30, godz. 11:03 Sławomira Łozińska na TofiFest. O czym jest film „Lokatorka”? Jedną z atrakcji Festiwalu TofiFest są spotkania z twórcami filmów. Publiczność miała możliwość spotkać się z aktorką Sławomirą Łozińską. » więcej 2022-06-29, godz. 18:50 „Morderstwo dla dwojga”, czyli premiera w Teatrze Muzycznym w Toruniu [zdjęcia, wideo] Kryminalna komedia muzyczna, hit Off-Brodway po raz pierwszy pojawi się także na polskiej scenie. Pełen humoru i intryg musical „Morderstwo dla dwojga”… » więcej 2022-06-29, godz. 09:15 Damy polskiego kina z nagrodami toruńskiego Festiwalu Filmowego Tofifest Anna Seniuk, Emilia Krakowska, Julia Szczepańska oraz Krystian Pesta to pierwsi laureaci 20. Festiwalu Filmowego Tofifest. Wydarzenie zainaugurowane zostało… » więcej
1234567