Piątek, 01 lipca 2022 r.   Imieniny: Haliny, Mariana, Marcina / Uroczyste otwarcie rozgłośni bydgoskiej Polskiego Radia (1945)
Polskie Radio PiK » Kultura
2022-01-12, 15:28 Monika Siwak/Redakcja

Pierwszy koncert WOŚP odbył się 30 lat temu w Ciechocinku. Macie pamiątki? [wideo]

WOŚP zagra po raz 30. Pierwszy finał odbył się w 1992 roku w Ciechocinku./fot. ciechocinek.pl
WOŚP zagra po raz 30. Pierwszy finał odbył się w 1992 roku w Ciechocinku./fot. ciechocinek.pl
Za dwa tygodnie, już po raz trzydziesty odbędzie się zbiórka pieniędzy pod szyldem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy finał orkiestry odbył się 15 lutego 1992 roku w Sali Malinowej liceum w Ciechocinku - miejscowe zespoły Zdrowa Woda i Łowcy zagrały z Jurkiem Owsiakiem.
Pracownicy ciechocińskiego Miejskiego Centrum Kultury czekają na wspomnienia z pierwszego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Ciechocinku

Dyrektor ciechocińskiego MCK Agnieszka Dąbrowska zachęca do przysyłania tekstów i zdjęć.

- Jeżeli ktoś z państwa ma wspomnienia związane z pierwszym finałem WOŚP -u, to zachęcamy do tego, żeby się z nami tymi wspomnieniami podzielić. Wiemy, że dużo osób uczestniczyło w tym w koncercie, ja nie, ponieważ byłam jeszcze wtedy małą dziewczynką. Finał odbywał się w sali, której już nie ma. Miejsca nie ma, ale duch pozostał - mówi Agnieszka Dąbrowska.

Wspomnienia - także fotograficzne - można przesyłać na adres: zdroj@ciechocinek.pl Relacje mają być opublikowane na stronie internetowej.

Więcej w materiale dźwiękowym - m.in. wspomnienia z początków WOŚP-u - rozmowa Jerzego Owsiaka z członkami zespołu Zdrowa Woda - Piotrem Krajniakiem i Sławomirem Małeckim oraz relacja z koncertu Zdrowej Wody w telewizyjnym programie „Róbta co chceta"

Mówi Agnieszka Dąbrowska
Fragment rozmowy Jerzego Owsiaka z członkami zespołu Zdrowa Woda Piotrem Krajniakiem i Sławomirem Małeckim oraz relacja z koncertu Zdrowej Wody w telewizyjnym programie „Róbta co chceta"

Kultura

2022-06-30, godz. 20:35 Krystian Pesta – od wolontariusza po aktora – laureata Tofifestu 14 lat temu na toruńskim festiwalu pracował jako wolontariusz, w tym roku odebrał nagrodę Flisaka od prezydenta Torunia. Krystian Pesta jest gościem Festiwalu… » więcej 2022-06-30, godz. 19:20 Jury wybrało finałowe utwory AURORY - Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy Dramaty autorów z Serbii, Ukrainy, Rumunii i Polski znalazły się w finale 2. edycji AURORY - Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy. Tak zdecydowało ju… » więcej 2022-06-30, godz. 11:03 Sławomira Łozińska na TofiFest. O czym jest film „Lokatorka”? Jedną z atrakcji Festiwalu TofiFest są spotkania z twórcami filmów. Publiczność miała możliwość spotkać się z aktorką Sławomirą Łozińską. » więcej 2022-06-29, godz. 18:50 „Morderstwo dla dwojga”, czyli premiera w Teatrze Muzycznym w Toruniu [zdjęcia, wideo] Kryminalna komedia muzyczna, hit Off-Brodway po raz pierwszy pojawi się także na polskiej scenie. Pełen humoru i intryg musical „Morderstwo dla dwojga”… » więcej 2022-06-29, godz. 09:15 Damy polskiego kina z nagrodami toruńskiego Festiwalu Filmowego Tofifest Anna Seniuk, Emilia Krakowska, Julia Szczepańska oraz Krystian Pesta to pierwsi laureaci 20. Festiwalu Filmowego Tofifest. Wydarzenie zainaugurowane zostało… » więcej 2022-06-28, godz. 14:05 „W tym domu mieszkał i tworzył” - Jerzy Puciata upamiętniony w Bydgoszczy [wideo] Na wieżowcu przy ul. Śliwińskiego 18 na bydgoskim osiedlu Kapuściska pojawiła się tablica poświęcona Jerzemu Puciacie. To tam malarz mieszkał przez wiele… » więcej 2022-06-28, godz. 11:05 Tofifest czas zacząć! W kinie i online Koncert poświęcony pamięci Poli Negri zainauguruje 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest w Toruniu. W tym roku przypada 125. rocznica urodzin wybitnej… » więcej 2022-06-27, godz. 20:25 Bydgoski Festiwal Operowy przeczekał pandemię. Jesienny afisz jest już gotowy Opera Nova w Bydgoszczy przedstawia program tegorocznego Bydgoskiego Festiwalu Operowego, którego wyczekiwana 28. edycja, po kilkuletniej przerwie wymuszonej… » więcej 2022-06-26, godz. 21:40 Samonapędzające się malarstwo, czyli wystawa prac Krzysztofa Gliszczyńskiego W Galerii Sztuki Nowoczesnej na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy gości nowa wystawa. Na dwóch piętrach swoje malarstwo, rysunek, obiekty i prace wideo prezentuje… » więcej 2022-06-26, godz. 20:00 Książka może uratować życie? Lekarz o pracy na intensywnej terapii [recenzja] Bohaterami książki „Stan krytyczny. Opowieści z pogranicza ludzkiego życia” wydanej przez „Znak” są bardzo ciężko chorzy ludzie. Jej autor, na podstawie… » więcej
1234567