Środa, 08 grudnia 2021 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Kultura
Leszczyńskiego
2021-11-21, 02:06 Magda Jasińska

Studenci z Bydgoszczy wygrali Konkurs Wokalny im. Paprockiego

Justyna Khil Fot. konkurs
Justyna Khil Fot. konkurs
Dawid Roy Fot. konkurs
Dawid Roy Fot. konkurs
Justyna Khil i Dawid Roy wygrali drugą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego imienia Bogdana Paprockiego. Oboje są studentami bydgoskiej Akademii Muzycznej.
Konkurs co dwa lata organizowany jest w Bydgoszczy i cieszy się dużym zainteresowaniem wokalistów z całego kraju. Do pierwszego etapu przystąpiło 70 śpiewaków, a do finału jury pod przewodnictwem Andrzeja Dobbera zakwalifikowało aż 25.

W sobotę w dwóch turach prezentowali wybrane dwie arie z towarzyszeniem orkiestry Opery Nova pod dyrekcją Macieja Figasa i Piotra Wajraka.

Przyznano sześć nagród głównych, po trzy w dwóch kategoriach — głosów żeńskich i męskich. Wśród panów najlepszy był student ostatniego roku Akademii Muzycznej w Bydgoszczy — Dawid Roy. W kategorii głosów żeńskich wygrała Justyna Khil — również studiująca w bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Laureaci odbiorą nagrody i zaprezentują się podczas Koncertu galowego — początek ceremonii godzina 18.00
Pośród panów najlepszy był student ostatniego roku Akademii Muzycznej w Bydgoszczy — Dawid Roy.
W kategorii głosów żeńskich wygrała Justyna Khil — również studiująca w bydgoskiej Akademii Muzycznej
Relacja Magdy Jasińskiej (Śniadanie z Muzami)
Bydgoszcz

Kultura

2021-12-08, godz. 18:15 Sam Rubinstein chciał tego konkursu. Grają młodzi pianiści z 12 krajów Przesłuchania pierwszego etapu Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam' rozpoczęły się w środę w Bydgoszczy. » więcej 2021-12-08, godz. 16:59 Odwołań nie było. Wykonawca nowego kampusu Akademii Muzycznej wybrany Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy coraz bliżej. Jest szansa, że jeszcze przed świętami uczelnia podpisze umowę z firmą, która wygrała prze ... » więcej 2021-12-08, godz. 14:55 Ale maszyna! Wypożyczysz książkę, grę i audiobooka. Jakie to proste! To ułatwienie dla czytelników. Na bydgoskim Miedzyniu stanął książkomat. Urządzenie pojawiło się dzięki mieszkańcom, którzy zagłosowali na projekt w Bydgoskim ... » więcej 2021-12-08, godz. 10:30 Stare bryczki jak nowe. Można je oglądać w Olęderskim Parku Etnograficznym Muzeum Etnograficzne w Toruniu zakończyło realizację projektu polegającego na profesjonalnej renowacji datowanych na okres międzywojenny dwóch zabytkowych poj ... » więcej 2021-12-07, godz. 14:00 Młodzi pianiści rywalizują w Bydgoszczy. Rozpoczyna się Konkurs Rubinsteina We wtorek uroczysta inauguracja, a w środę przesłuchania pierwszego etapu. W Bydgoszczy rozpoczyna się XII Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Arthur Ru ... » więcej 2021-12-07, godz. 11:05 Fotograf podróżuje pociągiem, więc w filmie wystąpi też Pesa. Kręcą w Bydgoszczy Najpierw była Bydgoszcz, potem Ostromecko, wreszcie zakłady Pesa - w grodzie nad Brdą i okolicach kręcone były zdjęcia do drugiej części filmu pt. „Negatyw” w ... » więcej 2021-12-07, godz. 10:15 „Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda". Koncert świąteczny Ziemi Bydgoskiej Koncert bożonarodzeniowy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska odbędzie się w sobotę (18 grudnia) w bydgoskiej Hali Artego-Arena. Wystąpią tancerze, chór, so ... » więcej 2021-12-07, godz. 08:40 Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla toruńskiej artystki Krystyna Szalewska-Gałdyńska, toruńska artystka, malarka, autorka grafik i rysunków, została uhonorowana medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. » więcej 2021-12-06, godz. 06:55 Kody Legimi, czytniki i książkomat. Nowoczesność w bydgoskiej bibliotece Jest już wirtualna wypożyczalnia książek w formie elektronicznej, a także gier planszowych i gier VR, a wkrótce uruchomiony zostanie książkomat. Takie propozy ... » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Teatr wymyWammy zaprasza na dwa spektakle. Będzie improwizacja! „Krótkie gry z warsztatowiczami'” - już w niedzielę wieczorem (5 grudnia) na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. To spektakl przygotowany przez by ... » więcej
1234567