Czwartek, 09 grudnia 2021 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-10-19, 13:47 Mateusz Godoń

Bez prądu, a jednak z wielką energią – zespół IRA wystąpił w Bydgoszczy! [zdjęcia]

Zespół IRA w Filharmonii Pomorskiej // fot. Mateusz Godoń
Zespół IRA w Filharmonii Pomorskiej // fot. Mateusz Godoń
Kultowa formacja pod wodzą Artura Gadowskiego dała znakomity akustyczny występ przed bydgoską publicznością!
W sobotni wieczór legenda polskiego rocka – grupa IRA wystąpiła w wypełnionej po brzegi Filharmonii Pomorskiej w ramach trasy „IRA Akustycznie”. Wywodząca się z Radomia formacja zaprosiła bydgoską publiczność na przegląd swych największych hitów w wersji unplugged.

W setliście znalazło się miejsce zarówno dla największych hitów zespołu („Taki sam”, „Mocny”, „Parę Chwil”, „Mój dom” czy „Nadzieja”), jak i utworów z najnowszego krążka „Jutro” („W górę patrz” i „Planety”). Nie zabrakło również przebojów z solowych płyt Artura Gadowskiego – „Ona jest ze snu”, „Szczęśliwego Nowego Yorku”, „Inny wymiar” czy zagranej na bis, a stanowiącej prawdziwy koncertowy rarytas, ballady „Ona i on”. Swoje pięć minut przy mikrofonie dostał także gitarzysta Sebastian Piekarek, który wykonał medley piosenek „Got My Mind Set On You” George'a Harrisona i „Twist & Shout” The Beatles.

Choć w teorii był to występ „bez prądu”, to jednak zespół zaprezentował na scenie wręcz zaraźliwą energię. Nic więc dziwnego, że po kilku pierwszych piosenkach publiczność wstała z miejsc, by do samego końca koncertu bawić się wraz z Gadziem i pozostałymi muzykami, dając się ponieść stworzonej przez nich gorącej, magicznej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z tego wydarzenia!

Kultura

2021-12-08, godz. 18:15 Sam Rubinstein chciał tego konkursu. Grają młodzi pianiści z 12 krajów Przesłuchania pierwszego etapu Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam' rozpoczęły się w środę w Bydgoszczy. » więcej 2021-12-08, godz. 16:59 Odwołań nie było. Wykonawca nowego kampusu Akademii Muzycznej wybrany Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy coraz bliżej. Jest szansa, że jeszcze przed świętami uczelnia podpisze umowę z firmą, która wygrała prze ... » więcej 2021-12-08, godz. 14:55 Ale maszyna! Wypożyczysz książkę, grę i audiobooka. Jakie to proste! To ułatwienie dla czytelników. Na bydgoskim Miedzyniu stanął książkomat. Urządzenie pojawiło się dzięki mieszkańcom, którzy zagłosowali na projekt w Bydgoskim ... » więcej 2021-12-08, godz. 10:30 Stare bryczki jak nowe. Można je oglądać w Olęderskim Parku Etnograficznym Muzeum Etnograficzne w Toruniu zakończyło realizację projektu polegającego na profesjonalnej renowacji datowanych na okres międzywojenny dwóch zabytkowych poj ... » więcej 2021-12-07, godz. 14:00 Młodzi pianiści rywalizują w Bydgoszczy. Rozpoczyna się Konkurs Rubinsteina We wtorek uroczysta inauguracja, a w środę przesłuchania pierwszego etapu. W Bydgoszczy rozpoczyna się XII Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Arthur Ru ... » więcej 2021-12-07, godz. 11:05 Fotograf podróżuje pociągiem, więc w filmie wystąpi też Pesa. Kręcą w Bydgoszczy Najpierw była Bydgoszcz, potem Ostromecko, wreszcie zakłady Pesa - w grodzie nad Brdą i okolicach kręcone były zdjęcia do drugiej części filmu pt. „Negatyw” w ... » więcej 2021-12-07, godz. 10:15 „Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda". Koncert świąteczny Ziemi Bydgoskiej Koncert bożonarodzeniowy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska odbędzie się w sobotę (18 grudnia) w bydgoskiej Hali Artego-Arena. Wystąpią tancerze, chór, so ... » więcej 2021-12-07, godz. 08:40 Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla toruńskiej artystki Krystyna Szalewska-Gałdyńska, toruńska artystka, malarka, autorka grafik i rysunków, została uhonorowana medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. » więcej 2021-12-06, godz. 06:55 Kody Legimi, czytniki i książkomat. Nowoczesność w bydgoskiej bibliotece Jest już wirtualna wypożyczalnia książek w formie elektronicznej, a także gier planszowych i gier VR, a wkrótce uruchomiony zostanie książkomat. Takie propozy ... » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Teatr wymyWammy zaprasza na dwa spektakle. Będzie improwizacja! „Krótkie gry z warsztatowiczami'” - już w niedzielę wieczorem (5 grudnia) na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. To spektakl przygotowany przez by ... » więcej
1234567