Wtorek, 19 października 2021 r.   Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Kultura
NCK
2021-10-12, 13:54 Mateusz Godoń

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów wystąpili w Bydgoszczy [zdjęcia]

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów w Bydgoszczy // fot. Mateusz Godoń
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów w Bydgoszczy // fot. Mateusz Godoń
Były frontman Budki Suflera w niedzielę dał koncert w Filharmonii Pomorskiej!
Osoby, które na zakończenie weekendu wybrały się do Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego, by obejrzeć na żywo występ Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, przeżyły prawdziwą muzyczną ucztę. Wokalista, który w ubiegłym roku świętował pięćdziesięciolecie kariery artystycznej, dał wraz z kolegami znakomity występ, zabierając zgromadzoną publiczność na pasjonującą muzyczną podróż przez pięć dekad.

W setliście, co oczywiste, królowały piosenki z bogatego repertuaru Budki Suflera – zespołu, z którym Krzysztof Cugowski związany był przez większość swego życia. Bydgoska publiczność mogła usłyszeć tak wielkie przeboje, jak choćby „Sen o dolinie”, „Twoje radio”, „Ratujmy co się da”, „Martwe morze”, „Jest taki samotny dom” czy zagrany na bis, ku wielkiej radości zgromadzonych, „Cień wielkiej góry”. Zestaw uzupełniły dwie solowe piosenki Cugowskiego, „Twoja łza” i „Demony wojny”, a także dwie instrumentalne kompozycje zagrane przez Zespół Mistrzów.

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z tego wydarzenia!

Kultura

2021-10-19, godz. 15:18 Nagrodzone projekty siedziby Europejskiego Centrum Camerimage na wystawie [zdjęcia] Projekty najlepszych koncepcji architektonicznych budynku Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage można już oglądać w siedzibie Fundacji Tumult na Rynku No ... » więcej 2021-10-19, godz. 13:47 Bez prądu, a jednak z wielką energią – zespół IRA wystąpił w Bydgoszczy! [zdjęcia] Kultowa formacja pod wodzą Artura Gadowskiego dała znakomity akustyczny występ przed bydgoską publicznością! » więcej 2021-10-19, godz. 09:37 Zagrają największe hity Pink Floyd symfonicznie. Jak podczas trasy z 1994 roku Zespół Another Pink Floyd symfonicznie wystąpi po raz pierwszy w Polsce podczas koncertu 30 października w Toruniu. Polskie Radio PiK ma patronat nad tym wyda ... » więcej 2021-10-18, godz. 20:40 Kamil Pacholec po finale Konkursu Chopinowskiego: Spełniło się moje marzenie [wideo] - Z dużą radością będę wspominać moje występy, abstrahując od ogromnego stresu, który mi towarzyszył, te piękne wspomnienia zachowam do końca życia - powiedzi ... » więcej 2021-10-18, godz. 18:24 Spektakl „Anty-Medea" Lashy Bugadze walczy o bydgoską nagrodę „AURORA" W poniedziałek (18 października) na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy rozpoczęła się prezentacja szkiców scenicznych pięciu dramatów, które znalazły się w fin ... » więcej 2021-10-18, godz. 14:08 Konkurs Chopinowski: nasi pianiści w finale! Pierwszy zagrał Kamil Pacholec W poniedziałek (18 października) w Filharmonii Narodowej w Warszawie rozpoczęły się przesłuchania finałowe Konkursu Chopinowskiego. Wśród finałowej dwunastki ... » więcej 2021-10-18, godz. 08:40 Niezwykły koncert „Polska Niepodległa”. Ziemia Bydgoska na Święto Niepodległości Na pierwszy po dwuletniej przerwie występ zaprasza Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości odbędzie się 11 ... » więcej 2021-10-17, godz. 20:23 „Muzyka otwiera oczy”. Wyśpiewali nagrody na Festiwalu widzących duszą Milena Wiśniewska wygrała 11. Festiwal widzących duszą „Muzyka otwiera oczy' w Bydgoszczy. Swoją nagrodę wyśpiewała piosenkami: „Dziewica Anastazja' i „Tango ... » więcej 2021-10-17, godz. 19:37 Rafał Blechacz życzy powodzenia uczestnikom. I wspomina swój Konkurs [oglądaj!] Wybitny pianista Rafał Blechacz obserwuje Konkurs Chopinowski i życzy powodzenia uczestnikom, a także pociesza tych, którzy nie dostali się do finału. Na swoi ... » więcej 2021-10-17, godz. 15:46 Rewolucja technologiczna - czym grozi? Spektakl „Become human” w Baju Pomorskim [wideo] „Become human' to premierowe przedstawienie aktorów Teatru Baj Pomorski w Toruniu, które w niedzielę (17 października) wystawione zostanie na małej scenie. » więcej
1234567