Niedziela, 01 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Nadii, Justyna, Juliana
Polskie Radio PiK » Kultura
Forum Rolnika 2021
2021-07-19, 16:23 Redakcja

Kostiumy bohaterów z oper Mozarta i Verdiego na wystawie w galerii handlowej

Zespoły artystyczne - po urlopach - wznowią od 16 sierpnia prace nad przygotowaniami do premiery musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca" Webbera/fot. materiały Opery Nova
Zespoły artystyczne - po urlopach - wznowią od 16 sierpnia prace nad przygotowaniami do premiery musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca" Webbera/fot. materiały Opery Nova
Kostiumy na wystawie w Centrum Handlowym Rondo/fot. materiały ON
Kostiumy na wystawie w Centrum Handlowym Rondo/fot. materiały ON
Kostiumy na wystawie w Centrum Handlowym Rondo/fot. materiały ON
Kostiumy na wystawie w Centrum Handlowym Rondo/fot. materiały ON
Kostiumy na wystawie w Centrum Handlowym Rondo/fot. materiały ON
Kostiumy na wystawie w Centrum Handlowym Rondo/fot. materiały ON
Kostiumy zaprojektowane przez scenografki i kostiumolożki - Marię Balcerek, Agatę Uchman, Annę Sekułę - a wykonane w pracowniach krawieckich bydgoskiej Opery Nova, oglądać można na czasowych wystawach w bydgoskim Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej.
Stroje bohaterów oper, operetek i baletów pochodzą z przedstawień będących w bieżącym repertuarze Opery Nova, choć w ostatnim sezonie nie wystawianych z powodu pandemii. W czasie wakacji można obejrzeć je poza budynkiem opery.

- Aktualnie prezentowana jest druga odsłona wystawy, która pokazuje pracochłonne w wykonaniu kostiumy pierwszoplanowych postaci z oper Mozarta, Verdiego, baletu Czajkowskiego oraz operetki Kálmána – informuje Ewa Chałat z Opery Nova. - Przy okazji pracownicy działów technicznych odkrywają tajemnice ich wykonania – np. jak tworzy się misterne konstrukcje z krynolin i stelaże ukryte w sukniach, jak farbuje się kogucie pióra czy naprawia „latające sztylety”.

Przy okazji wystaw, Centrum handlowe Rondo zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodami są bilety na operowe spektakle. Konkurs trwa do 22 lipca, szczegóły na profilu facebookowym galerii.

Jak informuje Ewa Chałat, zespoły artystyczne - po urlopach - wznowią od 16 sierpnia prace nad przygotowaniami do premiery musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca" Webbera w reżyserii Jacka Mikołajczyka i pod muzycznym kierownictwem Krzysztofa Herdzina. Działy techniczne ( m.in. pracownie krawieckie) pracować będą już od początku sierpnia. Sprzedaż biletów na premierę zaplanowaną na 18 września i pozostałe wrześniowe spektakle „Bulwaru…” rozpocznie się 9 sierpnia – w kasie biletowej oraz online.

Kultura

2021-08-01, godz. 12:44 Odrestaurowany cyfrowo „Kanał” Wajdy w rocznicę Powstania w bydgoskim kinie To będzie wyjątkowa projekcja w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny! » więcej 2021-07-31, godz. 18:07 „Pośród nas” - pamięci Mieczysława Franaszka [zdjęcia] 31 lipca o godz. 15:50 dokładnie w drugą rocznicę śmierci znanego i cenionego aktora Mieczysława Franaszka, na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy odsłonięta z ... » więcej 2021-07-31, godz. 16:12 Zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz - muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor Jerzy „Duduś' Matuszkiewicz jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej, twórca historii jazzu, kompozytor kultowych filmowych ścieżek dźwięko ... » więcej 2021-07-30, godz. 09:51 Piosenki Anny Jantar popłyną z „Rzeką Muzyki”. Zaśpiewa Joanna Smajdor Znana z telewizyjnych programów muzycznych Joanna Smajdor wystąpi podczas kolejnego koncertu „Rzeka Muzyki” w Bydgoszczy - w niedzielę (1 sierpnia) w amfiteat ... » więcej 2021-07-30, godz. 08:15 Women’s Voices Festival: najlepsze polskie wokalistki wystąpią w Bydgoszczy Paulina i Natalia Przybysz, Kayah, Brodka, Kasia Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Ania Rusowicz, Margaret, Monika Borzym - te i inne wokalistki zaśpiewają w Bydg ... » więcej 2021-07-28, godz. 09:14 Ciężkie czasy pokazują w sztuce. Wystawa w Bydgoszczy i w Mannheim Dziesięciu polskich i dziesięciu niemieckich artystów bierze udział w projekcie „Harte Zeiten. Ciężkie czasy'' realizowanym przez Galerię Miejską bwa we współ ... » więcej 2021-07-26, godz. 20:08 Anna Maria Jopek i Jojo Mayer na Festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczy W sierpniu na bydgoskim festiwalu Drums Fusion zaśpiewa Anna Maria Jopek, pojawi się też znany na świecie producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumental ... » więcej 2021-07-25, godz. 09:55 Wyróżnienie zespołu „Ziemia Bydgoska” na konkursie w Albanii [zdjęcia] Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” wraca z Międzynarodowego Festiwalu w Albanii z nagrodą za najpiękniejsze stroje. To wyróżnienie jest szczególne dla Ma ... » więcej 2021-07-24, godz. 11:45 Pięciu Polaków będzie reprezentowało Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Konkursie Chopinowskim Szymon Nehring, Kamil Pacholec, Adam Kałduński ale też wyłonieni w eliminacjach: Jakub Kuszlik i Marcin Wieczorek, to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej ... » więcej 2021-07-24, godz. 08:02 Rozśpiewana Bydgoszcz, czyli I Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być" Bydgoszcz znowu stanie się przystanią dla twórczości krakowskiego artysty. Po Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, którego trzynasta edycja niedaw ... » więcej
1234567