Poniedziałek, 08 marca 2021 r.   Imieniny: Beaty, Wincentego, Jana / Utworzono Pomorską Dyrekcję Okręgową Polskiego Radia z siedzibą w Bydgoszczy (1945)
Polskie Radio PiK » Kultura
Plichta
2020-11-12, 12:10 Monika Siwak/Redakcja/Bogumiła Wresiło

Nowy dyrektor w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Zadba o zespół i ma wielkie plany

Wojciech Stefaniak „Faruga” od czwartku 12 listopada oficjalnie szefuje Teatrowi Polskiemu w Bydgoszczy. Fot. UM w Bydgoszczy
Wojciech Stefaniak „Faruga” od czwartku 12 listopada oficjalnie szefuje Teatrowi Polskiemu w Bydgoszczy. Fot. UM w Bydgoszczy
Wojciech Stefaniak „Faruga” od czwartku 12 listopada oficjalnie szefuje Teatrowi Polskiemu w Bydgoszczy. Mówi, że najważniejszą wartością będzie solidarność.
Reżyser, który zwyciężył w konkursie dostał nominację na dyrektora miejskiej sceny od prezydenta Rafała Bruskiego.

– Jest osoba młodą, dynamiczną, z wielkimi planami. Cieszę się, że zwyciężył, w bardzo trudnym konkursie, ponieważ uczestniczyło w nim kilkunastu kandydatów. Chciałbym mu życzyć powodzenia w tych trudnych czasach – powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

– Zespół, który przyjmujemy, to jest zespół czternastoosobowy, czyli jak na teatr dramatyczny, dość skromny. Planujemy jakieś ruchy w zespole, natomiast teraz najważniejsza jest solidarność z zespołem, żeby wszyscy aktorzy, którzy są pracownikami, mieli zapewnioną możliwość grania i zarabiania. Planujemy współpracę z różnymi osobami. Stałym współpracownikiem będzie na pewno Lena Tworkowska, autorka projektu Polish Place – powiedział Wojciech Stefaniak „Faruga”.

W dobie pandemii spektakle mają być transmitowane on line. Wicedyrektor teatru będzie dramaturg Julia Cholewińska. Prezydent Bruski mówił też o remoncie teatru, którego termin nie jest zagrożony.
Relacja Moniki Siwak
Mówi Wojciech Stefaniak „Faruga”. Materiał Bogumiły Wresiło
O remoncie teatru mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. Materiał Bogumiły Wresiło

Kultura

2021-03-07, godz. 23:00 Piotr Ulanowski - Dzień Dobry Bydgoszcz Należy do tych, których życie zawodowe w momencie wybuchu pandemii zmieniło się z dnia na dzień. Dla osoby, która uprawia wolny zawód to czas małokomfortowy. » więcej 2021-03-06, godz. 21:30 Piotr Wajrak z tytułem Profesora Sztuki Od lat związany z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy i Operą Nova. Jest prodziekanem Wydziału Wokalno-Aktorskiego, przygotowuje muzycznie spektakle w operze i ze ... » więcej 2021-03-06, godz. 13:38 Urodziny Kina "Orzeł". Goście są mile widziani przez cały weekend, a nawet dłużej! Od dzisiaj (06.03.) do poniedziałku bydgoskie Kino Orzeł świętować będzie urodziny. Właśnie mija 9 lat od reaktywacji kultowego kina, które mieści się w Miejs ... » więcej 2021-03-05, godz. 17:11 „Napój miłosny” po wielu miesiącach przerwy. Bydgoska Opera Nova zaprasza Opera Donizettiego „Napój miłosny' w reżyserii nie żyjącego już Krzysztofa Nazara zostanie wystawiona w piątek, sobotę i niedzielę (5-7 marca) - po wielomiesi ... » więcej 2021-03-05, godz. 06:45 Wyspa Młyńska w pamięci bydgoszczan. Powstanie archiwum tego miejsca Park Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy chce stworzyć z mieszkańcami archiwum dotyczące Wyspy Młyńskiej. Mnóstwo osób ma swoje opowieści, zdjęcia i inne związ ... » więcej 2021-03-04, godz. 21:16 Baśniowa „Wyspa" Teatru Kameralnego. Ten spektakl trzeba zobaczyć! W sobotę (06.03.) premierę musicalu „Wyspa'. Będzie to polska prapremiera docenionego za granicą tytułu, w którym w rolę wielu bohaterów wcielają się dwie akt ... » więcej 2021-03-04, godz. 09:13 Rolnicy, graficy, tatuaże i malarze w Persie. Nowa galeria w Toruniu [zdjęcia] Galeria Ceglana to nowa oferta Klubokawiarni Pers w Toruniu. Od początku pandemii, miejsce to diametralnie zmieniło swoją ofertę, dostosowując się do aktualny ... » więcej 2021-03-03, godz. 18:00 Filharmonia Pomorska: Capella Bydgostiensis i Piotr Pławner - w podwójnej roli Podczas kolejnego koncertu Filharmonii Pomorskiej z udziałem publiczności, Piotr Pławner wystąpi w środę (03.03.), o godz. 19, jako solista, i jako dyrygent C ... » więcej 2021-03-03, godz. 08:15 Kolejny krok do powstania ECF Camerimage w Toruniu. Konkurs na koncepcję architektoniczną Ogłoszony został konkurs na koncepcję architektoniczną budynku Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. » więcej 2021-03-02, godz. 19:40 Stypendia dla artystów i promotorów kultury przyznane Fotograf, tancerka, muzycy, plastycy, promotorzy kultury i zaangażowani w opiekę nad zabytkami - czternaścioro utalentowanych artystów odebrało z rąk marszałk ... » więcej
1234567