Czwartek, 07 lipca 2022 r.   Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Plichta
2020-11-26, 10:10 Redakcja

Wielka wyprawa na drugi koniec miasta. Słuchowisko dla dzieci w PR PiK

Jedno z pierwszych spotkań w ramach cyklu „Poczytaj mi"/fot. Archiwum
Jedno z pierwszych spotkań w ramach cyklu „Poczytaj mi"/fot. Archiwum
Bydgoski Teatr Kameralny, w ramach akcji „Poczytaj mi”, przygotował słuchowisko dla dzieci - „Wielką wyprawę na drugi koniec miasta” Szymona Jachimka. Można je posłuchać w sobotę (28 listopada) w Polskim Radiu PiK.
- Spotkanie ze sztuką Szymona Jachimka - „Wielka wyprawa na drugi koniec miasta” – miało się odbyć w październiku, ale w związku ze wzmożeniem obostrzeń trzeba je było odwołać, od razu podejmując jednak decyzję o zaprezentowaniu tekstu w inny sposób – w postaci słuchowiska – tłumaczą organizatorzy.

Muzykę skomponował Piotr Salaber, a w realizację przedsięwzięcia włączyło się Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Polskie Radio PiK. Efektem tej współpracy będzie premierowe odczytanie sztuki Jachimka na naszej antenie – w sobotę (28 listopada) w audycji „Radio dzieciom” w godz. 13.05-14.00.

O czym jest sztuka? Główna bohaterka Lena prosi rodziców o nietypowy prezent – chciałaby się wybrać w pierwszą samodzielną wyprawę autobusem. Otrzymany na urodziny bilet okazuje się nie tylko spełnieniem jej marzeń, ale też początkiem przygody, nowych znajomości i licznych perypetii. Szymon Jachimek, kilkakrotnie nagradzany za swoje teksty skierowane do dzieci i młodzieży, napisał zabawną sztukę z ważnym przesłaniem: o zaufaniu, odpowiedzialności i o tym, jak małe rzeczy prowadzą do dużych zmian. Przygotowane słuchowisko – ze specjalnym udziałem autora – będzie premierą powstałej w minionym roku sztuki. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania. Gwarantujemy dobrą, mądrą zabawę dla całej rodziny.

Udział w słuchowisku wezmą:
Katarzyna Chmara
Kornelia Chmara-Przybylska
Katarzyna Domalewska
Adrian Gawlik
Sara Lech
Michał Pieczatowski
Alicja Pietruszka
Łukasz Przykłocki
Michał Rybak
Julia Rzepecka
Gościnnie: Szymon Jachimek
Akordeon: Maciej Majcherczak

Realizatorzy:
Reżyseria: Mariusz Napierała
Muzyka: Piotr Salaber
Realizacja nagrań: Filip Pniewski
Udźwiękowienie: Paweł Trocki

Teatr Kameralny w Bydgoszczy


Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Dla rodziny

2022-07-07, godz. 06:20 Rumianek, tymianek, melisa, bazylia i inne zioła, czyli zielarskie warsztaty w Unisławiu Jak mieszać i komponować ze sobą zioła i czy pokrzywa jest zdrowa? Tego między innymi uczyły się dzieci podczas warsztatów zielarskich na koloniach organizowanych… » więcej 2022-07-05, godz. 09:45 Dzieci gotowe? Objazdowy Dom Kultury rusza w rajd po bydgoskich osiedlach Bajki stoliczkowe, leśny tor przeszkód, wyścigi, konkursy - to oferta dla najmłodszych bydgoszczan, którzy skorzystają z oferty Objazdowego Domu Kultury… » więcej 2022-07-05, godz. 07:00 Młyn Wiedzy w Toruniu nie przestaje się kręcić w wakacje. Jest ciekawie i... chłodno! Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu zmienia się na wakacje i na lato. W ofercie na lipiec i sierpień zaplanowano szereg ciekawych warsztatów. » więcej 2022-07-01, godz. 08:45 Ludzkim głosem o zwierzętach: O ptakach, które mają szlary [wideo, zdjęcia] Płomykówki, puszczyki, puchacze, uszatki i włochatki - te sowy można podziwiać w Ogrodzie Zoologicznym w Myślęcinku. A czy sowy mają uszy? » więcej 2022-06-29, godz. 08:40 Dobry start dla każdego ucznia. Rodzice mogą wysyłać wnioski od 1 lipca Na myśl o 1 września i powrocie do szkoły część uczniów nie może się doczekać spotkania z przyjaciółmi, a inni mają nietęgie miny - w końcu to także… » więcej 2022-06-27, godz. 14:45 Dzieci potrzebują zastępczych matek i ojców. MOPR w Toruniu we wszystkim pomoże! „Jestem Mamą zastępczą, jestem Tatą zastępczym - Ty też możesz mieć supermoc” - to hasło kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze w Toruniu… » więcej 2022-06-27, godz. 09:25 Seniorzy wychodzą z domu. Urząd Marszałkowski dorzuca się do imprez dla nich Projekt „Aktywni 60 plus” z powiatu aleksandrowskiego, „Podpatrując Polę Negri” z bydgoskiej Fundacji Arka czy warsztaty z zakresu prawa, medycyny i… » więcej 2022-06-27, godz. 08:40 Wielobój Ojcowski i zabawa dla całych rodzin. Po Festynie „Rusz Serce” [wideo, zdjęcia] Starsi korzystali z bezpłatnych badań, a młodsi z przygotowanych dla nich atrakcji - był dmuchany zamek, malowanie twarzy, animacje i zabawy. Każdy mógł… » więcej 2022-06-26, godz. 21:00 Zbudowali tratwy z plastikowych butelek. Kto pierwszy dotarł na metę? [wideo, zdjęcia] Wielki Wyścig Butelkowy był w niedzielę największą atrakcją Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz, który zakończył się w Bydgoszczy. » więcej 2022-06-26, godz. 17:40 Latami czekali na remont boiska sportowego. W końcu sami się za to zabrali Mieszkańcy toruńskich Wrzosów nie mogli doczekać się pomocy ze strony urzędników, dlatego sami postanowili naprawić boisko sportowe. Zawiesili m.in nowe… » więcej
1234567