Czwartek, 25 lutego 2021 r.   Imieniny: Wiktora, Cezarego
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-11-06, 13:02 Maciej Wilkowski/Redakcja

W telewizyjnym show śpiewa i walczy o sławę. I jest jednym z najlepszych [wideo]

Filip Czarnecki w programie „The Four. Bitwa o Sławę"/fot. nadesłane
Filip Czarnecki w programie „The Four. Bitwa o Sławę"/fot. nadesłane
Filip Czarnecki/fot. nadesłane
Filip Czarnecki/fot. nadesłane
Wokalista Filip Czarnecki - student bydgoskiej Akademii Muzycznej – wystąpił w telewizyjnym show „The Four. Bitwa o Sławę" i już został okrzyknięty jednym z najlepszych wokalistów w tym programie. 
„The Four. Bitwa o sławę” to program typu talent show emitowany w Polsacie od marca tego roku. Jednym z uczestników jest bydgoski student. - Chciałem się sprawdzić, nabrać różnych doświadczeń. Jestem najmłodszym uczestnikiem tego programu, osoby biorące w nim udział mają wieloletnie doświadczenie, od wielu lat są na scenie. Dla mnie to wyzwanie, coś nowego. ciągle czegoś się uczę, więc jest to dla mnie bardzo cenne – mówi Filip Czarnecki. - Odzew, który mam w mediach społecznościowych ciągle mnie zadziwia i zaskakuje. Cieszę się, że osoby, które chcą mnie słuchać i oglądać – dodaje.

Filip Czarnecki kończy wokalistykę jazzową na bydgoskiej Akademii Muzycznej, w klasie Joanny Zagdańskiej. - Pochodzę z miasta-uzdrowiska Ustroń – to mała miejscowość w Beskidach na Śląsku. Znalazłem się w Bydgoszczy za sprawą Akademii Muzycznej i studiów – mówi.

Obecnie można go posłuchać tylko w Internecie, gdzie publikuje swoje nagrania. - Mam wiele różnych inspiracji – to m.in. muzyka soulowa, R’n’B, gospel i wiele innych gatunków, również ambitny pop. Staram się czerpać z każdego gatunku to, co mi odpowiada, co łączy się z moją wrażliwością i patrzeniem na muzykę – mówi artysta.


Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Kultura

2021-02-25, godz. 13:58 Koncert w Domu Polskim i egzamin w jednym. „Wreszcie śpiewamy przed publicznością!” Arie z oper Donizettiego, Haendla czy Pucciniego oraz pieśni Schuberta, Czajkowskiego i Rachmaninowa zabrzmią podczas sobotniego (27 lutego) koncertu z cyklu ... » więcej 2021-02-25, godz. 08:41 Marek Raduli: - Dzięki koncertowej adrenalinie człowiek się nie starzeje![rozmowa] Marek Raduli był kolejnym gościem - po Ani Rusowicz, Hubercie Gasiulu i Krzesimirze Dębskim - cyklu „Artyści dla Wydziału Edukacji Muzycznej UKW'. Te spotkani ... » więcej 2021-02-24, godz. 19:10 Z czystym sumieniem polecamy tę wystawę! W roli głównej: higiena [zdjęcia] Suszarki, szczoteczki elektryczne, wanny z hydromasażem, golarki - to urządzenia dobrze znane z naszych łazienek. A jak kilkaset lat temu dbano o higienę? O t ... » więcej 2021-02-22, godz. 10:05 Bydgoskie akordeony można podziwiać w Ostromecku! Przyjechały z Częstochowy Tworzona w Pałacu Nowym w Ostromecku stała wystawa instrumentów bydgoskich pn. „Skład Sommerfelda” wzbogaciła się o 11 akordeonów wyprodukowanych w Bydgoskiej ... » więcej 2021-02-22, godz. 08:45 Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu i plany na marzec Koncerty, wystawy i przedstawienia to propozycje Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na marzec. » więcej 2021-02-21, godz. 18:35 Z maseczką i z dystansem. „Poświaty” w Galerii Miejskiej bwa Dobrawa Borkała jest artystką wizualną i oddechową, prowadzi też terapie oddechowe, stworzyła także Alfabet Oddechowy. » więcej 2021-02-21, godz. 14:14 Jak to się pisze? Kto się popisze? Dwór Artusa zaprasza na „Artusowe dyktando” Sprawdzian umiejętności pisania - odręcznego! - trudnych słów odbędzie się na żywo w Artusie oraz w wersji online. Wydarzenie organizowane jest z okazji obcho ... » więcej 2021-02-21, godz. 13:15 Młodzi na estradzie Filharmonii. Spotkanie z Adamem Tańskim „Organy w roli głównej” - to tytuł piątkowego koncertu w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy » więcej 2021-02-21, godz. 11:04 Fleciści mają szczęście! Udało się zorganizować kurs mistrzowski w Ostromecku W Ostromecku rozpoczyna się w niedzielę (20.02.) drugi Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Fletowy. 18 uczestników z całej Polski będzie przez tydzień doskonalić ... » więcej 2021-02-19, godz. 18:40 Życzenia z Piłsudskim, Chrobrym? Takie się wysyłało telegramy ślubne! [zdjęcia] Dziś wydaje się to nie do pomyślenia, by ślubną korespondencję ozdabiać wizerunkami postaci historycznych. Tymczasem jeszcze w latach 40., na telegramie z pow ... » więcej
1234567