The Northpop Symphony w Bydgoszczy - Flunk z towarzyszeniem Orkiestry Wojskowej [zdjęcia]

2018-10-06, 13:21  Adam Droździk/Redakcja
Fot. Ireneusz Sanger

Fot. Ireneusz Sanger

Norweska grupa Flunk zagrała w Kinoteatrze przy ul. Dwernickiego w Bydgoszczy razem z Orkiestrą Wojskową i sekcją smyczkową. Utwory zespołu na orkiestrę zaaranżował basista grupy Ole Kristen Wetten.

Scenę bydgoskiego Kinoteatru dzielili przedstawiciele dwóch, a właściwie nawet trzech światów. W projekcie wzięli udział: Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy, podwojony skład kwartetu smyczkowego "Infinito", tworzonego przez studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej - wszyscy pod kierownictwem dyrygentów: mjr. Dominika Sierzputowskiego i por. Mariusza Żelazka. Całość "The Northpop Symphony" uzupełniał zespół Flunk, który trasę z Oslo do Bydgoszczy przemierzył piąty raz w ciągu 10 lat.

Przygotowanie projektu trwało pół roku, w ciągu którego trzeba było przede wszystkim przetłumaczyć twórczość grupy Flunk, łączącej elementy muzyki elektronicznej, pop, downtempo oraz trip hopem na język orkiestry i aranżacje smyczkowe. Tej sztuki podjął się gitarzysta basowy zespołu Ole Kristian Wetten. Rozpisanie tego na brzmienie orkiestry wojskowej i sekcji smyczkowej trudno sobie niektórym wyobrazić, co dopiero dokonać dzieła... Jednak sztuka udała się i znany materiał zabrzmiał w kształcie, który oczarować mógł nawet długoletnich sympatyków norweskiego zespołu.

Ojcami chrzestnymi projektu "The Northpop Symphony" są: dr Wojciech Trempała - pracownik naukowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ale też basista w składzie bydgoskiego George Dorn Screams, współorganizator Lo-Fi Festival, jak również "współsprawca" poprzednich wizyt grupy Flunk w Bydgoszczy oraz mjr Dominik Sierzputowski - kierownik i dyrygent Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy, współpracującej w swojej historii także z innymi składami rockowymi. W przygotowaniach i realizacji projektu, a także rejestracji przedsięwzięcia wziął udział również gitarzysta ze składu George Dorn Screams - Radosław Maciejewski.

Całość przedsięwzięcia wystawionego w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

Dzień przed koncertowym spotkaniem w Konoteatrze, zespół Flunk w składzie: Anja Øyen Vister, Jo Bakke, Ulf Nygaard, Erik Ruud i Ole Kristian Wetten w towarzystwie Wojciecha Trempały i mjr Dominika Sierzputowskiego, odwiedzili studio Polskiego Radia PiK

Bydgoski koncert, to nie koniec przedsięwzięcia pod hasłem "The North Pop Symphony", a właściwie jego połowa. 22 października bydgoscy muzycy i osoby odpowiedzialne za projekt udadzą się do Norwegii, by dzień później wystąpić przed publicznością w Stavanger.

O wrażeniach z norweskiego koncertu poinformujemy również na antenie Polskiego Radia PiK.

Kultura

Związki sztuki i kina w CSW w Toruniu. Nowe technologie w roli głównej [zdjęcia, wideo]

Związki sztuki i kina w CSW w Toruniu. Nowe technologie w roli głównej! [zdjęcia, wideo]

2021-10-15, 19:45
Koncerty Brandenburskie - kolejne wydarzenie w ramach Bydgoskiej Sceny Barokowej

Koncerty Brandenburskie - kolejne wydarzenie w ramach Bydgoskiej Sceny Barokowej

2021-10-15, 17:52
Będą świętowali śpiewająco Rozpoczną koncertem w Filharmonii Pomorskiej

Będą świętowali śpiewająco! Rozpoczną koncertem w Filharmonii Pomorskiej

2021-10-14, 20:14
Noszą jeszcze buty z wielkim czubem IRA w sobotę wystąpi w Bydgoszczy

Noszą jeszcze buty z wielkim czubem? IRA w sobotę wystąpi w Bydgoszczy!

2021-10-14, 15:13
Konkurs Chopinowski, trzeci etap: grali Szymon Nehring i Kamil Pacholec

Konkurs Chopinowski, trzeci etap: grali Szymon Nehring i Kamil Pacholec

2021-10-14, 10:13
Torunia nie stać na budowę Centrum Camerimage Oni są o tym przekonani

Torunia nie stać na budowę Centrum Camerimage? Oni są o tym przekonani

2021-10-13, 19:57
W Toruniu przez cztery dni będą grać jazz. Startuje festiwal w Od Nowie

W Toruniu przez cztery dni będą grać jazz. Startuje festiwal w Od Nowie

2021-10-13, 18:16
Projekcja filmu o Lutrze i spotkanie z Pawłem Lisickim w Bydgoszczy

Projekcja filmu o Lutrze i spotkanie z Pawłem Lisickim w Bydgoszczy

2021-10-13, 12:01
Pierwszy Pokój Toruński był podpisany na łąkach w Złotorii. Mural to upamiętni

Pierwszy Pokój Toruński był podpisany na łąkach w Złotorii. Mural to upamiętni

2021-10-13, 07:20
Trzech pianistów z bydgoskiej Akademii w trzecim etapie Konkursu Chopinowskiego

Trzech pianistów z bydgoskiej Akademii w trzecim etapie Konkursu Chopinowskiego

2021-10-12, 22:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę