Niedziela, 04 grudnia 2022 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Kultura
2022-11-21, 13:10 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Pokażą siłę ukrytą w dźwięku. Festiwal przez tydzień na Strychu biblioteki

Impreza potrwa od 21 do 26 listopada
Impreza potrwa od 21 do 26 listopada
Poszerzenie Pola Dźwięku to tytuł festiwalu, który w poniedziałek (21 listopada) rozpoczyna się na Strychu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.
Festiwal poświęcony jest relacjom, jakie zachodzą pomiędzy muzyką i dźwiękiem, a innymi dyscyplinami twórczymi – takimi, jak teatr, taniec czy film. - Tegoroczna edycja zwraca szczególną uwagę na uważność słuchania, a także na działania związane z nagraniami terenowymi. Pochyla się nad samą naturą dźwięku, a także na literackich, filmowych, teatralnych i społecznych kontekstach muzyki – zapowiadają organizatorzy Festiwalu.

Impreza potrwa od 21 do 26 listopada. W programie znajdą się spotkania autorskie z artystami, warsztaty muzyczne, prezentacje prac badających audiosferę, spektakl teatralny, gdzie muzyka pełni rolę narracyjną, realizacje filmowe uwydatniające aspekt dźwiękowy w otaczającym nas świecie. Jednym z istotnych punktów programu będzie spacer dźwiękowy po Bydgoszczy z Marcinem Dymiterem, który wcześniej przygotowuje specjalną trasę wędrówki, aby uczestnikom ukazać jak brzmi miasto. Z kolei warsztaty muzyczne przygotowane przez Mikołaja Trzaskę będą okazją do poszerzenia swoich umiejętności, rozpoznania różnych ścieżek improwizacji muzycznej. Filip Szałasek i Piotr Dąbrowski podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniami w realizacjach nagrań terenowych. Festiwal zamknie spektakl „Ta, która niesie” Ilony Gumowskiej i Karoliny Kroczak z muzyką Marcina Karnowskiego, opowiadający „o kobiecej percepcji, która pozwala na wielość, czule przyjmuje, zabiera i niesie, a kiedy trzeba trwa i czeka”.

Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu Poszerzenie Pola Dźwięku są bezpłatne i odbywać się będą na Strychu w Bibliotece Głównej. Szczegółowy program - TUTAJ.
O szczegółach Festiwalu Poszerzenie Pola Dźwięku mówi dyrektor cyklu Marcin Karnowski

Kultura

2022-12-04, godz. 15:31 Konstrukcja z wielką księgą na toruńskim rynku przypomina o dziedzictwie UNESCO Toruń świętuje 25.rocznicę obecności na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. » więcej 2022-12-04, godz. 13:04 Tabletkarka ciągle działa. Muzeum Okręgowe otwiera Aptekę pod Łabędziem „Aptekarstwo bydgoskie'' - tak zatytułowana będzie stała wystawa, która zaprezentowana zostanie z okazji otwarcia Apteki pod Łabędziem Muzeum Okręgowego… » więcej 2022-12-04, godz. 07:30 Wystawa, mapping 3D oraz inne atrakcje. Bydgoszcz uczciła Rejewskiego [wideo, zdjęcia] Wystawę poświęconą Marianowi Rejewskiemu otwarto w sobotę w bydgoskich Młynach Rothera. Do końca roku zainteresowani mogą obejrzeć rekwizyty związane… » więcej 2022-12-02, godz. 19:10 Polskie tradycje flisackie wpisane na listę UNESCO. Wielka radość w Toruniu - Tradycje flisackie to samo DNA dziedzictwa kulturowego Torunia — mówi dyrektor Festiwalu Wisły Marcin Karasiński. - Wpis na listę UNESCO może pozwolić… » więcej 2022-12-02, godz. 08:30 Toruń: wystawa prac Elżbiety Wiśniewskiej. Akwareli jest wierna od 40 lat Jest autorką akwarelowych pejzaży, jej prace znajdują się w wielu zagranicznych kolekcjach, jako kuratorka przygotowała 270 wystaw, a teraz...zaprasza na… » więcej 2022-11-30, godz. 21:18 Sześć wystaw i spotkania z fotografikami przyrody. „Sztuka Natury” w Toruniu Fotografowie przyrody zjadą w weekend do Torunia i wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych „Sztuka Natury'. » więcej 2022-11-30, godz. 17:43 „Patrząc z nadzieją w przyszłość". Prace z Japonii na wystawie w Toruniu [zdjęcia] Prace współczesnych japońskich artystów oraz dzieci z Japonii oglądać można na nowej wystawie prezentowanej w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy… » więcej 2022-11-30, godz. 10:15 W Toruniu zagrała Barbarę Niechcic. Krytycy ZASP: Najlepszy debiut aktorski sezonu! Julia Szczepańska została nagrodzona za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2021/22 w teatrach dramatycznych. Uznanie krytyki zyskała dzięki roli Barbary Niechcic… » więcej 2022-11-29, godz. 10:18 Zidentyfikowano ciało pisarza zabitego przez Rosjan w obwodzie charkowskim Rosyjskie wojska okupacyjne zabiły ukraińskiego pisarza dziecięcego Wołodymyra Wakułenkę. Jego ciało, które zidentyfikowano przez badanie DNA, odnaleziono… » więcej 2022-11-28, godz. 14:10 Wystawy, prelekcje, gry terenowe. Bydgoszcz upamiętni Mariana Rejewskiego Grudzień w Bydgoszczy należeć będzie do Mariana Rejewskiego. W tym roku upływa 90 lat od chwili, gdy grupa polskich kryptologów złamała szyfr Enigmy. » więcej
1234567