Środa, 17 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Żanny, Mirona, Jacka
Polskie Radio PiK » Kultura
2022-06-15, 11:23 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Planem filmowym była Bydgoszcz. Uroczysta premiera filmu „Negatyw”

W „Negatywie", w rolach głównych, oprócz Małgorzaty Pieczyńskiej, wystąpią Anna Próchniak i Michał Gadomski./fot. Bogumiła Wresiło
W „Negatywie", w rolach głównych, oprócz Małgorzaty Pieczyńskiej, wystąpią Anna Próchniak i Michał Gadomski./fot. Bogumiła Wresiło
Stary Rynek, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Pałac w Ostromecku – to w tych miejscach bydgoski reżyser Robert Wichrowski kręcił zdjęcia do swojego filmu. Bydgoska premiera „Negatywu” już w środę (15 czerwca) w Miejskim Centrum Kultury.
Scenariusz do filmu „Negatyw” powstał na podstawie książki Dmitrija Strelnikoffa pod tytułem „Wyspa”. Jest to historia znanego fotografa i pisarza, uwikłanego w skomplikowane relacje uczuciowe z kobietami jego życia. W rolach głównych, oprócz Małgorzaty Pieczyńskiej, zobaczymy Annę Próchniak i Michała Gadomskiego.

Bydgoska premiera filmu „Negatyw” Roberta Wichrowskiego rozpocznie się w środę w godz. 18.00 w MCK-u (ul. Marcinkowskiego). Po pokazie zaplanowano spotkanie z reżyserem, aktorami oraz operatorem Arkadiuszem Tomiakiem. Po bydgoskiej premierze odbędzie się oficjalny pokaz w Warszawie, następnie film trafi do kin.

W wakacje produkcja „Negatyw” rozpoczyna swoją festiwalową drogę, a pod koniec roku dostępna będzie na jednej z platform streamingowych.

Produkcja filmu dofinansowana została z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Materiał Bogumiły Wresiło (Śniadanie z Muzami)

Kultura

2022-08-16, godz. 15:55 Tak zmienia się nasza planeta. Instalacje inspirowane podróżą po Azji „Nowa Planeta” opowiada o tym, jakie dziedzictwo przekażemy przyszłym pokoleniom. Autorką instalacji jest Karolina Wojnowska-Paterek, której prace pokazywane… » więcej 2022-08-16, godz. 09:20 Rowerowa pielgrzymka i „Ave Maria” na wodzie. W sanktuarium w Byszewie [wideo] Z czterech miejscowości jechali rowerzyści w poniedziałkowe popołudnie z pielgrzymką do Sanktuarium Maryjnego w Byszewie. Tam była wspólna modlitwa i niezwykły… » więcej 2022-08-15, godz. 11:30 Przed finałem Letnich Koncertów Organowych w Katedrze Bydgoskiej Przed nami ostatnia odsłona Letnich Koncertów Organowych w Katedrze Bydgoskiej. W sobotę (20 sierpnia) wystąpi Patryk Podwojski. » więcej 2022-08-14, godz. 21:00 Stare zdjęcia ślubne pilnie poszukiwane! Warto poszperać w rodzinnych albumach Fundacja Fotografistka przygotowuje wyjątkowy projekt zatytułowany „Archiwum Pięknej Miłości”. Premiera zaplanowana została we wrześniu podczas organizowanego… » więcej 2022-08-14, godz. 19:30 20 lat mija od jej debiutu fonograficznego. Spotkanie z Agą Zaryan Do Bydgoszczy przyjeżdża dość regularnie. Od lat znana jest z oryginalnych interpretacji amerykańskich standardów jazzowych i kompozycji do przepięknej… » więcej 2022-08-14, godz. 17:20 Muzyka z kosmosu. Preludium do 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego Choć jeszcze trwają wakacje, Filharmonia Pomorska zaprasza już na pierwszy koncert, który poprzedzi zaplanowany we wrześniu 60. Bydgoski Festiwal Muzyczny… » więcej 2022-08-14, godz. 12:44 Wędrowne kino jeździ po regionie. Gdzie pokażą filmy pod chmurką? Polski film „Wino truskawkowe” pokazany zostanie w niedzielę (14 sierpnia) w Kowalu (powiat włocławski). Po seansie burmistrz zaprasza wszystkich uczestników… » więcej 2022-08-14, godz. 11:15 Piosenki Osieckiej i Młynarskiego popłyną z „Rzeką Muzyki". Koncert w plenerze Piosenki, do których teksty napisali Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski zabrzmią w niedzielę (14 sierpnia) w amfiteatrze przy Operze Nova w Bydgoszczy. » więcej 2022-08-14, godz. 08:15 Chełmno zmieniło się w miasto sztuki. Trwa Festiwal Perspektywy 9 Hills [zdjęcia] Chełmno zmieniło się w miasto sztuki. Trwa Festiwal Perspektywy 9 Hills. To trzydniowa zabawa ze sztuką, historią i muzyką. Przygotowano wystawy, koncerty… » więcej 2022-08-13, godz. 19:35 Festiwal Fontanna Muzyki i „Café Bodo”. Muzyka z lat 20. przy słynnym „Potopie" [wideo, galeria] „Café Bodo” - tak zatytułowany był drugi koncert letniego Festiwalu Fontanna Muzyki, który w sobotę (13 sierpnia) dostarczył wielu wspaniałych wrażeń… » więcej
1234567