Niedziela, 29 maja 2022 r.   Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli
Polskie Radio PiK » Na szlaku » Archiwum
2019-09-23, 18:31 Adam Droździk

2015

Wdecki Park Krajobrazowy

Na zółtym szlaku im. Alfonsa Hoffmana. Fot. Tomasz Kaźmierski
Na zółtym szlaku im. Alfonsa Hoffmana. Fot. Tomasz Kaźmierski
Podczas wycieczki do Wdeckiego Parku Krajobrazowego dowiemy się nieco o jego historii, najciekawszych rezerwatach i pięknych zakątkach.

Powiemy także o szlakach turystycznych (pieszych i rowerowych) i ofercie turystycznej, która zadowoli każdego turystę, od warunków najprostszych, spartańskich po czterogwiazdkowy hotel. Naszym gościem jest dyrektor parku Daniel Siewert.
Polskie Radio PiK - Na szlaku - Wdecki Park Krajobrazowy

Tucholski Park Krajobrazowy

Siedziba Tucholskiego Parku Krajobrazowego w Tucholi. Fot. Tomasz Kaźmierski
Siedziba Tucholskiego Parku Krajobrazowego w Tucholi. Fot. Tomasz Kaźmierski
Zapraszamy do Tucholskiego Parku Krajobrazowego, o każdej porze roku dostrzeżemy tam coś ciekawego. Ba, nawet zimą można wziąć udział w spływie, ale to już propozycja dla tych bardziej zaawansowanych lub bardziej zakręconych na punkcie kajakarstwa, pozostałym proponujemy wycieczki piesze i rowerowe.

Co powinniśmy wiedzieć o parku? O tym w materiale audio opowie dyrektor parku Remigiusz Popielarz.
Polskie Radio PiK - Na szlaku - Tucholskie Park Krajobrazowy

Katarzyna Masin - wyprawy, filmy i Indianie

ze strony Katarzyny Masin, www.katarzynamasin.eu
ze strony Katarzyny Masin, www.katarzynamasin.eu
Katarzyna Masin od lat podróżuje. Podczas swoich podróży tworzy również filmy, które oglądać można w wielu światowych stacjach telewizyjnych. Podróżniczka stara się badać przeszłość - jest archeologiem - ale także interesuje się tymi, którzy żyją tu i teraz, np. Indianami.
Polskie Radio PiK - Na szlaku - Katarzyna Masin

Serbia i Bałkany

Beata i Paweł Pomykalscy w Serbii
Beata i Paweł Pomykalscy w Serbii
Beata i Paweł Pomykalscy zakochali się... w Serbii kilkanaście lat temu. Na Bałkany, a zwłaszcza do Chorwacji, jeździ coraz więcej Polaków, dlatego namawiają by "odbić na wschód" i znaleźć się w zupełnie odmiennej kulturze, w której poczuć już można Orient.
Polskie Radio PiK - Na Szlaku - Serbia i Bałkany

Rowerem do Australii

Perth. Fot. nagniatamy.pl
Perth. Fot. nagniatamy.pl
Szalony pomysł czyli "wakacje od życie". Na takie coś pozwolić można sobie tylko w pewnych okolicznościach. Trzeba mieć odwagę zrezygnować z pozycji zawodowej, nie mieć innych poważnych zobowiązań, mieć trochę pieniędzy i wyruszyć w drogę.

Rowerem do Australii? Dlaczego nie?! O swojej przygodzie opowiadają Marzena Badziak i Jacek Piętek, którzy zapraszają też na blog: nagniatamy.pl
Polskie Radio PiK - Na szlaku - Rowerem do Australii

Wyprawa rowerowa Kaukaz 2015

Wyprawa Kaukaz 2015. Fot. Nadesłana
Wyprawa Kaukaz 2015. Fot. Nadesłana
Były tygodnie przygotowań, zapraw, próbnych wypadów. Wreszcie zebrali paczkę i pojechali. Jak było? Na tyle dobrze, że już planują kolejne wypady. Jednak na razie czas powspominać jak było na Kaukazie. Chcesz tez zobaczyć jak było? Wejdź na www.bylismytam.pl
Polskie Radio PiK - Na szlaku - Kaukaz 2015

21. Festyn Archeologiczny w Biskupinie

Biskupin
Biskupin
To już po raz 21. spotkali się w Biskupinie miłośnicy historii, w tym roku motyw przewodni to kulinaria, gdyż nazwa festynu brzmiała: "Smaki w przeszłości".

Afryka śladem najwyższych szczytów

Robert Gondek. Fot. www.szczytyafryki.pl
Robert Gondek. Fot. www.szczytyafryki.pl
Taki sposób, ideę na poznawanie Czarnego Lądu wymyślił Robert Gondek. Od kilku lat stara się odwiedzać poszczególne kraje i zdobywać najwyższe punkty, gdyż górami nieraz nie można ich nazwać. Podczas swoich podróżmy musi jednak brać pod uwagę to jaka sytuacja panuje obecnie w danym kraju i czy czasem nie powstało właśnie kolejne państwo.
Polskie Radio PiK - Na szlaku - Robert Gondek i szczyty Afryki

Kujawsko-pomorskie Forum Turystyki w Bydgoszczy

Polskie Radio PiK - Na szlaku - Regionalne Forum Turystyki
Na Pomorzu i Kujawach turysta się nie zanudzi - przekonywali w Bydgoszczy przedstawiciele lokalnych organizacji turystycznych.

Umożliwia to nowa strategia promocji turystyki w Kujawsko-Pomorskiem, którą zainaugurowano pod hasłem "Konstelacje dobrych miejsc".
12345