Do posłuchania

12 marca 2023


Pierścienie wokół planety karłowatej? To się nie śniło nie tylko filozofom, ale i astronomom ;) A my rzuciliśmy pełne światło na te odkryte wokół Quaoara. Przy okazji spróbowaliśmy złapać Ceres w maksimum blasku. Kto nie widział planety karłowatej na własne oczy, będzie miał szansę nim przyjdzie wiosna ;)

Polskie Radio PiK - Radio Planet i Komet z 12 marca 2023

26 lutego 2023


Ogromne zainteresowanie audycją o Koperniku sprawiło, że mamy ciąg dalszy... Jeszcze o niebie okiem astronoma wszech czasów i o tajemnicy słynnego obrazu, który ma skrywać postać uczonego. A propos - zajrzeliśmy na ekstra wystawę dzieł Kopernika. A na niebie... Wenus i Jowisz coraz śmielej mają się ku sobie ;) Co z tego wyniknie? O tym w „Radiu Planet i Komet”.

Polskie Radio PiK - Radio Planet i Komet z 26 lutego 2023

19 lutego 2023


Dokładnie w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika spojrzeliśmy w niebo oczami astronoma wszech czasów. Co i jak obserwował? Jakich instrumentów używał? Czym tak naprawdę zajmował się astronom u schyłku średniowiecza? :)

Polskie Radio PiK - Radio Planet i Komet z 19 lutego 2023

22 stycznia 2023


Kometa ZTF nabiera mocy na nocnym niebie! Niebawem ma się znaleźć w zasięgu naszych lornetek. Podpowiadamy gdzie jej szukać. Przy okazji rzuciliśmy okiem na Betelgezę, dla której ustalenie odległości od Ziemi wciąż jest niemałym wyzwaniem dla astronomów. Zapolowaliśmy też na węża wśród gwiazd ;)

Polskie Radio PiK - Radio Planet i Komet z 22 stycznia 2023

8 stycznia 2023


Pierwsze tegoroczne „Radio Planet i Komet” przebiegło pod znakiem przeglądu najciekawszych zjawisk na niebie w 2023 roku. Zaćmienie Księżyca? Superksiężyc? Deszcz Perseidów? Wielka Koniunkcja Wenus i Jowisza? A może jasna kometa rozbłyśnie na 550. urodziny Mikołaja Kopernika? A propos... ostatnie egzemplarze kopernikańskich kalendarzy astronomicznych też się rozdały ;)

Polskie Radio PiK - Radio Planet i Komet z 8 stycznia 2023

2019-02-19 radio-teleskop promo
Autorską galerię astrofotografii, multimedialne opowieści o niebie gwiaździstym i bogato ilustrowany kalendarz astronomiczny znajdziesz pod adresem: www.radio-teleskop.pl . Zaprasza Piotr Majewski.

Piotr Majewski i Jerzy Rafalski Piotr Majewski i Jerzy Rafalski

ASTROKALENDARZ - marzec 2023 roku
Kliknij i zapoznaj się z kalendarzem naszych spotkań

Bądź z nami w kontakcie


"Radio Planet i Komet" - Polskie Radio PiK
ul. Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz

"Radio Planet i Komet" - Polskie Radio PiK
ul. Ślusarska 5, 87-100 Toruń

tel. (56) 65-54-010

e-mail: torun@radiopik.pl
e-mail: planety(at)radiopik.pl