Czwartek, 09 grudnia 2021 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Biznes
Forum Rolnika 2021
2021-11-23, 15:17 Reklama

Taras na 5 sposobów - jaki metraż powinien mieć wygodny taras? Jak modnie zaaranżować taras w projekcie domu? [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Taras to idealne miejsce do wypicia porannej kawy i relaksu. Na dużym tarasie można także urządzać spotkania ze znajomymi lub z całą rodziną. Jaki metraż powinien mieć taras i w jaki sposób go zaaranżować, aby spełniał jak najwięcej funkcji? U nas znajdziesz odpowiedzi na te pytania.
Jaki metraż powinien mieć taras?

Metraż tarasu zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb, a także przeznaczenia tego miejsca. Dla niektórych taras ma pełnić funkcję jadalni i miejsca spotkań, a więc musi być dosyć duży. Z kolei dla innych taras powinien być wyjątkowo przytulnym i niewielkim pomieszczeniem, zadaszonym, umożliwiającym czytanie i relaksowanie się. Można jednak stwierdzić, że minimalna szerokość tarasu to od 4 do 6 metrów, podobnie jak długość. W ten sposób powstanie przestrzeń od 16 do 36 metrów kwadratowych, co umożliwi swobodną aranżację. Sprawdź projekty domów z tarasem i odkryj miejsca swoich marzeń.

Taras na 5 sposobów
Taras powinien być wyjątkowym miejscem, dopasowanym do sposobu spędzenia czasu. Poniżej znajdziesz 5 ciekawych sposobów na urządzenie tarasu.

Aranżacja w stylu rustykalnym

Na tarasie w stylu rustykalnym powinny królować takie elementy jak drewno i kamienie. Całość powinna przypominać wiejski domek, pełen spokoju i przyjaznej atmosfery. Właśnie dlatego na takim tarasie mogą znaleźć się kamienie, meble z litego drewna oraz inne elementy. Świetnym dodatkiem może być hamak. Warto zadbać o inne elementy aranżacji takie jak polne kwiaty.
kozince 2
Taras z zadaszeniem
Taras z zadaszeniem to idealne miejsce do czytania i odpoczynku, a także spotkań z przyjaciółmi. Na takim tarasie można spędzać czas w trakcie upałów, a także w deszczowe lub nieco chłodniejsze dni. Warto zadbać o to, aby zadaszenie było wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby deszcz, śnieg, wiatr oraz promieniowanie słoneczne nie wpływały na wygląd zadaszenia.
pasat vis2
Taras w stylu ekologicznym

Obecnie bardzo popularne są rozwiązania ekologiczne, które sprawdzają się w przypadku osób skoncentrowanych na środowisku naturalnym. Można tutaj wykorzystać posadzkę w neutralnym kolorze, a także materiały naturalne takie jak drewno, kamień i cegła. Dodatkowo warto umieścić na tarasie donice z kwiatami, a także zadbać o to, aby w tej przestrzeni pojawiło się jak najwięcej roślin. Zadaszenie może pełnić funkcję paneli fotowoltaicznych. Na takim tarasie można spędzać czas od wiosny do jesieni i w ten sposób być bliżej natury.
gryf 4 vis1
Ekskluzywna przestrzeń do czytania

Dla osób, którym zależy na elegancji, świetnie sprawdzi się taras pełen mebli wykonanych z najdroższych gatunków drewna, ze szklanym stołem i pięknymi dekoracjami. Dobrze sprawdzą się tutaj także geometryczne kształty. Można także zdecydować się na stworzenie na dużym tarasie minimalistycznej winnicy. W ten sposób właściciele będą czuć się tak jak w ciepłych krajach mimo zimna w Polsce.
akord-v-bis 2
Taras jako jadalnia

W sytuacji, gdy taras ma pełnić funkcję jadalni i miejsca spotkań, warto zdecydować się na zakup dużego stołu i kilku krzeseł. Do tego można ustawić komodę lub niewielki stolik, gdzie możliwe będzie postawienie przekąsek lub deserów. Taras pełniący funkcję jadalni powinien być dosyć duży, ponieważ tylko w ten sposób możliwe będzie zmieszczenie tam wszystkich ważnych elementów.
cyprys vis2

Biznes

2021-12-08, godz. 19:10 PKP Intercity pierwszy raz w Rypinie, Brodnicy i Grudziądzu. Jest rozkład jazdy PKP Intercity prezentuje nowy rozkład jazdy dla Kujawsko-Pomorskiego. Najważniejsza nowość to włączenie do siatki połączeń Rypina, Brodnicy i Grudziądza. » więcej 2021-12-08, godz. 12:00 Cedrob inwestuje w gminie Rypin. Będzie praca dla 500 osób Największy polski producent mięsa - Cedrob - planuje budowę nowej ubojni zintegrowanej z zakładową oczyszczalnią oraz biogazownię w wiejskiej gminie Rypin. Fi ... » więcej 2021-12-08, godz. 09:43 Co to jest scam i jak się przed nim bronić? [reklama] Internet na przestrzeni ostatnich lat stał się narzędziem, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Opłacanie rachunków czy robienie zakupów nigdy ... » więcej 2021-12-07, godz. 16:03 Dodatkowe ubezpieczenie na życie, jak wybrać? [reklama] Z biegiem czasu, tak jak i nasze życie, zmieniają się nasze potrzeby. Planujesz kupić ubezpieczenie na życie lub zastanawiasz się nad rozszerzeniem już posiad ... » więcej 2021-12-07, godz. 13:32 Modne kobiece dodatki [reklama] Stanowią nieodzowny element każdej stylizacji, podkreślając charakter damskiego stroju. Kobiece dodatki, bo o nich mowa, są dopełnieniem wielu kreacji, którym ... » więcej 2021-12-07, godz. 13:00 Tworzy spersonalizowane trumny. „Pokazują wyjątkowość człowieka” [zdjęcia] - Trumna powinna odzwierciedlać charakter i upodobania osoby zmarłej - twierdzi Kamila Babińska, która zajmuje się  tworzeniem spersonalizowanych trumien. » więcej 2021-12-07, godz. 10:00 Czym jest regres ubezpieczeniowy i jak go uniknąć? [reklama] Komunikacyjna polisa OC chroni sprawcę szkód przed koniecznością wypłaty nierzadko wysokiego odszkodowania. Takie koszty bierze na siebie ubezpieczyciel. W ni ... » więcej 2021-12-06, godz. 13:57 Dezynsekcja - czyli jak pozbyć się niechcianych owadów? [reklama] Nie podlega wątpliwościom, że niektóre owady potrafią skutecznie uprzykrzać życie, a nawet być zagrożeniem dla zdrowia. Ciągle powracające mrówki w kuchni, mo ... » więcej 2021-12-04, godz. 09:15 Te metody płatności powinien zapewniać każdy hotel [reklama] Pandemia koronawirusa i związane z nią lockdowny sprawiły, że ucierpiała branża turystyczna. Aby zachęcić jak najwięcej osób do skorzystania z oferty hotelu, ... » więcej 2021-12-03, godz. 22:15 Inwestycje w Dąbrówkach Nowych i Wojnowie. Co wybudowano? Nowych dróg doczekała się gmina Sicienko. Dwu i pół kilometrowa trasa do Dąbrówek Nowych, wraz ze ścieżką rowerową otrzymała 50% dofinansowania ze środków bud ... » więcej
1234567