Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Biznes
2021-09-23, 19:20 Agnieszka Marszał/Redakcja

Warto inwestować w ludzi. 15 lat Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Gala w Centrum Kultury Browar B we Włocławku. Fot. Agnieszka Marszał
Gala w Centrum Kultury Browar B we Włocławku. Fot. Agnieszka Marszał
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna świętuje jubileusz 15-lecia działalności w Kujawsko-Pomorskiem. Gala zorganizowana została w Centrum Kultury Browar B we Włocławku. Wzięli w niej udział samorządowcy, przedsiębiorcy i rektorzy uczelni wyższych z regionu. Były podsumowania, podziękowania i rozmowy o przyszłości strefy.
- W ciągu tych 15 lat wydaliśmy ponad 100 decyzji, zarówno o wsparciu, jak i zezwoleń na działalność w strefie. Łączna wartość zadeklarowanych nakładów inwestycyjnych to ponad 7 mld zł, co pozwoliło rozwinąć region, szczególnie te gminy, które traciły swoje znaczenie społeczno-gospodarcze - podkreślił Przemysław Sztandera, prezes PSSE.

- Mamy kilku inwestorów, którzy dzięki strefie są we Włocławku, ale rozpoczyna się też nowy etap - współpracy ze szkołami zawodowymi, z korzyścią dla wszystkich, a przede wszystkim dla beneficjentów, czyli uczniów - dodał Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

- Widzimy taki trend, że najważniejszy jednak jest kapitał ludzki. Warto inwestować w ludzi i cieszę się, że ten trend jest zarówno zauważalny przez strefę, ale też przez inwestorów - zauważył Tomasz Chymkowski, burmistrz Brześcia Kujawskiego.

W czasie czwartkowej gali zainaugurowano nowy projekt: Centrum Programowania Robotów Przemysłowych, które jeszcze w tym roku powstanie we Włocławku.

PSSE działa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i we wschodniej części woj. pomorskiego. Jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów, odpowiedzialnych za kompleksową obsługę inwestorów.

Przemysław Sztandera, prezes PSSE będzie gościem piątkowej „Rozmowy Dnia” w Polskim Radiu PiK. Początek o godz. 9:00.
Mówią Przemysław Sztandera, Marek Wojtkowski oraz Tomasz Chymkowski

Biznes

2021-10-25, godz. 16:23 Nowoczesne płytki podłogowe z efektem słojów drewna - sprawdź najlepsze płytki ceramiczne inspiracja drewnem [reklama] Płytki podłogowe imitujące drewno to ostatnio coraz bardziej popularne rozwiązanie dla tych, którzy chcą połączyć klasyczną, „drewnianą podłogę” z praktycznym ... » więcej 2021-10-25, godz. 15:30 Prezydent Rafał Bruski rozlicza Polski Ład. Minister Schreiber odpowiada Bydgoszcz w ramach Programu Inwestycji Strategicznych otrzyma prawie 35 mln zł. Zdaniem prezydenta miasta Rafała Bruskiego oraz jego zastępcy Michała Sztybla, ... » więcej 2021-10-20, godz. 22:02 Dziura w budżecie Inowrocławia. Zabraknie 7 milionów złotych. Dlaczego? - 7 mln zł może zabraknąć w przyszłorocznym budżecie Inowrocławia z powodu wprowadzenia „Polskiego Ładu” - poinformował prezydent Ryszard Brejza. » więcej 2021-10-20, godz. 20:15 Umowy RPO: przedsiębiorczość, termomodernizacja i nowe obiekty sportowe Doradztwo, szkolenia i granty dla włocławskich firm, termomodernizacja budynków w powiecie nakielskim i kolejny etap rewitalizacji przestrzeni publicznej w Lu ... » więcej 2021-10-20, godz. 13:55 Wybór najlepszych smartwatchy do sportu i na co dzień [reklama] Najlepsze smartwatche nie tylko wyglądają stylowo, ale będą wspierać naszą kondycję, kontrolować aplikacje, dostarczać powiadomienia i pomagać w komunikacji p ... » więcej 2021-10-20, godz. 12:05 Energa-Operator zmodernizowała sieć i stacje elektroenergetyczne w regionie 100 km sieci energetycznych średniego napięcia oraz cztery kluczowe stacje elektroenergetyczne w Kujawsko-Pomorskiem zostały zmodernizowane. Inwestycje firmy ... » więcej 2021-10-19, godz. 17:15 Co dzieje się na rynku pracy? Targi w toruńskim „Gastronomiku” W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu zorganizowane zostały Targi Pracy. Była to możliwość poznania ofert zatrudnienia, rozmowy z doradcą zawo ... » więcej 2021-10-19, godz. 15:59 Jak wprowadzić kolor grafitowy do wnętrza? [reklama] Tajemniczy i elegancki grafit to bardzo modny od kilku sezonów kolor, który nadaje się do każdego rodzaju pomieszczeń i pasuje do wszystkich stylów. Jednak ja ... » więcej 2021-10-19, godz. 14:26 Smak Włoch w Twojej restauracji [reklama] Piec do pizzy jest stanowi niezbędne wyposażenie gastronomii, która zajmuje się tworzeniem aromatycznych, prawdziwie włoskich potraw. To serce każdej pizzerii ... » więcej 2021-10-19, godz. 07:54 Już 225 firm może posługiwać się znakiem - certyfikatem „Made in Toruń”! 14 firm odebrało certyfikaty znaku jakości Made in Toruń. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw są m.in. start-upy zajmujące się technologiami nanowęglowymi, fir ... » więcej
1234567